İpucu Windows 11, Windows 7'Nin Mirasçısıdır

Bu konuyu okuyanlar

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661

Al istediğin o olsun. Gtx kartlarda da aynı durum söz konusu :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mehmet TURGUT

Mehmet TURGUT

2 hafta önce
Kayıt olmadan aldığın FPS değeri nedir hocam ?

YANITLA

Yanıtı gizle

Yiğit Can Polat

Yiğit Can Polat
2 hafta önce
65+

Ve videoda oynadığın grafik ayarlarını göstermemişsin.

Ve attığın resimler oyun için değil. Bekleme lobisi ve uçak.

Bana o koskoca 50 fps yi kanıtlayamazsın. Çok açık kapı bırakıyorsun.
Yorumda sadece düşük ayar 1080p yazmışsın. Çözünürlük ölçeği kaçtı? resim olarak paylaşsan daha gerçekçi olur sanki.

Ya hocam senin yaptığın şu an bu konuda iyi birşey söyleyenleri yalancı çıkarmak için binbir türlü video atıp sistemi baltalamak. İster gel evimde gör İstanbul'da yaşıyosan, ister uzaktan bağlan gör, al sana açık çek.

Ben Windows 11'de FPS artışı gördüm ve bunu deneyimlemeye devam ediyorum. İllaki haklı çıkmak istiyosan benim yaptığım gibi şuanki sistemine kurarsın oyununu test edersin, bir de Windows 11 kurup test edip buraya paylaşırsın.

Ben kanıtsız bir yorumda bulunmuyorum, sen gelmiş bana bir sürü oyun testi videosu atıyorsun.
Sırf 50 fps gibi bir artış olmayacağını göstermek için 2 işletim sisteminde de test edip konu açıp sadece seni etiketleyeceğim.

Jarvisit

Tech is my home
SDN
Reaksiyon puanı
2,837
Yorumda sadece düşük ayar 1080p yazmışsın. Çözünürlük ölçeği kaçtı? resim olarak paylaşsan daha gerçekçi olur sanki.
Kanalımda 11 tane video var hepsinde de apaçık var ayarlar, artık emeği hor görmeye başlamak oluyor bu yaptığın, bilesin.

Sırf 50 fps gibi bir artış olmayacağını göstermek için 2 işletim sisteminde de test edip konu açıp sadece seni etiketleyeceğim.
Mesajını düzenlemeden yazsaydın keşke daha inandırıcı olurdun. Bekliyorum testlerini. Ha bu arada FPS artışı her oyunda sabit düzeyde olmaz, bunu bilip boş yere haklı çıkmaya çalışma, söylediğim değer Valorant için geçerli. PUBG farklı diğerleri farklı olur.

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
Kanalımda 11 tane video var hepsinde de apaçık var ayarlar, artık emeği hor görmeye başlamak oluyor bu yaptığın, bilesin.
Bak hocam. Burada sana şahsi olarak amacım, yapmaya çalıştığım şey saygısızlık değil.
Çektiğin videolara da ürettiğin içeriklere de saygım sonsuz eyvallah.

Fakat sana anlatmak istedediğim şu.
Elinde gtx 1050 adında bir kart olduğunu düşün. Daha fazla FPS almak için gtx 1060 aldığını düşün.
Ve eline sadece +20,25 lik bir fps farkı yakalayabiliyorsun.

Fakat sen sistemime win11 kurduktan sonra +50 fark yaşadım dedin.
Buna inanmak çok zor. Ve sunduğun kanıtlarda da video çektiğin için fps'nin düşük olduğunu normalde +65 ile oynadığını söylemişsin.

Attığın resimlerde ise +75 alıyorsun burada fark ettiğin sadece 10fps fark.

Ben fark yok demiyorum, sadece 50 gibi bir değer olamaz diyorum. Umarım açıklayıcı olmuştur. Rizede oturmasam bir çayını içmeye gelirdim.

Jarvisit

Tech is my home
SDN
Reaksiyon puanı
2,837
Bak hocam. Burada sana şahsi olarak amacım, yapmaya çalıştığım şey saygısızlık değil.
Çektiğin videolara da ürettiğin içeriklere de saygım sonsuz eyvallah.

Fakat sana anlatmak istedediğim şu.
Elinde gtx 1050 adında bir kart olduğunu düşün. Daha fazla FPS almak için gtx 1060 aldığını düşün.
Ve eline sadece +20,25 lik bir fps farkı yakalayabiliyorsun.

Fakat sen sistemime win11 kurduktan sonra +50 fark yaşadım dedin.
Buna inanmak çok zor. Ve sunduğun kanıtlarda da video çektiğin için fps'nin düşük olduğunu normalde +65 ile oynadığını söylemişsin.

Attığın resimlerde ise +75 alıyorsun burada fark ettiğin sadece 10fps fark.

Ben fark yok demiyorum, sadece 50 gibi bir değer olamaz diyorum. Umarım açıklayıcı olmuştur. Rizede oturmasam bir çayını içmeye gelirdim.
Sen bence dön benim mesajımı iyi oku. Valorant'ta aldığım değeri söyledim genel değil. Okuduğunuz mesajı önce iyi anlayıp sonra cevap yazın.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,370
Zaten microsoft win11 adı altındaki hiçbir başlığa inanmayın diye açıklama yaptı. Win11'in tamamen yalan olduğunu kimsenin itaat etmemesi gerektiğini söyledi. Hâlâ indirip kuran, ve memnunum cümlelerini sarfeden insanlar var.
Microsoft, Windows'un son sürümünün Windows 10 olacağını kesin bir dille telaffuz ediyordu. Ancak şu an geri adım atmış görünüyor.
En basitinden Windows 10'un Yaşam Döngüsü İlkesi'ni değiştirmiş olması, Windows'un yeni bir sürümünün yolda olduğuna dair güçlü bir işarettir.

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
Sen bence dön benim mesajımı iyi oku. Valorant'ta aldığım değeri söyledim genel değil. Okuduğunuz mesajı önce iyi anlayıp sonra cevap yazın.
Bende size valorantta o hissettiğiniz büyük farkın %70'in son updateden olduğunu söyleyip herşeyi win11 e yıkmamanız gerektiğini söyleyeyim o zaman.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Bilimsel olarak windows 10 da 100 alıp daha betaya bile girmemiş bir işletim sisteminde 150 almak mümkün olmayan bir durum. Bu durumda ya sen yalancı ve yahut fanboy oluyorsun yada mümkün olmayan bir şey için sana inanmamı bekliyorsun.

İşletim sistemi bir yana.

Ekran kartı arasındaki farkı yakalaman mümkün olmayan bir durum bilmem anlatabildim mi?

3060 ile 3070 arasında bile 30-35 fps fark var iken sen win11'e geçerek 50 fps fark mı yakaladın?
Bilim ne alaka yav :D Bir donanımın performansı, ona uygun yazılımla çalıştığında direkt donanımı değiştirmekten daha çok artabilir. Mesela Apple M1. Eğer bugün 15W M1 işlemcisi pek çok 45W Intel ve AMD işlemciden daha performanslı çalışıyorsa bunun nedeni macOS'dur.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,990
Microsoft, Windows'un son sürümünün Windows 10 olacağını kesin bir dille telaffuz ediyordu. Ancak şu an geri adım atmış görünüyor.
En basitinden Windows 10'un Yaşam Döngüsü İlkesi'ni değiştirmiş olması, Windows'un yeni bir sürümünün yolda olduğuna dair güçlü bir işarettir.

Aynen öyle. Ben de bir şans verdim. Bundan birkaç gün öncesine kadar kesin bir şekilde çıkmaz diyordum.

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
Bilim ne alaka yav :D Bir donanımın performansı, ona uygun yazılımla çalıştığında direkt donanımı değiştirmekten daha çok artabilir. Mesela Apple M1. Eğer bugün 15W M1 işlemcisi pek çok 45W Intel ve AMD işlemciden daha performanslı çalışıyorsa bunun nedeni macOS'dur.
Aynen bir yazılım, koskoca yeniden ve öncekine göre daha üstün tasarlanmış bir çekirdekten daha fazla fark eder bu mu yani?

Pekii daha fazla tartışmayacağım. Yakın zamanda test yapar aldığım sonuçları sizinle paylaşacağım.

O zaman devam ederiz münakaşaya, yoksa tartışmaya doğru kayacak birbirimizin kalbini kırmayalım.

Jarvisit

Tech is my home
SDN
Reaksiyon puanı
2,837
Aynen bir yazılım, koskoca yeniden ve öncekine göre daha üstün tasarlanmış bir çekirdekten daha fazla fark eder bu mu yani?

Pekii daha fazla tartışmayacağım. Yakın zamanda test yapar aldığım sonuçları sizinle paylaşacağım.

O zaman devam ederiz münakaşaya, yoksa tartışmaya doğru kayacak birbirimizin kalbini kırmayalım.
Tartışmak yerine araştırmanı tavsiye ederim.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,990
Zaten microsoft win11 adı altındaki hiçbir başlığa inanmayın diye açıklama yaptı. Win11'in tamamen yalan olduğunu kimsenin itaat etmemesi gerektiğini söyledi. Hâlâ indirip kuran, ve memnunum cümlelerini sarfeden insanlar var.
Kasımda dedi bunu yalnız. Herkesin paylaştığı son açıklama yazısı Kasım 2020'de yayınlanmış.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Windows 11 in beta dosyaları sızmış youtube da videoları var siz hala 1 yıl önceki yazıyı savunup windows 11 yok diyorsunuz. 24 haziran da resmi olarak tanıtılacak zaten.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Windows 11 in beta dosyaları sızmış youtube da videoları var siz hala 1 yıl önceki yazıyı savunup windows 11 yok diyorsunuz. 24 haziran da resmi olarak tanıtılacak zaten.
The Verge'in senior editörü Tom Warren'ı biraz takip edenler W11 geleceğini bilir. He belki çıkışta W11 olmaz adı ancak yeni bir Windows geldiği kesin.

walledia

cybersec#
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,996
Aşırı arttığını sanmam.
Benim kendi düşüncem, zaten kesinlik de belirtmedim. Hâla da aynı fikirdeyim. Eğer ileride kendiniz de kurup denerseniz benim yorumumun doğru olduğunu anlayacaksınız.

Hem kendi bilgisayarımda, hem de başka arkadaşlarımın bilgisayarında da test yaptık ve Windows 10'a göre gözle görülür şekilde FPS artışının olduğunu gördük. Bu konuda @Jarvisit ile benim yazdığım mesajları okuyabilirsiniz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993

Bir yazılımın performansa ne kadar etki edeceğini bilmiyorsan benim sorunum değil maalesef ?‍♂️ Her donanımın aynı performans artışı yaşayacağını söylemiyorum ama sen burada tanımadığın insanları yalancılıkla suçluyorsun. W10 her donanımda çok mu kararlı çalışıyor? Ben bu zamana kadar hiç performans sorunu yaşamadım ama yaşayanlar var. Windows tarafındaki donanımlar çok çeşitliyken bu yorumları nasıl yapabiliyorsun anlamadım.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Ekli dosyayı görüntüle 156390

Ben de şu ân Windows 11'den yazıyorum. Oyunlarda ve arayüz geçişlerinde, daha doğrusu çoğu yerde çok daha performanslı olmuş. Bence Windows 11 de Windows 7 gibi bir efsane olacak. Daha resmi sürüm olmamasına rağmen böyleyse kararlı sürümü düşünemiyorum.

Ben kararlı sürüm olmamasına rağmen öneriyorum. Tabii ki de kararlı olmadığı için sorunları olabilirdi fakat ben henüz böyle bir sorunla karşılaşmadım. Aksine Windows 10'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum.
Bende sabırsızlıkla bekliyorum çok az kaldı ? Windows 11 heyecanım gitsin diye Windows 10’u böyle yaptım :(

Bende sabırsızlıkla bekliyorum çok az kaldı ? Windows 11 heyecanım gitsin diye Windows 10’u böyle yaptım :(

hzyzd9s.jpeg ?

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Neden yanlış söylesinler veya dedikleri yalan olsun ki? Kanıt sunmuşlar işte. Güzelce anlatmışlar her şeyi. Gereksiz yere uzatmaya tartışmaya ne gerek var ki? Lütfen sakin olalım. Sakince ve iyi düşünerek cevap verelim.
Şimdiden bu kadar kişi beğeniyorsa çok iyi olacak gibi Windows 11. İnşallah hep iyi olur ve bozmazlar. Ben tam sürümünü bekleyeceğim. O zaman belli olur. Bir de bir kaç güncelleme ile daha iyi yaparlar.
Windows 7'den sonraki başka efsane geliyor galiba. Hazır olun.
Bir de Windows 10'dan Windows 11'e ücretsiz olarak geçebileceğiz mi? Windows 7 ve 8.1 için varda ondan sordum.

walledia

cybersec#
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,996
Neden yanlış söylesinler veya dedikleri yalan olsun ki? Kanıt sunmuşlar işte. Güzelce anlatmışlar her şeyi. Gereksiz yere uzatmaya tartışmaya ne gerek var ki? Lütfen sakin olalım. Sakince ve iyi düşünerek cevap verelim.
Şimdiden bu kadar kişi beğeniyorsa çok iyi olacak gibi Windows 11. İnşallah hep iyi olur ve bozmazlar. Ben tam sürümünü bekleyeceğim. O zaman belli olur. Bir de bir kaç güncelleme ile daha iyi yaparlar.
Aero da olsa çok güzel olurdu. :yum:

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,973
Bir de Windows 10'dan Windows 11'e ücretsiz olarak geçebileceğiz mi? Windows 7 ve 8.1 için varda ondan sordum.
Win 10'dan ücretsiz geçebilirsin.

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Bu akşam saatlerinde Net Framework yüklemelerine bir çözüm bulunduğunu gördüğüm anda Windows 11'e geçiş yaptım. Ayarlamalarımı yaklaşık 3 saat önce bitirdim ve 3 saattir işletim sistemini deneyimliyorum.

Bugüne dek kullandığım en iyi 2. Windows olarak adını sıraya yazdırdı. Windows 7'de mevcut olan Aero desteği olsaydı kesinlikle 1. sıraya yerleşecekti. Optimizasyon ve hız bakımından benim gözümde şu anda 7'yi geçmiş bulunmaktadır ki ben forumlarda dolaşan en büyük Windows 10 düşmanı ve Windows 7 fanboyu (Deneyime dayalı bir fanboyluk, körü körüne değil.) olabilirim.

An itibariyle, Windows 10 üzerinde yaşadığım ping ve FPS sıkıntılarının hepsinden kurtulmuş durumdayım. Aynı şekilde animasyon kullanırken çektiğim sıkıntıların da hepsi geçmiş bulunmakta ve sistem olabildiğine seri bir şekilde çalışmakta. Hayranlıkla deneyimlemeye devam ediyorum. Türkçe dil paketi biraz yarım yamalak ama kullanıma engel değil.

Tecrübeli arkadaşlar içinde geçmeyi düşünenlere tavsiyem, anında geçmeleri yönünde olacaktır. Onun dışında normal kullanıcılar RTM sürüm beklemeli bence.

Ek olarak, Windows 10 lisansım olduğu gibi Windows 11' geçti. Orijinal lisanslı çalışmakta.

Çok Güzelmiş.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
11'i sanal makinede nasıl aktif ederiz ?

Reaksiyon puanı
6,425
Evet, önceki ve sonraki halini biz de gördük ve çok şaşırdık. Cidden gözle görülür farklar var. Ayrıca benim bilgisayarım VALORANT'ı yüksek ayarlarda açamıyorken dün bütün ayarları en üste çektim ve 75 FPS olarak sabit bir şekilde oynayabiliyorum.
Öüff şu işletim sistemi çıksada hemen geçsem. :)

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Yahu arkadaşlar neden inanmıyormuş gibi beyanlar veriyorsunuz, denediniz mi? Ben de Berk de yabancı forumlarda da bunu dile getirenler var, biz deneyimlediğimiz şeyleri söylüyoruz burada
Yok inanıyorum da bir işletim sistemi ile o kadar fazla fps artışı ilginç geldi.

Windows 7’nin temasını kullanarak Windows 11 olmaz dimi?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Arkadaşlar bende dayanamayıp kurdum. Ki bütün herşeyi ayarladım. Bu imaj sanki tam sürüme yakın gibi bir deneyim verdi bana. Çok hızlı ve stabil bir sistem olmuş. Oyunlarda canavar gibi çalışıyor. Hata olarak bazen boot etmiyor ssd yi. Boot manager hatası alıyorum. Bazen direk boot edip açılıyor. Belki hata benden kaynaklıdır. Görseller yükleniyor......

win11.png

Win11dark.png

Son düzenleme: