Formattan Sonra Bilgisayarım Kasmaya Başladı

Salvo13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu şöyle özetleyeyim.
Bilgisayarıma format attırdım ve Yerel Disk D kullanmadan tüm hafızayı C'ye verdim. (Belki her şeyin sebebi bu)
Windows 8.1 kurduktan sonra Driver Booster 4 programı ile driver ları hallettim.
Başlarda bir problem olmamasına rağmen 1-2 hafta içinde pc inanılmaz yavaş açılmaya başladı.
Sonra kaldırabileceği bir oyun olan Cossacks 3'ü bile menüde çok fena kasmaya başladı. Menüdeki sesler falan birbirine girecek kadar kasıyor oyundan söz etmiyorum bile.
Görev yöneticisine geldiğimde Disk kısmının %1oo olup kırmızı hale geldiğini gördüm.
Bu problem için Görev yöneticisi-hizmetler-Windows search-hizmeti aç dedim ancak hizmetler kısmı ne zaman açsam yanıt vermiyor diye donuyor.
Yerel Disk C-özellikler-alttaki iki kutucuktan sadece alttaki seçiliydi-alttaki tiki kaldır yaptım gene çözülmedi.
Nedir benim derdim nedir benim ilacım lütfen yardımcı olunuz
4gb ram
2gb ekran kartı
i5 650 işlemci mevcut masaüstü bilgisayar

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Konuyu şöyle özetleyeyim.
Bilgisayarıma format attırdım ve Yerel Disk D kullanmadan tüm hafızayı C'ye verdim. (Belki her şeyin sebebi bu)
Windows 8.1 kurduktan sonra Driver Booster 4 programı ile driver ları hallettim.
Başlarda bir problem olmamasına rağmen 1-2 hafta içinde pc inanılmaz yavaş açılmaya başladı.
Sonra kaldırabileceği bir oyun olan Cossacks 3'ü bile menüde çok fena kasmaya başladı. Menüdeki sesler falan birbirine girecek kadar kasıyor oyundan söz etmiyorum bile.
Görev yöneticisine geldiğimde Disk kısmının %1oo olup kırmızı hale geldiğini gördüm.
Bu problem için Görev yöneticisi-hizmetler-Windows search-hizmeti aç dedim ancak hizmetler kısmı ne zaman açsam yanıt vermiyor diye donuyor.
Yerel Disk C-özellikler-alttaki iki kutucuktan sadece alttaki seçiliydi-alttaki tiki kaldır yaptım gene çözülmedi.
Nedir benim derdim nedir benim ilacım lütfen yardımcı olunuz
4gb ram
2gb ekran kartı
i5 650 işlemci mevcut masaüstü bilgisayar
İşlemci boşta % kaç kullanılıyor ve işlemciyi boşta en çok kullanan uygulamanın ismini söyler misin ? Aynı şekilde HDD boşta % kaç kullanılıyor ve en çok kullanan uygulamanın ismini söyler misin? Birde Ccleaner yükleyiniz. Temizleyip kayıt defterinde ki sorunları çözdürün. Olmadı ayarlardan dosyaları etkilemeden seçeneğini seçip sıfırlarsınız. Bu seçenekle sıfırlamamızın nedeni ise Windows düzgün ve gerektiği gibi çalışmıyorsa bu seçenekle sıfırlanırsa çoğu sorun ortadan kalkıyor. Örnek olarak benim laptobu sıfırladıydım. Bilgisayarımı açıyorum 3 4 dakika sonra simgeler vs. geliyor. Bu seçenekle sıfırladım sorun ortadan kalktı.

Salvo13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bahsettiğin Dosyaları etiketlemeden seçeneğini kaldırmıştım o zaman sorun düzelmedi.
CPU %3
bellek %28 olarak gözüküyor onlarda bir sıkıntı yok
bios güncel olmayabilir ancak biosu bir türlü güncelleyemedim sorun biosun güncel olmamasından kaynaklanıyor olabilir mi? çünkü biosa girdiğimde gösterilen tarih bilgisayarı aldığım gün yani 2010 olarak gösteriyor

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Bahsettiğin Dosyaları etiketlemeden seçeneğini kaldırmıştım o zaman sorun düzelmedi.
CPU %3
bellek %28 olarak gözüküyor onlarda bir sıkıntı yok
bios güncel olmayabilir ancak biosu bir türlü güncelleyemedim sorun biosun güncel olmamasından kaynaklanıyor olabilir mi? çünkü biosa girdiğimde gösterilen tarih bilgisayarı aldığım gün yani 2010 olarak gösteriyor
Bios ekranin goruntusunu atarsaniz daha iyi yardimci olurum fakat biostan olucagini zannetmiyorum. Bu arada hdd degerini de sizden istemistim :)

Salvo13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam sorunu galiba anladım. Bu bilgisayarda win7 kuruluyken hiçbir sorun yok idi ben ne diye 8.1 yüklettiysem.
Bilgisayarım win 8 uyumlu değil ve ben bu uyumlulukları halledebilecek bilgiye sahip değilim ayrıca win8 orjinal değil sanırım
arkadaşlarım yerine gidip bir bilgisayarcıya format attırıp win7 yüklettirip keyfime bakacağım.
bu sefer internetten driver indirmek yerine bilgisayar aldığımda kutudan çıkan driver cd leri ile yüklettireceğim.
yardımın için çok çok teşekkür ederim,iyi geceler

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Hocam sorunu galiba anladım. Bu bilgisayarda win7 kuruluyken hiçbir sorun yok idi ben ne diye 8.1 yüklettiysem.
Bilgisayarım win 8 uyumlu değil ve ben bu uyumlulukları halledebilecek bilgiye sahip değilim ayrıca win8 orjinal değil sanırım
arkadaşlarım yerine gidip bir bilgisayarcıya format attırıp win7 yüklettirip keyfime bakacağım.
bu sefer internetten driver indirmek yerine bilgisayar aldığımda kutudan çıkan driver cd leri ile yüklettireceğim.
yardımın için çok çok teşekkür ederim,iyi geceler
Sizede :D rica ederim... Fakat islemciniz raminiz vs hepsi windows 8 icin uyumlu. Resimdeki gibi windows etkilestirildi yaziyorsa orjinaldir. Bir guc seceneklerine giriniz. Belki guc tasaruf modunu secmissinizdir...

Ekli dosyalar

• 20170125_031627.png
    20170125_031627.png
    185.7 KB · Görüntüleme: 546

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Bilgisayar açılırken yavaş açılıyor hoşgeldiniz ekranı çok fazla bekliyorsa driver yazılımlarının birinde problem olabilir.Bilgisayarcılar genellikle otomatik driver bulan uygulamalarla kuruyorlar doğru bir yaklaşım değil.