Windows 7: Şaşırtan performans denemesi

as66

Profesör


Windows 7'nin selefi Vista'dan belirgin bir şekilde daha fazla performans sunduğu artık bilinmeyen bir şey değil. Meraklı bir İspanyol kullanıcı Microsoft'un yeni işletim sistemini eski bir Ultra Mobile PC'ye (UMPC) kurdu; sonuçlar ise etkileyici.


Son derece zayıf olan 600 MHz hızındaki Intel A100 işlemci ve sadece 512 MB sistem belleği ile Windows 7, Amtek U560 akıcı bir şekilde çalışıyor. Windows Vista'da 1.0 deneyim dizini puanı alan sistem, Windows 7 ile 1,2 gibi saygı duyulması gereken bir puan elde etti.

Sadece U560'In WLAN'ı biraz sorun oluşturdu fakat Windows XP sürücüleri bu konuda yardıma koştu. Video, kurulumu ve müteakibinde UMPC'nin işleyişini gösteriyor ve Windows 7'nin daha yüksek performans sunan netbook'lar için son derece uygun bir işletim sistemi olabileceği iddiasını destekliyor.

Windows 7'nin 600 MHz şovunu video bağlantısına tıklayarak izleyebilirsiniz...

Kaynak
 

beyazad

Profesör
Tam da ben bu konuyu vercektim siz benden önce davrandınız :) neyse teşekkürler ellerine sağlık .paylaşım için teşekkürler.
 

beyazad

Profesör
dostum al kur beta felan deme. zaten final sürümü farksız olacak. belki bazı birkaç hatayı düzltirler. sorunsuz çalışıyor. felaket bişi :D
 

YellowRed

Rektör
ben de indirip kurmak istiyorum ma beta olması düşündürüyor. kuran arkadaşlar, gerçekten sorunsuz çalışıyor mu?
 

Son mesajlar

Üst