Weblebi Hüsran

Bu konuyu okuyanlar

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
burda reklamlarını gördükten sona güvenerek. weblebi.com dan alışveriş yapayım dedim. www.weblebi.com dan daha önce alışveriş yapan varmı bilmiyorum ama. ben maalesef öyle bir hata yaptım. ilk ve son siparişimi 28 haziran günü verdim. bugün 4 temmuz olmasına rağmen veridiğim sipariş olan cep telefonu halen üretici firmadan bekleniyor şeklinde. müşteri hizmetlerine telefon açtığımda bayan bana muhtemelen bu hafta elinize geçmez dedi :S şaşırdım walla. iptal edeyim dedim en erken 10 gün içinde paranız iade edilir dedi bir kez daha şaşırdım. verdiğim sipariş altı üstü bir cep telefonu bulunmaz hint kumaşı değilki. sanki bi insan sipariş verdikten sona samsung telefonu üretim bantına sokup kişiye özel telefon imal ediyor. 3 tane kocaman distiribitörde 1 telefon olmasmı yav. valla ilk ve son alışverişimi yapmış bulunuyorum weblebi.com dan ve kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum.

GurenGursel

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Böyle şeyler Hepsiburada.com'da da oluyor diğerlerinde de oluyor. Merak etmeyin... Normal şeyler... 10 gün içinde geri dönmesi de normalde Carrefour'da da 15 gün içerisinde geri ödeme yapılabiliyor ancak. Örnek olsun diye verdim :)

nyoo

Profesör
Reaksiyon puanı
6
eeeeeeee dostum, böyle 3-5 kuruş için dıngılıfıstık sitelerden alışveriş yapmayın ;)

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
ben hepsiburada.com dan aldım. mesela dijital foto makinesi kılıf ve pil şarj aleti . ellerine ulaşanı hemen yolluyorlar 3-4 parçada bile evine gelebiliyor ve tek para alınıyor diğerleride öylemi bilmiyorum. weblebi cardfinans'a kampanya yapıyor diye oradan powersupply sipariş ettim ama ne bitmez tedarik süreci anlamadım derken iptal ettim hemen ettiler parayı karta iade ettiler orada sorun yaşamadım. daha sonra hp 514 aldım weblebiden o daha çabuk halloldu 1 hafta falan gibiydi ama hepsiburada dan yaptığım toplam 3 alışverişin hızına yaklaşamadı bile.

akif87

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben *** iki siteden de alışveriş yaptım.Mesela weblebiden tlefon aldım ellerinde varmış hemen postaladılar ertesi gun elimdeydi.Aynı sekilde telsiz telefon ve fotoğraf kamerası içinde gecerli belki 2 veya 3 gunu bulabiliyor.Hepsiburadanda klavye siparsiş verdim beni yaklasık 2 hafta kadar beklettiler. yani urunu ellerinde olmasına gore değişiyor gonderme suresi aslında para odenirken yazsa elimişzde yok diye.2 gun oncede idefixeden kitap siparişi verdim 3 gun tedarik suresi dedi bugun kargoya vermişler buyuk ihtimalle yarın elimde kitaplar...

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
her 10 müşteriden birinde sıkıntı olabiliyor. bu da büyük bir oran.
bir seferinde online alışveriş sitesinden aldığım üründe istediğim özellikleri göremedim. Yani sitede tamamen yanlış bilgiler verilmişti. Ben de bilgilere güvenerekten aldığım ürünün bozuk olduğunu düşündüm. belki 3-4 kere servise gönderdim. 2-3 ay bekledim. sonradan farkettim ki hiç beklemedeğim bir olaydı sitede ürün açıklamalarında büyük hatalar vardı.

tavsiyem alışveriş yapmadan önce ürün özelliklerini diğer sitelerdekiyle bir karşılaştırın.

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
weblebi bence hepsiburadanın yanına bile yaklaşamaz.

akif87

Asistan
Reaksiyon puanı
0
BEn genelde weblebiden alıyorum.

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
ideefixe sadece kitap satmaya başladı sevdigim bir siteydi.Hepsi buradada Weblebidende alış veriş yaptım ama bir sorunla karşılaşmadım geçmiş olsun diyeyim sana ...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Tedarikçiden alma konusunda hemen hemen tüm alışveriş sitelerinde böyle bir sıkıntı oluyor. Paranızı geri almak da çok can sıkıcı oluyor.

Ben Hepsiburada.com'dan da Weblebi.com'dan da alışveriş yapıyorum.

Her ikisinde de bir sıkıntı görmedim. Mesela Hepsiburada.com'da süper hızlı gönderim seçeneği var aynı gün içerisinde kargoluyorlar.

Bu seçenekleri değerlendirmekte fayda var.

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
hızlıal.com dan yapacağınız tüm alışverişler 2 gün içinde elinize ulaşır.

nyoo

Profesör
Reaksiyon puanı
6
GedikGross.com, Shobbo.com, Hepsiburada.com, maksipaket.com, istanbulbilisim.com ve adını hatırlayamadığım bi çok siteden alşveriş yaptım ancak bi shobbo.com uğraştırdı, onun haricinde anormal bi gecikme yada problem yaşamadım :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Sebep, parası ödendiği halde gönderilmeyen ürün. Açılmayan telefonlar :D

robokep

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bi ara shiftdelete de altivi.com unda reklamları vardı haberi bile çıkmıştı sanırım sonra altivi.com yöneticilerini bilişim suçlarından gözaltına falan almışlardı,adamlar dolandırıcı çıktı.internetten alışveriş yaparken ince eliyip sık dokumak gerekiyor :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
o reklamların parasını da alamadık :D hatırlatma.

osmaniyeweb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
weblebi den ne zaman sipariş versem sonuç hüsran oldu 15 gün oldu halen kartıma iade yapılmadı bugün ihtar çektim bakalım nolacak olmayan malı satmışlar

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
bir telefon tedarik etmek bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum. :(

Zekican

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
Weblebi.com sitesiyle Benzer bir sorunuda ben yaşadım . Bir adsl modem almak istedim. Modem piyasada bulunmadıgından ve bu sitede bulundugundan sipariş vermeden once telefon edip stokta bulunup bulunmadıgını sordum, stokta var cevabından sonra sipariş verdim ve kredi kartımdan odeme yaptım. Fakat iki gün sonra arayıp ürünün stokta bulunmadıgını istersem iade edilmiş bir ürünü yollayabileceklerini ifade ettiler. Sorularımdan sonra ürünün kullanılmış ürün olduğunu ögrenip paramı iade etmelerini rica ettim. Veee doğaldırki parayı tam zamanını hatırlamıyorum fakat en az 13 veya 14 gün sonra iade ettiler.Hem kusurlu hemde paramı kullandılar.
Tabi defalarca telefon vs cabası. Bilginize. Saygılarımla.

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
ben şanslıymışım o zaman hemen iade ettiler :D

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
para iadesi istediğimde en az 10 gün sürer dediler banada. yani bunlar adamı hasta eder walla.

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İlk ve tek online alışverişimi hepsiburada.com dan yapmıştım. 3 gün sonra kargoya verdiler. 5 gün sonra elime ulaştı. Bir sıkıntı yaşamadım.

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
walla siparişi 28.06.2008 tarihinde verdim 01.07.2008 tarihinde onaylandı ödeme. bugün 09.07.2008 ve halen telefon üretici firmadan bekleniyo. sağlam bi mail attım yinede çözemezlerse ağzıma geleni yazıp mail atıcam peşindende şikayet edicem.

Weblebi.com

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sayın musterilerimiz,
Weblebi.com uzun yıllardır başarıyla hizmet veren , binlerce ürünü müşterilerine eksiksiz ve sorunsuz teslim etmiş bir e-ticaret sitesidir. Müşterilerimizi dolandırmak yada magdur etmek gibi bir durum söz konusu olamaz. Son günlerdeki aşırı yoğunluk sebebiyle ürün teslimat ve para iadelerinde gecikmeler yasanmaktadır. Beklemek istemeyen müşterilerimiz alışveriş yaptıkları bankaların kart merkezlerine faks ile harcama itirazı yapmaları durumunda kanunlar ve yasal yükümlülükler gereği ilgili banka tutarı 10 iş gününde kartınıza iade etmek ile yükümlüdür. Bilgilerinize sunarız.