İpucu Windows 11, Windows 7'Nin Mirasçısıdır

Bu konuyu okuyanlar

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Bu akşam saatlerinde Net Framework yüklemelerine bir çözüm bulunduğunu gördüğüm anda Windows 11'e geçiş yaptım. Ayarlamalarımı yaklaşık 3 saat önce bitirdim ve 3 saattir işletim sistemini deneyimliyorum.

Bugüne dek kullandığım en iyi 2. Windows olarak adını sıraya yazdırdı. Windows 7'de mevcut olan Aero desteği olsaydı kesinlikle 1. sıraya yerleşecekti. Optimizasyon ve hız bakımından benim gözümde şu anda 7'yi geçmiş bulunmaktadır ki ben forumlarda dolaşan en büyük Windows 10 düşmanı ve Windows 7 fanboyu (Deneyime dayalı bir fanboyluk, körü körüne değil.) olabilirim.

An itibariyle, Windows 10 üzerinde yaşadığım ping ve FPS sıkıntılarının hepsinden kurtulmuş durumdayım. Aynı şekilde animasyon kullanırken çektiğim sıkıntıların da hepsi geçmiş bulunmakta ve sistem olabildiğine seri bir şekilde çalışmakta. Hayranlıkla deneyimlemeye devam ediyorum. Türkçe dil paketi biraz yarım yamalak ama kullanıma engel değil.

Tecrübeli arkadaşlar içinde geçmeyi düşünenlere tavsiyem, anında geçmeleri yönünde olacaktır. Onun dışında normal kullanıcılar RTM sürüm beklemeli bence.

Ek olarak, Windows 10 lisansım olduğu gibi Windows 11' geçti. Orijinal lisanslı çalışmakta.

Son düzenleme:

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,117
Bu akşam saatlerinde Net Framework yüklemelerine bir çözüm bulunduğunu gördüğüm anda Windows 11'e geçiş yaptım. Ayarlamalarımı yaklaşık 3 saat önce bitirdim ve 3 saattir işletim sistemini deneyimliyorum.

Bugüne dek kullandığım en iyi 2. Windows olarak adını sıraya yazdırdı. Windows 7'de mevcut olan Aero desteği olsaydı kesinlikle 1. sıraya yerleşecekti. Optimizasyon ve hız bakımından benim gözümde şu anda 7'yi geçmiş bulunmaktadır ki ben forumlarda dolaşan en büyük Windows 10 düşmanı ve Windows 7 fanboyu (Deneyime dayalı bir fanboyluk, körü körüne değil.) olabilirim.

An itibariyle, Windows 10 üzerinde yaşadığım ping ve FPS sıkıntılarının hepsinden kurtulmuş durumdayım. Aynı şekilde animasyon kullanırken çektiğim sıkıntıların da hepsi geçmiş bulunmakta ve sistem olabildiğine seri bir şekilde çalışmakta. Hayranlıkla deneyimlemeye devam ediyorum. Türkçe dil paketi biraz yarım yamalak ama kullanıma engel değil.

Tecrübeli arkadaşlar içinde geçmeyi düşünenlere tavsiyem, anında geçmeleri yönünde olacaktır. Onun dışında normal kullanıcılar RTM sürüm beklemeli bence.

Ben windows 10 sevmeyen windows 7 seven biri olarak siz sevdiğinize göre benimde sevebileceğimi düşünüyorum dediğiniz gibi w7 den daha mı stabil

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Ben windows 10 sevmeyen windows 7 seven biri olarak siz sevdiğinize göre benimde sevebileceğimi düşünüyorum dediğiniz gibi w7 den daha mı stabil
Güncel sistemler için evet. Ama eski bilgisayarlar için 7 hala vazgeçilmez.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Çok hata olacağını düşünüyorum o yüzden hemen yüklemeyeceğim, muhtemelen kararlı sürümü beklerim, bendeki W10 orijinal galiba direk üzerine yazılır W11.
Çok doğru olur.
Ve Windows 10'a benzediğini söyleyenler var.Windows 8.1 ile Windows 10 benziyordu az çok.Sonra bambaşka oldu.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290

Ek olarak, Windows 10 lisansım olduğu gibi Windows 11' geçti. Orijinal lisanslı çalışmakta.

Konuş be Kral!

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Ben beğenmedim win 10'un üzerine tema yükleyip bazı şeyleri değiştirmişler.
Beta 1 olduğu için değişebilir hocam. Windows 10 ilk beta olarak çıktığında windows 8.1 ile neredeyse aynı gibi duruyordu şimdi ise windows 8.1 den çok farklı duruyor.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
@utkuversus Fan hızı ne alemde ? Win 10'da masaüstü fan hızlıydı, 8.1'e geçtim normalde döndü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende bu kadar oyun olsa geçmeye üşenirim valla kim yükleyecek bunları bi daha

Gerek yok. Sistem C'de oyunlar D'de olur. D'de origin yüklü ise sadece yükleme yapılan yere bak oyun koyduğun dosya değişmediyse sıkıntı yok. Ben hep öyle yaptım, sadece kaıt dosyalarını tekrar belgelerim'e atarsın. Yanlış bilgi veriyorsun diyen doğru bilgi versin :) ben yaptığımda sorun olmuyor çünkü.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
O değil de yeni gördüm. Windows 7 ye sonradan directx 12 getirmişler. Bunu bilmiyordum. Aklımda çok pis 7 kurasım var ne kadar ölü sistem olsa da desteği çekilse de hatta ve hatta driverlar bir kısmı olmasa bile kurasım var. ???

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,530
O değil de yeni gördüm. Windows 7 ye sonradan directx 12 getirmişler. Bunu bilmiyordum. Aklımda çok pis 7 kurasım var ne kadar ölü sistem olsa da desteği çekilse de hatta ve hatta driverlar bir kısmı olmasa bile kurasım var. ???
SSD destegide getirmisler. Ben de cok sonradan ogrendim.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,382
Geliştirici sürümü olduğu için bu sızıntı temel özelliklerle geliyor. Bu yüzden stabile en yakın sürüm diyebiliriz. Ama asıl sürüm çıktığında oluşacak hataları göreceğimiz aşikar.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,530
Entegre usb 3.0 ve nvme eklenebiliyor. Windows 8.1 de cyberpunk açamıyordum. Sırf directx 12 olmadığından. Çok ilginç bir durum. 7 açıyor 8.1 açamıyor. Denesem mi de diye düşünüyorum.
Ama bu sacmalik. 8.1'de nasil olmaz yahu?
Galiba 7 cok kullanildigi icin, Microsoft kiyak gecmis.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Ama bu sacmalik. 8.1'de nasil olmaz yahu?
Galiba 7 cok kullanildigi icin, Microsoft kiyak gecmis.
İşte çok komik bir durum sadece directx 11 var. ?? Ne yapıp edip 7 kurmam lazım. 2 sistem kullanıyorum zaten. Windows oyun için. Diğeri mac os hackintosh.