Windows 7 de directX9 kulanmak istiyorum yardım..

is_for_you

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar ben windows7 32 bit ultimate yükledim directx 9 ve 10 da yükledim eski directx 10 desteklemeyen oyunları dx9 ile oynayabiliyorum ancak crysis crysis warhead call of duty 5 vs... oyunları direk dx10 olarak açıyor ve mediumun altına çeksemde kasıyor bu dx10 destekleyen oyunları nasıl dx 9 olarak oynarım yardım lütfen..
not:Arkadaşlar özelliklerden bu progamı windows xp olarak aç seçeneğini işaretledim ancak hala dx 10 açıyor.

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Directx 9 destekli eski ekran kartı takarsan directx 9 kullanabilirsin...

thedeli

Asistan
Reaksiyon puanı
8
o oyunların içerisinde dx9 ve dx10 için olan çalıştırılabilir dosyalar (exe) olması lazım. ordan seçiyor diye hatırlıyorum ben. ayrıca bir de dxwebsetup diye google dan aratıp microsfotun kendi sitesinden indirip kurarsan eksik olan dx9 dosyalarını da elde edersin...

is_for_you

Asistan
Reaksiyon puanı
5
bakın benim ekran kartım zaten dx9 destekliyor bu arada thedeli bende sadece assassins creed ve call of juarez in içininde öyle bişery var play dx9 play dx10 ve onlarda kasmıyor dx 10 da oynuyorum dx9 da denedim oluyor ama dier oyunlarda sadece dx 10 da çalıştırabiliyorum tıklıyorum dx9 olarak açıyor

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Crysis'te ise Başlat-Oyunlar bölümnde Crysis 'in üzerine sağ tıklayınca DX 9 ile başlat seçeneği mevcut...

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Bildiğim kadarı ile oyunlar eğer sistemde Dx 9 yoksa yükleyip otomatik olarak onunla açılıyor. Ama bu sorununa çareyi oyun forumunda araman daha mantıklı. Bu bir işletim sistemi sorunu değil. Çünkü sorun tüm oyunlar ile ilgili değil. Benim yüklediğim birkaç Dx9 oyunu 7 de açılıyor ve gayet stabil oynuyor.

is_for_you

Asistan
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar yorumları okudum teşekkürler crysis dx 9 oynayabiliyorum ama yarın arkadaş gta 4 getircek oda bayağı ağır oyun e benim ekran kartı hd 3650 kasar diye dx 9 da çalıştırmak istiyorum.Yarın olmadan bi çözüm bulsak lütfen

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
arkadasım win7de oyuna sag tıkla herhangi bir dx10 olan DX9 ile aç DX10 ile aç gibi seçenek sunar sana ordan Dx9 seçip oynarsın

is_for_you

Asistan
Reaksiyon puanı
5
arkadasım win7de oyuna sag tıkla herhangi bir dx10 olan DX9 ile aç DX10 ile aç gibi seçenek sunar sana ordan Dx9 seçip oynarsın
Arkadaşım dediğin gibi bişy yok sağ tıklıyorum oyuna yok öle bişey program filesten bakıyom yine yok ya bunu bi programı yokmu ? Assassins creed de dx 10 oyna dx9 oyna seçenekleri war ama bunlarda yok nasıl yapıcaz ya

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Arkadaşım dediğin gibi bişy yok sağ tıklıyorum oyuna yok öle bişey program filesten bakıyom yine yok ya bunu bi programı yokmu ? Assassins creed de dx 10 oyna dx9 oyna seçenekleri war ama bunlarda yok nasıl yapıcaz ya
Başlat--- Oyunlar yolunu takip et...

Reaksiyon puanı
188
Bazı oyunlarda oyun parametreleri ile açılabiliyor. Uyduruyorum mesela kısayol'da hedef kısmında şöyle yazabilir:

d:\Games\Crysis\crysis.exe -dx9

gibi oyun ile iligi yayıncı firmanın sitesine bakarsan açıklama bulursun diye düşünüyorum...

is_for_you

Asistan
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar başlat games bölümünde sadece nfs carbon ekli çünkü ben bütün oyunları rip olarak yükledim yani reg kaydı yok cgrsone dediğin mantıklı denicem.

---------- saat 16:49 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:49 eklenmişti ----------

olmadı :(

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
arkadaşım dediğim olay zaten oyun DX9'dur! sadece DX10 desteği varsa onu DX10 da açar ki sen istersen sağ tıklayıp DX9 da aç diyebilirsin bu kadar basit.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
arkadaşlar başlat games bölümünde sadece nfs carbon ekli çünkü ben bütün oyunları rip olarak yükledim yani reg kaydı yok cgrsone dediğin mantıklı denicem.

---------- saat 16:49 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:49 eklenmişti ----------

olmadı :(
Arkadaşım zeki misin sen :D

DX 10 desteği olmayan oyunlar zaten direk DX 9 ile açılır :D

NFS Carbon'un DX 10 desteği yok yani.

Başlat--Oyunlar yolundaki DX 9 ile başlat olayını sadece DX 10 destekli oyunlarda bulabilirsin...

Milleti gerizekalı mı sanıyorsun adamlar boş yere mi DX 10 ile oyun yazdı?

is_for_you

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşım zeki misin sen :D

DX 10 desteği olmayan oyunlar zaten direk DX 9 ile açılır :D

NFS Carbon'un DX 10 desteği yok yani.

Başlat--Oyunlar yolundaki DX 9 ile başlat olayını sadece DX 10 destekli oyunlarda bulabilirsin...

Milleti gerizekalı mı sanıyorsun adamlar boş yere mi DX 10 ile oyun yazdı?
SEN KENDİNİ ZEKİ Mİ SANIOSN_?Benim sorum şu örneğin crysis oyunu çift tıkladığımda otomatik olarak dx10 olarak açıyor ben dx9 oynamak istiyorum kapiş_??? directx 9 yükledim fakat crysisi dx9 oynayamıyorum

Reaksiyon puanı
188
ben söylediğim yöntemdeki parametreyi uydurmuştum ama doğruymuş :D

nette bakındım çalıştırmak için sona yazılacak parametre -dx9 olacak yani :

"c:\Program Files\Crysis\Crysis.exe" -dx9

oyunun yolunu salladım :D bu arada -dx9 parametresi tırnakların içinde değil dışında olacak. eğer içerisine koyduysan kabul etmemiş olabilir...

is_for_you

Asistan
Reaksiyon puanı
5
dur bakıyım :D

---------- saat 20:03 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:00 eklenmişti ----------

valla crysis dx 9 çalıştı saoll call of duty 5 de deniyim

---------- saat 20:07 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:03 eklenmişti ----------

arkadaşım saol diğer oyunlarda oldu

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
SEN KENDİNİ ZEKİ Mİ SANIOSN_?Benim sorum şu örneğin crysis oyunu çift tıkladığımda otomatik olarak dx10 olarak açıyor ben dx9 oynamak istiyorum kapiş_??? directx 9 yükledim fakat crysisi dx9 oynayamıyorum
Ne kadar kıtsın :D

Başlattan sonra bilgisayar fln yazan bölüm varya oranın üzerinde oyunlar yazıyor.Tıklıyorsun açılıyor:D(tıklayabildiğinden şüpheliyimde :D)

Crysis'e doğru geliyorsun sağ tıklıyorsun DX 9 olarak başlat mevcut yani kısayola sağ tıklama değil oyunlar klasöründeki dosyaya sağ tıklayacaksın Program files bulma için sürünmene gerek yok.En nefret ettiğim youn Crysis mantıksız ama senin için kuracağım :D:D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam arkadaşlar benim de şöyle bir hata var da ! Wolf team ı indiremiyorum peki o nasıl çözebilirim YARDIIIM NOLURR