Vista'da Güvenirlik

Bu konuyu okuyanlar

MSDN

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Arkadaşlar size soru soracağım,
Vista Home Premium kullanıyorum, bilgisayara sağ tıklayın yönete basın gelen ekranında solunda güvenirlik perfonmans var ona basın ortada bellek te disk hatası/sn yazıyor bende o arada 10a 50ye 100e yükseliyor, bu herkestemi oluyor ? ne demek o ?

0mrdr5

Profesör
Reaksiyon puanı
11
senin diskine yazılan verinin saniyedeki yada ms (milisaniye) deki hatası hdd ni değiştirmeni öneririm

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Sabit diskle ilgisi yok. Ram bellekle ilgili. Aynı şey benim bilgisayarımda da var. Ram bellek çok kullanılmaya başladığında (yeni program açarken gibi) yükseliyor. Bilgisayar boşta olduğunda 0 olarak duruyor.

MSDN

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Sabit diskle ilgisi yok. Ram bellekle ilgili. Aynı şey benim bilgisayarımda da var. Ram bellek çok kullanılmaya başladığında (yeni program açarken gibi) yükseliyor. Bilgisayar boşta olduğunda 0 olarak duruyor.
Zararsız o zaman değilmi ?

0mrdr5

Profesör
Reaksiyon puanı
11
ben onu bir sitede okumuştum ram değil sabit diskteki sanal bellek oluyor

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Olabilir de, Ram yeterli olduğu sürece neden sanal bellek kullansın ki işletim sistemi?

Bide bir şey daha sorcam, Benim klavye, mouse usb girişli driverları yok vistada bir sorun yaratmaz değilmi ?

Klavyende multimedia tuşlar yoksa sürücüye gerek yok. Varsa multimedia tuşları çalışmaz. Vista otomatik tanıabilir ama ne derecede doğru çalıştırır bilmiyorum.

Farende standart tuşlar dışında tuşlar varsa sürücü olmadan çalışmaz ya da hatalı çalışır.

MSDN

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Olabilir de, Ram yeterli olduğu sürece neden sanal bellek kullansın ki işletim sistemi?

Klavyende multimedia tuşlar yoksa sürücüye gerek yok. Varsa multimedia tuşları çalışmaz. Vista otomatik tanıabilir ama ne derecede doğru çalıştırır bilmiyorum.

Farende standart tuşlar dışında tuşlar varsa sürücü olmadan çalışmaz ya da hatalı çalışır.
Multimedia tuşları var ve düzgün çalışıyor

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
O zaman boşver, yüklemeye gerek yok.