Rehber Windows 11 Iso Indirme Linkleri Ortaya Çıktı

Bu konuyu okuyanlar

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Daha Windows 10'nu yeni satın aldım sayılır. Geçen sene almıştım. Ne Windows 11 çıkınca Windows 10'da mı ölecek yani? Windows 11'de satın alacağız o zaman gelince. Tabii ki o zaman 5000 TL veya üzeri fiyata satılmazsa.
Windows 11 nasıl? İndirip ve deneyip beğenenler var mı? Tasarımını falan.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
Daha Windows 10'nu yeni satın aldım sayılır. Geçen sene almıştım. Ne Windows 11 çıkınca Windows 10'da mı ölecek yani? Windows 11'de satın alacağız o zaman gelince. Tabii ki o zaman 5000 TL veya üzeri fiyata satılmazsa.
Tasarım anlamında yeni simgeler, yuvarlatılmış pencere kenarları,ses ve animasyonlarla biraz daha kullanıcı dostu bir arayüz ile geliyor. Tabi bu sürümdeki yeni simgelere windows 10 21H2 güncellemesinde de var. Ayrıca temel anlamda sistemin windows 10x olarak tanıttıkları sistem olduğu aşikar. Sanal makine ile sizde deneyebilirsiniz.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Deneyimledim. Gayet güzel bence. Ama beta olmasından ötürü olsa gerek programlarda sorun oluşuyor bazen.

CraYen

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
Direk W10 güncellemesi gibi duruyor.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Benim de katıldığım bir Microsoft toplantısında Microsoft "Windows 11 diye bir şey hiçbir zaman olmayacak, bundan sonra tek bir işletim sistemimiz var, Windows 10. Bundan sonraki süreçte bu sistemi güncelleyerek ve iyileştirerek devam edeceğiz. Yani Windows 11, 12, 13.. diye bir şey olmayacak, Windows 10'un yeni sürümleri olacak" demişti. Ben de çok erken konuştuğunu söylemiştim.

Resmi olarak duyuruldu mu bilmiyorum, çakma da olabilir. Ancak her halükarda Microsoft'a güvenerek bir iş yapılmaması gerektiğini öğretiyor insana.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Benim de katıldığım bir Microsoft toplantısında Microsoft "Windows 11 diye bir şey hiçbir zaman olmayacak, bundan sonra tek bir işletim sistemimiz var, Windows 10. Bundan sonraki süreçte bu sistemi güncelleyerek ve iyileştirerek devam edeceğiz. Yani Windows 11, 12, 13.. diye bir şey olmayacak, Windows 10'un yeni sürümleri olacak" demişti. Ben de çok erken konuştuğunu söylemiştim.

Resmi olarak duyuruldu mu bilmiyorum, çakma da olabilir. Ancak her halükarda Microsoft'a güvenerek bir iş yapılmaması gerektiğini öğretiyor insana.
Microsoft gibi firmalar sürekli strateji değiştirir. Microsoft'un daha önce olmayacak deyip yaptığı onlarca iş var.

Bu sistem de bence standart bir Windows 10 güncellemesiydi ancak strateji değiştirip 11 yaptılar ve bence sadece güncelleme ile geçilecek. Sıfırdan satılmasına gerek yok bence çünkü Windows 10 temelinde. Windows 10'un yeni sürümü olarak Windows 11 (makyajlanmış) bence yerinde bir yenilik.

Ancak keşke sistem macOS'un kopyası olmasaydı daha iyi olurdu. Sistem ufak sorunlar dışında stabil çalışıyor.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Microsoft gibi firmalar sürekli strateji değiştirir. Microsoft'un daha önce olmayacak deyip yaptığı onlarca iş var.

Bu sistem de bence standart bir Windows 10 güncellemesiydi ancak strateji değiştirip 11 yaptılar ve bence sadece güncelleme ile geçilecek. Sıfırdan satılmasına gerek yok bence çünkü Windows 10 temelinde. Windows 10'un yeni sürümü olarak Windows 11 (makyajlanmış) bence yerinde bir yenilik.

Ancak keşke sistem macOS'un kopyası olmasaydı daha iyi olurdu. Sistem ufak sorunlar dışında stabil çalışıyor.
Aynen öyle abi. Satya Nadella'dan beri Microsoft çok daha iyi yerlere geldi. Ben Windows 11'in çıkacağına inanıyorum şahsen.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Alt barın ortalanması ve ikon dışında hiçbir yenilik yok. Gerçi vista ile w7 arasımdada uçurumsal yenilik yoktu w7 sevildi yada w8 ile w10 arasında...

Ne zaman uçurumsal yenilikler yapıldı w7 den w8 e yada xp den vista ya o sürümler beğenilmedi.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
OOBE ekranı değişmiş ve bence güzel olmuş. Eski renk değiştiren ekran artık sıkıcı geliyordu.
Bende sevdim. Windows gerçekten görsel açıdan linux ve macos un gerisinde kalıyordu. Sağlama dokunma kötüyü düzelt felsefesi uygulamışlar sanırım biraz.

Ama buna win11 demeleri gerçekten ilginç

HP Kullanıcısı

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,274
Şuan kuruyorum sanal makinede
61.PNG

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Selamlar. Ben de tam olarak onu söyledim zaten. Ancak bu "iyi" bir şey değildir. Strateji "geliştirmek" iyidir, ancak sürekli kendi sözlerini yalanlamak strateji "geliştirmek" değildir. Ek olarak, böyle geniş çaplı kitlesi olan uluslararası şirketlerin bir konuda söz verip onu bozması, milyonlarca insanı ters köşeye yatırır.

Konuyla ilgili bir örneklendirme yapacak olursak, birçok firma Windows 11 hiç olmayacak onun yerine Windows 10 üzerinden güncellemeler yapılacak denilmiş olmasını Windows 10'a geçiş için iyi bir gerekçe olarak görür ve paraya acımadan belki binlerce lisans alır. Peki sonra ne olur? Microsoft çıkar ve verdiği bu sözü bozarak Windows 10'un 2025 yılında öleceğini, bundan sonra bu şirketlerin Windows 11 almak zorunda olduğunu söyler. Bu strateji biraz dolandırıcılık üzerine.

Aslında ilk etapta zaten bunu öngörmeyip sadece paraya odaklanmış olması Microsoft'un para kazanmasına engel oluyor. Evet para hırsız para kazanmasına engel oluyor. Windows 11 diye bir şey olmayacak diye duyurmuş olmaları, bir şahsa veya şirkete Windows satalım, bir kere parasını alalım, sonra biz onu güncellemeye devam etsek de onu sonsuza kadar kullansın anlamına geliyordu. Microsoft o yüzden verdiği sözü bozdu.

Yine de hatırlatmakta fayda var; şu an Apple'ın IOS ile yaptığı da bir anlamda budur. Onlar da bu işten kaçabilmek için eski cihazları yazılımsal olarak yavaşlatma gibi alçakça bir uygulama yapmış olsalar da, sonradan kabul edip bunu bir daha yapmayacaklarını söylediler ve şu anda da IOS cihazı bir kez almış olana devamlı o güncellemeyi veriyorlar. Bunun iyi bir strateji olup olmadığı tartışılır, ancak ihanetin iyi bir strateji olmadığı kesindir.

Şöyle bir örnek vereyim; ben Mailbird isimli bir eposta istemcisi kullanıyorum. Denemeye başladığımda 14 dolar fiyatı vardı, ömürlük lisans. Bir süre denedikten sonra satın almaya karar verdim, o sırada 19.50 dolar olmuştu, sorun değil parasını hak ediyor dedim ve satın aldım. Bir yıl sonra Mailbird "ömürlük lisans" uygulamasına son verdi. Bundan sonra yıllık ödeme ile alabilirsiniz dedi. 19 dolara ömürlük aldığım ürünün şu an yıllık lisansı 31.50 Euro. Peki daha önce almış olanlara ne olacak? Sorumlu bir yazılım firmasının yapması gerekeni yaparak Mailbird şöyle duyurdu; "ömürlük lisans almış olanlar lisanslarını hiçbir değişiklik olmadan kullanmaya devam edecekler".

Ya da Google'ı örnek alın; onların da ciddi bir para hırsı olmasına rağmen, Google Suit (eski adıyla Google Apps) ilk çıktığında "beta" süreci adı altında her başvurana ücretsiz hizmet veriyordu. Şimdi çok ciddi ücret istiyor, öyle ucuz bir şey değil. Ancak beta döneminde ücretsiz olduğunu duyurduğu için o dönemden bu yana olan kullanıcılar Google Suit'i yıllardır ücretsiz kullanmaya devam ediyor.

Sonuç olarak, Microsoft "strateji değişikliği" değil de daha ziyade parmak ısırma yapıyor diyelim. Bir söz verip başka bir şey yapmak strateji değişikliği değildir, kendi müşterisini ters köşeye yatırmaktır.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Windows 11 olarak çıkış yapacağını sanmıyorum. Muhtemelen Windows 10’a güncelleme olarak gelecek.

okaykayya547

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ben şuan iso dosyasını indirip bilgisayarıma Dual Boot (Çift İS) olarak kuruyorum. Herhangi bir sorun olur mu?

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Sistem güncel olsun diye mecbur geçicez bizde tam erişim olduğu zaman ama bence gerek yoktu şuan, yani aceleye getirmişler gibi olmuş.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Ben dediğinizi anladım. XP, Vista ve 7 saf olarak tek işletim sistemiydi, 8 ve 10 biraz daha mobile yönelik gibi demek istiyorsunuz sanırım.
Evet. Şahsi düşüncem şudur ki bu çok fazla cihaz olunca(tablet, telefon, pc) bu cihazların cpu ve gpu mimarisi farklı. Hepsine uygun bir işletim sistemi yapmak bence işletim sisteminde uyumsuzluğa ve optimizasyonun kötü olmasına neden oluyor. Ayrıca bakıyorsun pc telefon gibi olmuş veya telefon pc gibi olmuş. Bildirimdi oydu buydu bir sürü arka planda çalışan program oluyor. Gerek yok bence. Pc için ayrı mobil için ayrı işletim sistemi daha mantıklı. Aynı tarz olabilir fakat aynı işletim sistemini çoklu cihazlara kurup performans beklemek mantıksız. Sorun illa ki olacaktır.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Winrar'ın kurulumunda sıkıntı varmış :(
Düzeldi :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama şimdi başka sorun çıktı :( Yardım - Sanal Makineye Windows Xp Nasıl Kurulur?

Saçma değil mi ? , bir anda windows 11'in çıkması , (beta olsa bile)

Foruma Windows 11 diye kategori gelmiş !

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bana kalıyor ki hepimiz aldanacağız, ismi Windows 11 olmayacağını düşünüyorum. Windows 10x daha mantıklı olacaktır. Çünkü 10 dan hiç bir farkı yok.
Aslında yeni bir adla piyasaya sürülen Windows 10X bu.

2025'de Windows 10 emekliye ayrılıyor. Yeni sistem, Windows 11 olarak pazarlanacak.

Kod:
https://twitter.com/InsideCow/status/1404884699265241094