Windows 7 gercekten farkli bir vista deneyimi.

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bu gece 64 bit win7 sunulacak ve deneme firsatim tam olacak,
Ondan sonra oyun testleri ve sonuclarini paylasacagim.

Ayrica ben Vista 64 ile xp den cok daha hizli acilan cok daha hizli calisan bir sistem sahibiyim.
Windows7 yi vistadan sikayetim oldugu icin degil yeniligi sevdigim icin kuracagim.
DX10'un oyunlardaki farkini anlamak cok zor degil deneyin gorun,

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
görünüm aynı vista ..... tıs yani... hızı önemli sonuçta

aynısı değil arkadaşım yükle gör gerçekten çok farklı özellikle görev çubuğununda sekmeler halinde saklanması harika olmuş ;) ve cihaza en ufak bir yük getirmiyor gerçi görünümden çok stabil çalışması daha önemli ama görüntüde önemli :D bu arada şeytan dürtüyo netbook a damı kursam diye :D sadece bir sorunla karşılaştım sanal sürücü çalışmıyor ne deamon ne nero image drive ne de alchool bence büyük bir sorun bu arada bu mp3 lerde bi sorun yaşamadım sanırım driverlerden kaynaklanan bir sorun var

beyazad

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Ben Laptopta kurdum walla. gayette stabil çalışıyor. Çok memnunum
değiştirmeyi düşünmüyorum. gerekirse süresi bitince tekrar kurcam

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Windows 7 indirme maratonu basladi

Iste link..

X86 ve x64 surumlerinden birini secin indirin kurun kullanin 1 agustos'a kadar bedava. :icon_:

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Wingows 7 is coming soon...:angry:

Arkadasim yogunluktan dolayi sunucu cokmus bakimda.
ayrica ben o linki verdigim zaman aktifdi.
2.5 milyon kullanicinin faydalanacagi aciklanan bir yayinin sunuculari bos olmaz heralde.
su durumda sunucularda problem var takipte kalirsaniz yetisirsiniz yokj arada bir ugrar kontrol ederseniz o zaman bir kac defa daha :angry: olur :mrgreen:
tavsiyem surekli deneyin...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bende yakında

1.86 centrino işlemci 2 gb 533 mhz ram 128 mb ati 200 gb seagate 7200 rpm 16 mb lık laptapımda deneyecem inşallah hızlıdır..:)

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Sybot- searc, Her ihtimale karşı Bilgisayarının kablosuz ağ kartının Vista driver'ını Flash bellek gibi bir şey de beklet. Çünkü dün ana sistemime kurduğum build 7000 Ne kablosuz ağ kartımı tanıdı(intel pro wireless 2200 BG), ne ekran kartımı(İntel 915/910GM), ne de ses kartını(Realtek AC97).

En azından Ağ kartımı tanısaydı internetten diğer sürücüleri indirecektim. Şuan da W7'nin gözümde ki yeri düştü, Vista bile beta zamanında sorunsuz tanımıştı bu aygıtları.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Sybot- searc, Her ihtimale karşı Bilgisayarının kablosuz ağ kartının Vista driver'ını Flash bellek gibi bir şey de beklet. Çünkü dün ana sistemime kurduğum build 7000 Ne kablosuz ağ kartımı tanıdı(intel pro wireless 2200 BG), ne ekran kartımı(İntel 915/910GM), ne de ses kartını(Realtek AC97).

En azından Ağ kartımı tanısaydı internetten diğer sürücüleri indirecektim. Şuan da W7'nin gözümde ki yeri düştü, Vista bile beta zamanında sorunsuz tanımıştı bu aygıtları.

Hım tamam kardeş indireceğim zaman dediklerini yaparım sağolasın..;)

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2

Ben 852 gme chipsetli laptopta herseyi tanitabildim sen 915 te nasil tanimadin anlamadim.
Wireless kartin intel chipset ile rahatlikla tanirdi,
her neyse laptop modelini yaz bakalim bir belki buluruz birseyler.
Bu arada link hala degismedi, su anda bakim yapiliyormus bu kadar yogun ilgi beklemiyormus microsoft o yuzden bu gece yarisi sunucular acilabilir.
Beklemek isteyen beklesin
Link burda

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Sivasspor, valla tanımıyacağını bilseydim Önceden Vista driverı hazırlardım. Dün bi kurdum Ağ kartı yok, ses yok, ekran yok. İnternet olmayıncada hiç birini güncelleyemedim. Bende tekrardan İmajda ki Xp'ye döndüm. Aslında Windows 7'i 4-5 gün kullanmak ve sistemimde nasıl çalıştığını görmek için kurdum, ancak yukarıda ki sorunlar çıkınca, tekrardan İmajdan Xp'ye döndüm. Tekrar kurmayı düşünmüyorum W7'yi, bu yüzden teşekkür ederim. Ancak sorduğun için Modeli yazayım, Toshiba " M40X 119 ". 2005 aralıkta almıştım.

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Sivasspor, valla tanımıyacağını bilseydim Önceden Vista driverı hazırlardım. Dün bi kurdum Ağ kartı yok, ses yok, ekran yok. İnternet olmayıncada hiç birini güncelleyemedim. Bende tekrardan İmajda ki Xp'ye döndüm. Aslında Windows 7'i 4-5 gün kullanmak ve sistemimde nasıl çalıştığını görmek için kurdum, ancak yukarıda ki sorunlar çıkınca, tekrardan İmajdan Xp'ye döndüm. Tekrar kurmayı düşünmüyorum W7'yi, bu yüzden teşekkür ederim. Ancak sorduğun için Modeli yazayım, Toshiba " M40X 119 ". 2005 aralıkta almıştım.

Toshiba'nin sitesinde suruculer mevcut :
Toshiba Download
Buda intel chipset guncelleme linki.
buyuk ihtimalle wireless baglantin kurulacaktir,
ses kartininda modelini yazip google yapabilirsin buyuk ihtimallede bulursun ben buldum hemde c-media :mrgreen:
Ote yandan
Aero desteklemeyecektir cunki o chipset icin aero destegi yok, intel oyle diyor :whistling:
Vazgeciysenizde zaten onemi yok :)

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
gece yarısı oldu... açılmadı :angry: :turned:

Butun dunya bekliyor arkadas bir senle ben degil bana niye kiziyon yahu :mrgreen:
Sabreden dervis olayidir bu.
Sonucta 8 ay belki daha fazla bedava windows 7 kullanabilecegiz.
hem x86 hemde 64 bit version.
ustelik update falan filan hersey var.
Seni bilmem benim isim yok bekleyecegim :turned:
Alternatif link

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
ben anlamam.. aç ŞUnu :stuart:
--------

neyse iyi net'lemeler sizlere

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2

En son surum degilki bu,
en_windows_7_beta_checked_build_dvd_x64_x15-29064.iso
yada
en_windows_7_beta_dvd_x64_x15-29074.iso
olacak obur surumun bir kac beden ust numarasi olmazi gerekmiyomuydu?
hala yayinlanmadi windows7 sitesinde.
yada bizi kekliyorlar orda :D

Bu arada sagolsun kallesh technet indirmeleri sadece plus uyeleriyle sinirlandirmis gecmis olsun o yol kapandi.
ayni zamanda msdn de plus uyeler icin veriyor.

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
onemli olan o linkten download yapmak degil,
onun icin key alabilmek.
ayrica o surum zaten coktan yayinlandi
ama win7 Beta 1 olarak su anda henuz yayinlanmadi,
key almak icin bekliyor 2.5 milyon kisi :turned:

Windows7
Technet

Not : Technet icin windows live yada hotmail hesabiyla login yapmayi unutmayin, simdilik sadece plus hesaplar icin download linkleri aktif ama kim bilir belki microsoft bir kiyak yapar :)

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
:) "En son sürüm değil" dedin, yanlışı düzeltmek istedim. Key olayına gelince, 3 gün sonra sileceğimi bildiğim için , Windows7'i uzun süreli kullanmak isteyenlerin hakkını yememek için almıyorum ;) Zaten almak istesemde şuan için mümkün değil :)

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Hangi surum oldugu yakinda aciga cikar,
indirilen dosyalarla bu linkteki dosyalarin adlari uyusmuyor yani technetteki dosyalar su anda torrente sizmis.
o yuzden surum farki var gibime geliyor herneyse bekleyelim gorelim.
ama iyi gicik etti bu mikropsoft!
sifirdan server isletim sistemimi yaziyorlar anlamadimki arkadas.

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Key alamadım bir türlü be :p
Neyse bir Virtual PC'de kuralım şu 7'yi. Seveni severiz belki ha :D

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Cabuk olun Surec basladi ben aldim key sira sizde acele edin;
Indirme ve Key
Alternatif

64 bit Windows7 kurup size buradan test sonuclarini paylasacagim,
Oyun ve Benchmark sonuclarini bir gorelim bakalim.
Sistem;
C2Q Q9550 @ 3.4 ghz ( FSB 400 )
4x DDR2 800 Ram
8800 GTS 92 512 mb
Bakalim nasil bir performans verecek...

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkür ederim sivaspor. Az önce key'imi de aldım, finallerim bittiğinde evde rahat rahat denerim :)

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Iste ilk video,
Need For Speed : UnderCover
1680 * 1050
8xx AA
Very High
Ortalama FPS : 50-60

http://www.youtube.com/watch?v=dCVLiO332Z4

Not : Burda amac goruntu kalitesi degil oynanabilirligini denemek o yuzden video kaliteleri dusuk ama Ekran goruntuleride alacagim ayriyetten,

muharrem poyraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beta 'yi kurup bir deneyelim,xp hala beni idare ediyor ve bir cok kullanici vazgecmiyor benim gibi,ama galiba windows yedi ile yeni bir hayata acilacaz gibime geliyor,bence tabiki bu bana ait bir komplo teorisi;windows 7 demek xp'nin tarih olmasi demek...yeni isletim sistemimiz hayirli ugurlu olsun...