İpucu Windows 11, Windows 7'Nin Mirasçısıdır

Bu konuyu okuyanlar

walledia

cybersec#
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,996
Çok iyi ben de geçeyim o zaman. Bundan sonra Windows 11 adamdır.
Siz de deneyimlerinizi burada paylaşabilirsiniz. Bakalım sizde nasıl olacak? Sisteminizin APU olduğunu hatırlıyorum. Kurulumdan önce fTPM ayarını açmayı unutmayın. :)

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,530
Siz de deneyimlerinizi burada paylaşabilirsiniz. Bakalım sizde nasıl olacak? Sisteminizin APU olduğunu hatırlıyorum. Kurulumdan önce fTPM ayarını açmayı unutmayın. :)
Kurarım kurmasına da, Windows 10'u yeni modifiye ettim (o kadar uğraştım yani). Birde İngilizce dili galiba. Şimdilik dursun.

Son düzenleme:

HP Kullanıcısı

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,274
Allah senden razı olsun oldu ama ürün anahtarı istiyor ne yapacağım bu ekranda?
64.PNG

BIOS'dan Secure Boot ayarını açın. Diğer TPM hatası için ise rehberimi okuyabilirsiniz.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Sanırım 11 , 10'dan daha mı iyi demi? @Berk

walledia

cybersec#
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,996
Allah senden razı olsun oldu ama ürün anahtarı istiyor ne yapacağım bu ekranda?Ekli dosyayı görüntüle 156400

Sanırım 11 , 10'dan daha mı iyi demi? @Berk
Şahsen benim daha çok hoşuma gitti. Eğer bu ekranın gelmesini istemiyorsanız bu işlemden önce Windows'u herhangi bir yol ile lisanslamanız gerekiyor. Tabii bunları burada anlatamıyorum. :)

HP Kullanıcısı

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,274
Şahsen benim daha çok hoşuma gitti. Eğer bu ekranın gelmesini istemiyorsanız bu işlemden önce Windows'u herhangi bir yol ile lisanslamanız gerekiyor. Tabii bunları burada anlatamıyorum. :)
Aaaaa. Windows etkin değilmiş :D

a.PNG

Hemen 6 aydır köşede duran windows 8.1 anahtarıyla etkinleştiriyorum.

performansı win10 a göre nasıl? eğer iyiyse istanbula gittiğimde dosyaları yedekleyip win11 e geçebilirim
Sanal makinede denedim efsane çalışıyor. Windows 10'dan daha iyi diyebilirim.

walledia

cybersec#
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,996
performansı win10 a göre nasıl? eğer iyiyse istanbula gittiğimde dosyaları yedekleyip win11 e geçebilirim
Ben Windows 10'a göre çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Tabii bu benim görüşüm, diğer arkadaşlar da denedikçe zamanla bana hak verecektir.

Harbiden lisans sorunu yok mu?
Eğer kendi bilgisayarınızda lisans varsa yükseltme yaparak lisansınızı aynı şekilde kullanabiliyorsunuz. :)

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Ben Windows 10'a göre çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Tabii bu benim görüşüm, diğer arkadaşlar da denedikçe zamanla bana hak verecektir.

Eğer kendi bilgisayarınızda lisans varsa yükseltme yaparak lisansınızı aynı şekilde kullanabiliyorsunuz. :)
Yakında indirir denerim...

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Ben Windows 10'a göre çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Tabii bu benim görüşüm, diğer arkadaşlar da denedikçe bana hak verecektir.

tasarımı win10 u ezer geçer. umarım win11 de win10 da olduğu gibi neredeyse her güncellemede performans düşmez
edit : win10 home var win11 home mu kullanabilirim win11 de yoksa pro da aktif mi

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
Bu akşam saatlerinde Net Framework yüklemelerine bir çözüm bulunduğunu gördüğüm anda Windows 11'e geçiş yaptım. Ayarlamalarımı yaklaşık 3 saat önce bitirdim ve 3 saattir işletim sistemini deneyimliyorum.

Bugüne dek kullandığım en iyi 2. Windows olarak adını sıraya yazdırdı. Windows 7'de mevcut olan Aero desteği olsaydı kesinlikle 1. sıraya yerleşecekti. Optimizasyon ve hız bakımından benim gözümde şu anda 7'yi geçmiş bulunmaktadır ki ben forumlarda dolaşan en büyük Windows 10 düşmanı ve Windows 7 fanboyu (Deneyime dayalı bir fanboyluk, körü körüne değil.) olabilirim.

An itibariyle, Windows 10 üzerinde yaşadığım ping ve FPS sıkıntılarının hepsinden kurtulmuş durumdayım. Aynı şekilde animasyon kullanırken çektiğim sıkıntıların da hepsi geçmiş bulunmakta ve sistem olabildiğine seri bir şekilde çalışmakta. Hayranlıkla deneyimlemeye devam ediyorum. Türkçe dil paketi biraz yarım yamalak ama kullanıma engel değil.

Tecrübeli arkadaşlar içinde geçmeyi düşünenlere tavsiyem, anında geçmeleri yönünde olacaktır. Onun dışında normal kullanıcılar RTM sürüm beklemeli bence.

Ek olarak, Windows 10 lisansım olduğu gibi Windows 11' geçti. Orijinal lisanslı çalışmakta.

İndirdiğiniz isoyu paylaşır mısınız?

Bu başlığı sanki önceden de duymuştum... ?

Kesinlikle var. Benim FPS oranım aşırı arttı ve sistem aşırı stabil çalışıyor.
Aşırı arttı cümlesi fanboyluktan başka bir şey değil. Sanki ekran kartını değişti cümlerelere bak.

Windows 11 işletim sistemi yayınlanacak mı?

Merhaba,

Topluluklarda, forumlarda, bloglarda ve birçok sosyal medya platformunda ''Windows 11'' adında gelecek bir Windows sürümü ile ilgili söylentiler dolaşmaktadır. Müşterilerimizin ve kullanıcılarımızın birçoğu, Windows 11'in Windows 10'un halefi olacağına inanıyor. Buna istinaden aldığımız geri bildirimler ve sorular sebebiyle yabancı Microsoft Topluluk forumlarında yapılan açıklamalar sonucunda Türk Microsoft Topluluk forumunda da açıklama yapma gereği bulduk.

Ancak bilinmelidir ki, Windows 11 adında bir işletim sistemi bulunmamakta ve Windows 10'un halefini yayınlama planımız şu zamana kadar hiç olmamıştır.

Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 gibi farklı Windows sürümleri bulunmaktaydı ve her Windows sürümünde yeni özellikler ve iyileştirmeler yapılmaktaydı. Bunun yanı sıra Windows XP, Windows Vista ve Windows 7'de gördüğümüz Hizmet Paketleri (Service Pack) adı verilen güncelleme dağıtım hizmetiyle Windows'unuzun en son kararlı sürümüne yükseltme yapabiliyordunuz. Ancak, Windows 10'un yayınlanması her şeyi değiştirdi ve Hizmet Paketleri de böylelikle sona ermiş oldu.

Windows 10 işletim sistemi Windows'un en son sürümüdür ve düzenli güvenlik, iyileştirme ve özellik güncelleştirmelerine sahip olmasının yanı sıra sürüm yükseltme konseptlerine sahiptir. Windows 10'un her yeni yapısında ve derlemesinde yeni özellikler ve geliştirmeler olmaktadır ve Windows 10'u düzenli olarak güncelleştiriyorsanız ya da Windows 10'un yayınlanan her sürümüne yükseltme yapıyorsanız, her derlemede göze çarpan önemli özellikleri ve iyileştirmeleri fark etmişsinizdir ve bu, Windows 10'un temel modelidir.

Bu nedenle, Windows 10 için devamlı sürüm güncelleştirmeleri ve iyileştirmeleri yapılmakta olup, belirli aralıklarla önemli derleme güncelleştirmeleri yayınlanmaktadır.

Windows 10, Windows ürününün son sürümüdür ve bu asla değişmeyecektir. Bu nedenle, ''Windows 11'' içerikli haberlere veya söylentilere ya da paylaşımlara itibar etmemenizi öneririz.

Windows hakkında en son bilgilerin ve yeniliklerin yayınlandığı Windows Blog'u takip edebilirsiniz. Böylelikle Windows hakkındaki en güncel bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Sağlıcakla kalınız.

- Microsoft Community Takımı

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Ya hadi anladık sıfırdan yazmak zor falan uzun ama Windows 10 ile arasında bir fark göremedim ben.
Sadece biraz daha yavaş (Arayüz) ve görünüm Windows 10X kopyası.
Sıfırdan yeni bir şey geliştireyim mantığı eskide kaldı. macOS tarzı güncelleme sistemine dönecek büyük ihtimalle Microsoft.

Jarvisit

Tech is my home
SDN
Reaksiyon puanı
2,837
Aşırı arttığını sanmam.
Yahu arkadaşlar neden inanmıyormuş gibi beyanlar veriyorsunuz, denediniz mi? Ben de Berk de yabancı forumlarda da bunu dile getirenler var, biz deneyimlediğimiz şeyleri söylüyoruz burada.

Nedir bu anti Windows'cu gibi mesajlar anlam veremiyorum. Video çekip mi atayım illaki.

Aşırı arttı cümlesi fanboyluktan başka bir şey değil. Sanki ekran kartını değişti cümlerelere bak.
Bir editör olarak deneyimimi paylaşmamı fanboyluk olarak görüyosan evet fanboyum

Son düzenleme:

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Arkadaşlar bir gelişmiş Windows kullanıcısı olarak, Windows 11'i deneyimlemek için bir süre geçmeyi düşünüyorum. Şu an Windows 10 LTSC kullanıyorum ve sistemimde Windows 7'den daha stabil çalışıyor. Sistemim şunlardır: Entegre grafik kartı: İntel hd graphics 4600. İşlemci İ-5 4. nesil mobile yani entegre grafikli sürümü(3.01 ghz) Nvidia gt 740m 8 gb ddr3 ram ve 500 mb okuma yazma hızı olan ssd si olan bir sistemde Windows 11 ne kadar hızlı çalışır, beni mutlu eder mi ? Eğer mavi ekran vb. sorunları çok yaşarsam 2. usbmde Windows 10 LTSC hazır olarak duracak.

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
Yahu arkadaşlar neden inanmıyormuş gibi beyanlar veriyorsunuz, denediniz mi? Ben de Berk de yabancı forumlarda da bunu dile getirenler var, biz deneyimlediğimiz şeyleri söylüyoruz burada.

Nedir bu anti Windows'cu gibi mesajlar anlam veremiyorum. Video çekip mi atayım illaki.

Bir editör olarak deneyimimi paylaşmamı fanboyluk olarak görüyosan evet fanboyum
Bilimsel olarak windows 10 da 100 alıp daha betaya bile girmemiş bir işletim sisteminde 150 almak mümkün olmayan bir durum. Bu durumda ya sen yalancı ve yahut fanboy oluyorsun yada mümkün olmayan bir şey için sana inanmamı bekliyorsun.

İşletim sistemi bir yana.

Ekran kartı arasındaki farkı yakalaman mümkün olmayan bir durum bilmem anlatabildim mi?

Bilimsel olarak windows 10 da 100 alıp daha betaya bile girmemiş bir işletim sisteminde 150 almak mümkün olmayan bir durum. Bu durumda ya sen yalancı ve yahut fanboy oluyorsun yada mümkün olmayan bir şey için sana inanmamı bekliyorsun.

Ekran kartı arasındaki farkı yakalaman mümkün olmayan bir durum bilmem anlatabildim mi?
3060 ile 3070 arasında bile 30-35 fps fark var iken sen win11'e geçerek 50 fps fark mı yakaladın?

Jarvisit

Tech is my home
SDN
Reaksiyon puanı
2,837
Windows 10 21H1 PUBG PC FPS sonucu aşağıda görebileceğiniz üzere 30-45 FPS arası:

Windows 11'deki aynı ayarlardaki sonucu da aşağıdadır:

Ekli dosyalar

• Screenshot (2).jpg
    Screenshot (2).jpg
    92.9 KB · Görüntüleme: 52
  • Screenshot (3).jpg
    Screenshot (3).jpg
    65.5 KB · Görüntüleme: 52
  • Screenshot (4).jpg
    Screenshot (4).jpg
    98.4 KB · Görüntüleme: 55
  • Screenshot (5).jpg
    Screenshot (5).jpg
    37.5 KB · Görüntüleme: 61
  • Screenshot (6).jpg
    Screenshot (6).jpg
    36.4 KB · Görüntüleme: 55

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
kimse windows 11 adı altında yayınlanan işleitm sistemine inanıpta indirmeyin ne olduğu belli bile değil belkide birisi tarafından çoğaltılmış linux tabanlı bir işletim sistemi belkide kötü niyetli kimseler tarafından işletim sistemi yayılarak kullanıcıların bilgileri çalınacak
Zaten microsoft win11 adı altındaki hiçbir başlığa inanmayın diye açıklama yaptı. Win11'in tamamen yalan olduğunu kimsenin itaat etmemesi gerektiğini söyledi. Hâlâ indirip kuran, ve memnunum cümlelerini sarfeden insanlar var.

Jarvisit

Tech is my home
SDN
Reaksiyon puanı
2,837

3060 ile 3070 arasında bile 30-35 fps fark var iken sen win11'e geçerek 50 fps fark mı yakaladın?
Üzgünüm ama RTX'in en güçlü kartlarından birini şu konuda örnek gösterip farkı anlaman imkansız demen trajikomik.

Kimseye yalan borcum yok, üstte de kanıtlarını sundum. Yorum sana kalmış.

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
Windows 10 21H1 PUBG PC FPS sonucu aşağıda görebileceğiniz üzere 30-45 FPS arası:

Windows 11'deki aynı ayarlardaki sonucu da aşağıdadır:
Paylaştığınız videoda herhangi bir grafik sekmesi gördüğümü düşünmüyorum.

Ve videodan o kaybettiğin koskoca fps farkını da unutmamak lazım değilmi ;)

Jarvisit

Tech is my home
SDN
Reaksiyon puanı
2,837
Videoyu ben çektim, grafik sekmesi gör diye atmadım testi gör diye attım. Videonun yorumlarını okursan direkt maça giriş yaptığımı ve grafik ayarlarını görürsün.

Jarvisit

Tech is my home
SDN
Reaksiyon puanı
2,837

Al istediğin o olsun. Gtx kartlarda da aynı durum söz konusu :D
Ya hocam senin yaptığın şu an bu konuda iyi birşey söyleyenleri yalancı çıkarmak için binbir türlü video atıp sistemi baltalamak. İster gel evimde gör İstanbul'da yaşıyosan, ister uzaktan bağlan gör, al sana açık çek.

Ben Windows 11'de FPS artışı gördüm ve bunu deneyimlemeye devam ediyorum. İllaki haklı çıkmak istiyosan benim yaptığım gibi şuanki sistemine kurarsın oyununu test edersin, bir de Windows 11 kurup test edip buraya paylaşırsın.

Ben kanıtsız bir yorumda bulunmuyorum, sen gelmiş bana bir sürü oyun testi videosu atıyorsun.