Vista Ultimate Extras'tan İki Ücretsiz Oyun

Bu konuyu okuyanlar

Akhun Aktosun

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Windows Vista'da yer alması planlanan, ama sonrasında ortadan kaybolan Ultimate Extras, içerdiği oyunları ücretsiz bir şekilde yayınlayacak.

Microsoft, Vista işletim sistemiyle birlikte ciddi bir prestij kaybetti. Sadece Vista'nın sistem kaynaklarını tüketmesi gibi sorunlara sahip olması değil, yapmayı planladıklarını yapamamasıyla da bu prestij kaybına sebep oldu. Sözde, Vista Ultimate Extras adı verilen bir servis ile, interaktif bir işletim sistemi anlayışı getirilecekti. Bu ekstra paketinin içinde yeni oyunlar, servisler ve benzeri yenilikler olacaktı.

rtm1257932138.jpg

Vista RTM sürümünde Ultimate Extras ekranı böyleydi
(Bir de diğer resme bakın)

Microsoft, Vista Ultimate Extras ile feci çuvallamış oldu. Büyük şeyler beklenen servis, Vista RTM'de denenmiş olmasına rağmen, sonradan sessiz sedasız bir şekilde kayıplara karıştı. Şimdi ise Vista Ultimate Extras için planladığı iki oyunu ücretsiz yayınlayacak. Bu iki oyun Hold'Em poker oyunuyla ile birlikte, Tinker adı verilen bir 60-level robot puzzle oyunu. Hold'Em'in Ultimate Extras ile birlikte Vista'nın final sürümünde yayınlanması gerekiyordu. Tinker ise, 2008 Eylül'ünde yayınlanmalıydı.

ga1257932171.jpg

Vista'nın final sürümüyle birlikte RTM'de yer alan özellikler buhar oldu uçtu

Microsoft, ekstra paketinin geleceğinin kapalı olduğunu görmüş olacak ki, 2009 Şubat'ta Windows 7'de böyle atraksiyonlar olmayacağını açıklamıştı.

:: Bu konu hakkındaki görüşlerinizi forumda paylaşın

Yazan: Akhun Aktosun
SDN - http://shiftdelete.net

Rato

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ben vista ultimate kullanırken tinker otomatik güncellemeler vasıtası ile yüklenebiliyordu hatta kurup oynamıştım sesleri ve robotun hareketleri çok sempatikti , ayrıca yanlış hatırlamıyorsam pokerde kurulmuştu. Ekstra alanı falan değildi otomatik olarak geliyordu makineye