Windows 7 formattan sonra feci yavaşladı

Bu konuyu okuyanlar

Ultrayer6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ayda bir, gerektiği durumlarda bilgisayarıma format atar ve ardından driver cd si ile driverları kurar olayı bitirirdim. hiç sorun olmamıştı son formata kadar.

son formatta yerel disk c 148gb, yerel disk d ise 150 gb idi.. ben bunları 149'a 149 yaptım. aynen driverları yükleyip işlemi tamamladım.

fakat ne olduysa bundan sonra oldu. pc'im feci şekilde kasılmaya ve yavaşlamaya başladı, hem de yeni formatlanmışken. kenar çubuğu araçları çalışmıyor ve masaüstündeyken (hiçbir işlem yokken) sağ tıkladığımda yemin ederim en az bir dakika bekliyorum, daha sonra kutucuk açılıyor. bilgisayarın fanı sürekli tam devir çalışıyor ve ben bu konuyu saat 14.00'den beridir açmaya çalışıyorum. Konuyu açtığımda saat kaç olur allah bilir. Bu yazıları yazarken bile arada tekliyor, tarayıcıdan (google chrome) atıyor.

bilgisayarım çok gürültülü ve yavaş.

acaba buna harddiski yeniden bölümlendirmem mi neden oldu?

yeniden format atmalı mıyım?

---------- Post added at 13:44 ---------- Previous post was at 13:40 ----------

konuyu 40 dakikada açmışım vay be

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
öncelikle ayda bir format atman zarar verir.bu alışkanlığından vazgeç.diskinde bozulmalar başlar.kurduğun cd lerden birisinde virüs olabilir.bilgisayarını bir tarat istersen.windows cd sinde okunamayan yerler vardır belki.eksik yüklemelerde neden olmuş olabilir.bir sürü neden olabilir yani :) tek tek deneyeceksin.

Ultrayer6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
öncelikle ayda bir format atman zarar verir.bu alışkanlığından vazgeç.diskinde bozulmalar başlar.kurduğun cd lerden birisinde virüs olabilir.bilgisayarını bir tarat istersen.windows cd sinde okunamayan yerler vardır belki.eksik yüklemelerde neden olmuş olabilir.bir sürü neden olabilir yani :) tek tek deneyeceksin.

yeniden format attım sorun yok şimdilik.
yalnız dikkatimi çekti.
ben üye olurken yer6 olarak üye olacaktm olmadı, başına ultra ekledim ultrayer6 oldu.
demek yer6 olmamı engelleyen sendin :)

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tamam istersen kullanıcı adımı verebilirim :) Sorun değil yani bu kadar büyütmene gerek yoktu [MENTION=21162]yer6[/MENTION] :)

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Format bir hard diske düşünüldüğü kadar büyük zarar vermez.Ben yeri geliyor 2 haftada bir atıyorum bir şey var mı hard diskte yok ?

Kardeş normal Bios'tayken bilgisayarın yine gürültülü mü ? değilse yeniden format at.

Gürültülü ise donanımsal bir problem oluşmuş olabilir.

Hard Disk Sentinel adlı programı kur ve hard diskin bir problem var mı yok mu bir kontrol et bakalım...

salak adam

Doçent
Reaksiyon puanı
1
benim nickimde ilgini çektimi
ayrıca ayda bir format atıcak alışkanlığını nerden aldın ya 5 yıl oldu hala format atmadım

SoruCevap

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ayda bir, gerektiği durumlarda bilgisayarıma format atar ve ardından driver cd si ile driverları kurar olayı bitirirdim. hiç sorun olmamıştı son formata kadar.

son formatta yerel disk c 148gb, yerel disk d ise 150 gb idi.. ben bunları 149'a 149 yaptım. aynen driverları yükleyip işlemi tamamladım.

fakat ne olduysa bundan sonra oldu. pc'im feci şekilde kasılmaya ve yavaşlamaya başladı, hem de yeni formatlanmışken. kenar çubuğu araçları çalışmıyor ve masaüstündeyken (hiçbir işlem yokken) sağ tıkladığımda yemin ederim en az bir dakika bekliyorum, daha sonra kutucuk açılıyor. bilgisayarın fanı sürekli tam devir çalışıyor ve ben bu konuyu saat 14.00'den beridir açmaya çalışıyorum. Konuyu açtığımda saat kaç olur allah bilir. Bu yazıları yazarken bile arada tekliyor, tarayıcıdan (google chrome) atıyor.

bilgisayarım çok gürültülü ve yavaş.

acaba buna harddiski yeniden bölümlendirmem mi neden oldu?

yeniden format atmalı mıyım?
AYNI SORUNLARI BENDE YAŞIYORUM NE YAPMAM LAZIM BİLGİ !!!!!!:unsure::unsure::unsure: