İpucu Windows 11, Windows 7'Nin Mirasçısıdır

Bu konuyu okuyanlar

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
@Berk Windows 11'e denemek için geçeceğim sence normal mi yoksa Windows 10'un yanında dual boot olarak mı kurmalıyım ?

walledia

cybersec#
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,996
@Berk Windows 11'e denemek için geçeceğim sence normal mi yoksa Windows 10'un yanında dual boot olarak mı kurmalıyım ?
Ben bir sorun yaşamadım. Bu bağlamda direkt yükseltme yapabilirsiniz veya sıfırdan kurulum yapabilirsiniz. Tabii riske atmak istemiyorum derseniz Dual-Boot yapabilirsiniz. Şu zamana kadar ben hiç kurulum yaptıktan sonra sorun yaşayanı duymadım. Sadece internette dolaşan imajlar İngilizce oluyor ve kurulumdan sonra Türkçe paketini indirseniz bile bazı yerlerde İngilizce gözükme sorunları olabiliyor. Mesela Terminal gibi...

Bu sorun da zaten Microsoft yeni sürümü yayınladığı zaman ortadan kalkacak. Ben Türkçe diline geçmedim bile, zaten gerek yok.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Ben bir sorun yaşamadım. Bu bağlamda yükseltme yapabilirsiniz. Tabii riske atmak istemiyorum derseniz Dual-Boot yapabilirsiniz. Şu zamana kadar ben hiç kurulum yaptıktan sonra sorun yaşayanı duymadım. Sadece internette dolaşan imajlar İngilizce oluyor ve kurulumdan sonra Türkçe paketini indirseniz bile bazı yerlerde İngilizce gözükme sorunları olabiliyor. Mesela Terminal gibi...

Bu sorun da zaten Microsoft yeni sürümü yayınladığı zaman ortadan kalkacak. Ben Türkçe diline geçmedim bile, zaten gerek yok.
Zaten işletim sisteminde bir sorun yaşarsam usb hazır duruyor. E hali hazırda Windows 10 Home Single Language adına anakarta gömülü OEM keyim var umarım Windows 11'de etkinleştirir. Hele koyu modu beni gerçekten benden aldı o derece :D

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Arkadaşlar bende dayanamayıp kurdum. Ki bütün herşeyi ayarladım. Bu imaj sanki tam sürüme yakın gibi bir deneyim verdi bana. Çok hızlı ve stabil bir sistem olmuş. Oyunlarda canavar gibi çalışıyor. Hata olarak bazen boot etmiyor ssd yi. Boot manager hatası alıyorum. Bazen direk boot edip açılıyor. Belki hata benden kaynaklıdır. Görseller yükleniyor......
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyayı görüntüle 156466

Ekli dosyayı görüntüle 156468
Klasörlerin görünüşü çok değişik

Dual-Boot yapabilirsiniz.
Dual boot’u anlatan bir konu vs. var mı?

Son düzenleme:

walledia

cybersec#
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,996
Zaten işletim sisteminde bir sorun yaşarsam usb hazır duruyor. E hali hazırda Windows 10 Home Single Language adına anakarta gömülü OEM keyim var umarım Windows 11'de etkinleştirir. Hele koyu modu beni gerçekten benden aldı o derece :D
Büyük bir ihtimalle etkinleştirecektir. Zaten bu sürüm 10X tabanlı, şu ânlık 10 lisansları kullanılıyor.

Klasörlerin görünüşü çok değişik

Dual boot’u anlatan bir konu vs. var mı?
Dual-Boot'u anlatan bir konu yok fakat istiyorsanız açabilirim.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Etkinleştirecektir. Zaten bu sürüm 10X tabanlı, şu ânlık 10 lisansları kullanılıyor.

Dual-Boot'u anlatan bir konu yok fakat istiyorsanız açabilirim.
Olur, güzel bir rehber foruma yakışır :)

@Berk Bu arada Windows 11 yüklemeden önce MD5 ve SHA değerlerini kontrol etmek istedim ve HashTab uygulaması güzel deniyor sence kullanılabilir mi ?

Olur, güzel bir rehber foruma yakışır :)

@Berk Bu arada Windows 11 yüklemeden önce MD5 ve SHA değerlerini kontrol etmek istedim ve HashTab uygulaması güzel deniyor sence kullanılabilir mi ?
Çünkü Windows 11 isosu veren arkadaş değerleri vermişti tek tek kontrol etmek adamı çileden çıkarır.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
11'i sanal makinede nasıl aktif ederiz ?
sızdırılan iso dosyasını indir sonra sanal makinede o iso dosyasını çalıştır direk karşına kurulum ekranı falan geliyor kurduktan sonra normal çalışıyor

Zaten microsoft win11 adı altındaki hiçbir başlığa inanmayın diye açıklama yaptı. Win11'in tamamen yalan olduğunu kimsenin itaat etmemesi gerektiğini söyledi. Hâlâ indirip kuran, ve memnunum cümlelerini sarfeden insanlar var.
bu sızdırılan gerçek bir işletim sistemi olabilir windows 11 olma olasılığı yüksek ama yinede güvenmemek gerek gerçek bilgisayarlarımıza kurmayalım!!!!!

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Arkadaşlar Vmware 16'da Windows 11 kurulumunda Efi network timeout hatası aldım. Ve bilgisayara da kuracağım eğer başıma gelirse çözümü nedir @ThorJ @Berk

Arkadaşlar Vmware 16'da Windows 11 kurulumunda Efi network timeout hatası aldım. Ve bilgisayara da kuracağım eğer başıma gelirse çözümü nedir @ThorJ @Berk
UEFİ Bios kullanıyorum.

walledia

cybersec#
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,996

UEFİ Bios kullanıyorum.
Sanal makineye özel bir sorun, yani normal bir kurulumda böyle bir hata almazsınız.

Çözüm olarak ise WMware programının Advanced menüsünden sistemi Legacy olarak ayarlayabilirsiniz.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Sanal makineye özel bir sorun, yani normal bir kurulumda böyle bir hata almazsınız.

Çözüm olarak ise WMware programının Advanced menüsünden sistemi Legacy olarak ayarlayabilirsiniz.
Teşekkürler

Hocam Ayarlarda hiçbir şekilde bulamadım :(
Ekran Alıntısı.PNG

Teşekkürler

Hocam Ayarlarda hiçbir şekilde bulamadım
Ekran Alıntısı.PNG
Edit: Buldum hocam :D 2.PNG

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,530
Arkadaşlar bende dayanamayıp kurdum. Ki bütün herşeyi ayarladım. Bu imaj sanki tam sürüme yakın gibi bir deneyim verdi bana. Çok hızlı ve stabil bir sistem olmuş. Oyunlarda canavar gibi çalışıyor. Hata olarak bazen boot etmiyor ssd yi. Boot manager hatası alıyorum. Bazen direk boot edip açılıyor. Belki hata benden kaynaklıdır. Görseller yükleniyor......

Ekli dosyayı görüntüle 156466

Ekli dosyayı görüntüle 156468
Masaüstü böyle panellere ayrılıyor mu? Direkt geçerim yemin ediyorum.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,370
Büyük bir ihtimalle yine hata verecektir ama ilk olarak böyle denesin. Olmazsa da Legacy olarak deneyebilir. :)
ISO ile oynanmamış veya düzgün inmişse ve sanal makine ortamı doğru konfigure edilmişse hata vermemesi gerekir. Ben bu şekilde bir kurulum yapmıştım. :)

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    84 KB · Görüntüleme: 83

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Büyük bir ihtimalle yine hata verecektir ama ilk olarak böyle denesin. Olmazsa da Legacy olarak deneyebilir. :)
windows 11.PNG

ISO ile oynanmamış veya düzgün inmişse ve sanal makine ortamı doğru konfigure edilmişse hata vermemesi gerekir. Ben bu şekilde bir kurulum yapmıştım. :)
Bilmiyorum hocam SHA ve md5 değerleri verdiğinizle aynı ama neden böyle oldu anlamadım.

windows 11.PNG

Bilmiyorum hocam SHA ve md5 değerleri verdiğinizle aynı ama neden böyle oldu anlamadım.
Sanal makinede hızlı ve stabil duruyor :D

Arkadaşlar ne olur ne olmaz dual boot olarak kuruluma başlayacağım, fakat şöyle bir sorum var. Benim OEM keyim Windows 10'da sadece Home Single Language'de çalışıyor, acaba Windows 11'de de Home SL seçmem mi lazım acil @Berk

Son düzenleme:

The Fisher

Asistan
Reaksiyon puanı
175
Arkadaşlar bir gelişmiş Windows kullanıcısı olarak, Windows 11'i deneyimlemek için bir süre geçmeyi düşünüyorum. Şu an Windows 10 LTSC kullanıyorum ve sistemimde Windows 7'den daha stabil çalışıyor. Sistemim şunlardır: Entegre grafik kartı: İntel hd graphics 4600. İşlemci İ-5 4. nesil mobile yani entegre grafikli sürümü(3.01 ghz) Nvidia gt 740m 8 gb ddr3 ram ve 500 mb okuma yazma hızı olan ssd si olan bir sistemde Windows 11 ne kadar hızlı çalışır, beni mutlu eder mi ? Eğer mavi ekran vb. sorunları çok yaşarsam 2. usbmde Windows 10 LTSC hazır olarak duracak.
Memnun kalacağını düşünmem şuan tanıtılmadı bile.

Bağlantı sorunları, sürücü sorunu oyun performans düzeyi .vb şeyler seni mutlu etmez.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
win11 iso su nerden bulunabilir ve kaç gb gerekir? vm e kurmak istiyorum

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
@Berk Kurulumda yanlış birşey yaptığımdan sistemi Windows 10 LTSC olarak kurdum ama, bu videoyu uygularsam sorun yaşar mıyım: ?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,370
aktif etmezsek bazı şeyler çalışmıyor, ondan sordum.
Kişiselleştirme ayarlarını kullanamıyorsun ve deneme süresi bittikten sonra Windows orijinal değil diye bir filigran beliriyor. Herhangi bir işlem yaparken belirli periyotlarda kullanıcıyı masaüstüne yolluyor ve bazen de Windows'u etkinleştir açılır penceresi beliriyor.
Windows 7/8/8.1/10 ürün anahtarlarını kullanabilirsin veya etkinleştirilmiş sürümü yükseltme yapabilirsiniz.

walledia

cybersec#
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,996
@Berk Kurulumda yanlış birşey yaptığımdan sistemi Windows 10 LTSC olarak kurdum ama, bu videoyu uygularsam sorun yaşar mıyım: ?

efe varol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben windows insideri açtım ve adımları yaptım ama bana windows 10 un sürüm ön izleme kanalını verdi ne yapmalıyım

ben windows insideri açtım ve adımları yaptım ama bana windows 10 un sürüm ön izleme kanalını verdi ne yapmalıyım

Pava

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bu akşam saatlerinde Net Framework yüklemelerine bir çözüm bulunduğunu gördüğüm anda Windows 11'e geçiş yaptım. Ayarlamalarımı yaklaşık 3 saat önce bitirdim ve 3 saattir işletim sistemini deneyimliyorum.

Bugüne dek kullandığım en iyi 2. Windows olarak adını sıraya yazdırdı. Windows 7'de mevcut olan Aero desteği olsaydı kesinlikle 1. sıraya yerleşecekti. Optimizasyon ve hız bakımından benim gözümde şu anda 7'yi geçmiş bulunmaktadır ki ben forumlarda dolaşan en büyük Windows 10 düşmanı ve Windows 7 fanboyu (Deneyime dayalı bir fanboyluk, körü körüne değil.) olabilirim.

An itibariyle, Windows 10 üzerinde yaşadığım ping ve FPS sıkıntılarının hepsinden kurtulmuş durumdayım. Aynı şekilde animasyon kullanırken çektiğim sıkıntıların da hepsi geçmiş bulunmakta ve sistem olabildiğine seri bir şekilde çalışmakta. Hayranlıkla deneyimlemeye devam ediyorum. Türkçe dil paketi biraz yarım yamalak ama kullanıma engel değil.

Tecrübeli arkadaşlar içinde geçmeyi düşünenlere tavsiyem, anında geçmeleri yönünde olacaktır. Onun dışında normal kullanıcılar RTM sürüm beklemeli bence.

Ek olarak, Windows 10 lisansım olduğu gibi Windows 11' geçti. Orijinal lisanslı çalışmakta.

Güzel yazı, eline sağlık.