Windows 7 için dil paketleri ve manuel kurulumu. (Detaylı Anlatım)

Bu konuyu okuyanlar

elmorad09

Öğrenci
Katılım
21 Ekim 2014
Mesajlar
3
Reaksiyon puanı
0
Puanları
0
[h=1]Windows 7’yi İngilizce’den Türkçe’ye Çevirin[/h]GEREKLİ DOSYALAR : http://www.froggie.sk/download/Vistalizator.exe
DİL DOSYALARI : http://www.froggie.sk/download.html

Bir süre önce netbookumda kurulu olan Windows 7 Starter işletim sistemini kaldırıp yerine Windows 7 Professional kurdum. Kurduğum sürümün dili ingilizceydi. Her ne kadar ingilizce olarak kullanırken sıkıntı çekmeyecek olsam da Türkçe’ye çevirme işini araştırmaya karar verdim. XP’de Türkçe’ye çevirmek için program elimde vardı. Buna benzer bir program vardır diye aratırken Vistalizator programını gördüm. Programın ismi sizi yanıltmasın. Vistalizator ile hem Vista hem de Windows 7’yi Türkçe’ye veya istediğiniz herhangi bir dileçevirebilirsiniz.Programın kullanımı son derece basit. Sayfaya ekleyeceğim ekran görüntülerinden de bunu anlayacaksınız.

Şimdi ilk olarak Vistalizator programını indirin. Ardından dil dosyasını da indirin. Sayfaya girdiğinizde MUI language pack(s) olan kısmın altındaki linklerden size uygun olanı indirmelisiniz. Bu arada indirirken sisteminizin 32-bit mi yoksa64-bit mi olduğunu öğrenin ve ona göre uygun olan dil dosyasını indirin. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız hemen söyleyeyim. Bilgisayarım simgesinin üzerinde sağ tıklayın ve Özellikler’e tıklayın. Açılan pencerede bellek miktarının altında 32-bit veya 64-bit olduğu yazar.

Neyse konumuza dönelim. Tüm bu adımları yaptıktan sonra artık tek yapmanız gerekenVistalizator programını çalıştırmak ve Add Language kısmından indirdiğiniz türkçe dil dosyasını seçmek. Gerisini Vistalizator halledecek. İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
Tebrikler. Artık işletim sisteminiz Türkçe.


 

slui.exe

Asistan
Katılım
23 Şubat 2021
Mesajlar
365
Reaksiyon puanı
300
Puanları
63
Yaş
20
hata veriyor bu şekilde
 

Ekli dosyalar

  • 1615579032101.png
    1615579032101.png
    32.8 KB · Görüntüleme: 256
Üst