• POCO X3 Pro vs Xiaomi Mi 11 Lite

POCO X3 Pro ve Xiaomi Mi 11 Lite karşılaştırma videomuzda, fiyat performans noktasında iddialı olan iki telefonu mercek altına aldık.

Windows XP 2020 de kullanılır mı?(Kullanıcı deneyimim)

Bu konuyu okuyanlar

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
925
Merhaba, belki çok az, 1GB RAM gibi özelliklere sahip olan insanlar Win10 kullanırken bilgisayar sürüm düşürmeyi düşünebiliyor. Neden? Çünkü yetersiz. Baktığınız zaman tüm sistem gereksinimleri 1GB. Bu durumda da XP kalıyor. Ben bu arkadaşlar için şu an da winxp kullanıyorum. Nasıl? Kullanılır mı?
Bölüm 1: Uygulama Desteği
Günümüzde WinXP de destek yok maalesef. Ancak neredeyse her uygulamanın, tarayıcının eski sürümlerini indirip kullanabiliyorsunuz. Google Chrome, Mozilla hepsini indirip kullanabiliyorsunuz. Bu yanlış bir yanımsama."Yok Google Chrome falan yüklenmez vb."Ben kullanıyorum, Gayet iyi yükleniyor. Uygulama desteği konusunda hiçbir sorunu yok programın.
Bölüm 2: Oyun
Düşük sistemli arkadaşlar zaten oyun oynamayacaktır. Ancak nostalji isteği ile kuranlar,(Benim gibi)Modern oyunları kaldırmıyor. Ancak Minecraft, CS:GO gibi oyunlar çok sıkıntısız çalışıyor. Zaten düşük sistemde bir oyun oynamayacağınız için böyle eski oyunları kullanabiliyorsunuz.
Bölüm 3: Görünüş
Windows XP'nin görünüşü Nostalji ve çok fazla güzel. Çok eski MS-DOS yerine NT çekirdeğini kullanır. Aynı Windows 10 gibi. Tasarım açısından herkes iyi düşünüyor sanırım.
Bölüm 4: Modern bilgisayarlar:
32-Bit maksimum 3GB RAM destekler. Win XP'de. Mesela 4 veya 6 GB RAM'a sahipseniz Windows XP'nin 64-Bit sürümleri de mevcut. Şahsen ben onu kullanıyorum.
Bölüm 5: Performans ve Ofis
Performansı na gelecek olursak, Kasmıyor, Gayet iyi performansı var. Ben 6 GB RAM'im var ve XP kullanıcısıyım. Web de gezinirken 1GB, Oyun oynarken 2,5GB RAM'i geçtiğini görmedim. Performans açısından da geçer. Ofis kullanımı içinse gayet uygun, hızlı ve performans lı.
Sonuç:
Bence Kullanılabilir.
Peki siz ne düşünüyorsunuz, En iyi işletim sistemi hala kullanılabilir mi?
Kardeşim oyun haricinde mis gibi kullanılır. Netbookda hem XP hemde 7 yüklü. Perofrmans testi yaptım XP daha başarılı. Aramızda XP'ye düşman kişiler varsa kendileri düşünsün :)

Reaksiyon puanı
14,977
xp kuracağına Linux Mint kur...
www.linuxmint.com
hala xp önerenlerin beyin fonksiyonlarında sorun var 7 bile düştü xp çöp oldu.

Son düzenleme:

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,231
Kullandığım ekran kartı Windows 8.1'i bile desteklemiyor ki XP kullanayım.

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
925
xp kuracağına Linux Mint kur...
www.linuxmint.com
hala xp önerenlerin beyin fonksiyonlarında sorun var 7 bile düştü xp çöp oldu.
Bilgisayar linüxü açsa şaşacam. İnternette şaşırtamadı beni. Ya XP ya 7 ya da 8.1 embedded lite kuracağım. Lubuntu, Peppermint WattOs bunlar çok fena kastı. Linüx mint ise hiçbir türlü açılmadı. Her türlü minti indirdim. O yüzden windowsla devam edeceğim.