Windows 7 mi Windows Xp mi ?

WhiteRooT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba.

İ5 işlemcili 4 gb ram 500 gb hdd'ye sahip 1 Gb Nvdi Dell bilgisayarımda Win7 kullanıyordum. Ama yazılım güncelleme olduğunda lisans sıkıntısı oluyor. Xp'de bazı uygulamaları açamıyordum Netcad, bazı hack programları falan. Win7'de açmıyor daha avantajlı aslında xp benim için. Ama sistem olarak sıkıntı olur mu 4 gb ram'i tam kullanabilirmiyim. Pek oyun oynayan birisi değilim Euro Truck 2 oynuyorum sadece o kadar. Nvidia gt540 ekran kartı var bu arada.

Yorumlarınızı bekliyorum

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
xp artık bitti bence pentium4 te bile stabil çalışan bir sistem win7 sen i5 ten bahsediyorsun bırakalım artık xp yi işlemcine ramine hakaret etme

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bahsettiğiniz özellikteki makina ya xp yüklemek o makinaya küfür etmekten farksızdır.

xp yüklemeniz tamamen makina performansını yarı yarıya düşürür. ram görme olayı bu durumların yanınca çok önemsiz kalır. xp 32 bit zaten 3.25gb a kadar görür zaten..

illede xp lazım ise windows7 üzerine xp mode kurun olsun bitsin. xp de kullanmanız gereken programları o şekilde kullanın.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,074
95 varken 98 in lafı olmaz :)

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
yanlış anlaşılmak istemem ama yıl 2013 halen xp işletim sistemi seçeneklerden biriyse , mikrosoftun yada xp ile ilgilenlerin kendisini sorgulaması gerekecek :)

bu arada ben win8 e geçtim.Çok hoşuma gitti.tavsiye ediyorum.

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
windows 3.1 kur hatta

saka bir yana windows 8 kurman daha faydali olacaktir

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Ben bu bilgisayara, bırak kurmayı, Xp' nin cd'sini takmam.

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
493
Soru güncel değil herhalde ama korsan Windows 7 yerine Linux da kullanabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaş bence xp daha iyi çünkü eski bilgisayarımda 1 gb ram 256 mb 128 bit ekran kartı vardı win7 de donuyordu ama xp de rahattı yeni bilgisayarımda xp ile win7 arasında fark yok yani 2gb ram ile xp 64 bti kur

Burda Tectübe Konuşuyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu soruya Haydar Dümen tarzı yorum yapmak isterdim ama neyse. :) Bilgisayarınızın özelliklerine göre tercih yapılır. Bilgisayarınızın özellikleri iyi ise Xp ile uğraşmayın. Windows 7, XP ye göre daha hızlı çalışan bir işletim sistemi. Özellikle oyunlarda daha etkili. Tabi bunlar bilgisayarınızın özellikleri iyi ise geçerli. Halen pentium işlemci ve 1gb ram kullanan varsa Xp tavsiye ederim. Çünkü Xp, Windows 7'ye göre sistemin min. özelliklerini kullanıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ama oyuncular için berbat bir işletm sistemi ben kaç kez denedim her hangi oyunu çok az performansta oynatıyor ama windows içinde gezinmek için internete girmek için süper bi işletim sistemi ama windows 7 ye hiç bir işetim sistemi yetmez :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben xp kullanıyordm ve win7 gectım xp solda sfır Bıraktı walla xp hız
olarak cok sevıyorum :cool: