Vista SP1 Türkçe Download!

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Windows Vista için Service Pack 1, download edilmeye hazır. Ama her nedense Türkiye'deki kullanıcılar bir süre beklemek zorunda. Acı gerçekler, bu haberde.

Microsoft'un en yeni işletim sistemi Windows Vista'nın bazı önemli hatalarını gideren, daha güvenli hale getiren, performansını artıran ve donanım desteğini de yükselten yaması, indirilmeye sunuldu. Buraya tıklayarak son sürümü indirebiliyor ve kurmaya başlayabiliyorsunuz. Yalnız, hemen acele etmeyin. Söz konusu indirilmeye açık olan hizmet paketinin Türkçe'si henüz hazır değil. Yüz binlerce Windows Vista kullanıcısının olduğu ülkemizde yaşanan bu gecikme, Türkiye'nin ikinci sınıf bir ülke konumuna düşürmekten öteye gitmiyor. Bakalım daha ne kadar bekleyeceğiz.

:: Bu gecikmeden rahatsızlık duyuyor musunuz? Forum'da paylaşın.

Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
1)Bu Türkçe paketi microsoft Türkiye mi hazırlıyor?

2)Türkçe paketi microsoft Türkiye hazırlıyosa neden hep geç çıkıyo?

bunları sormak lazım.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bu Türkçe paketi Microsoft Türkiye hazırlamıyorsa, Microsoft Türkiye ne iş yapıyor? :D Ona da cevap bulmak lazım.

kullanıcı

Profesör
Reaksiyon puanı
2
MS TR, kanımca geç çıkmasından yola çıkarsak dediğiniz gibi çıkan uygulamaları Türkçeleştiriyordur. dolayısıyla ilk olarak ingilizce çıkıyor, sonra Türkçeye çevriliyordur. Eşzamanlı yapılsa daha güzel olur.

kerimcem

Asistan
Reaksiyon puanı
0
TÜRKİYEYLE ALAKASI YOK MİCROSOFT WAVE1 İ İKİNCİ DALGA OLACAĞINI SOYLEMİŞTİ VE BÜYÜK İHTİMAL 9 NİSANDA ÇIKACAK ÇIKAN PAKET 535 MB CİVARINDA VE 36 DİL İÇERCEK YANİ GECİKME YOK SADACE İLETİŞİM BOZUKLUĞU VAR.

Gorkem

Profesör
Reaksiyon puanı
1
şimdi ben lisanslı vista home premium kullanıyorum otomatik güncelleştirkcemi benim pc?

kerimcem

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aslında sp1 türkçe final subat başında çıktı ama oem donanım üreticilerine gonderildi bu çıkacak olan pakkette tek değişiklik üzerine driver eklenmiş versiyonu olacak çalışmayan donanımız olursa gidersin yuklersin üreticinin adresinden herkez bilmez diye işte 2 3 ay bekletiler sp1 türkçe final isteyen olursa linleri yollarım özelden link paylaşmak serbestmi bimiyorum tabi bu forumda yeniyim.

Gorkem

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ya ayrı bir şey olarak mı yüklenior bu otomaik pc güncelliormu

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
kerimcem, sdn forum senden çok şey bekliyor ;)

aramıza hoş geldin.

bu arada paylaşımları özelden yaparsan sorun çıkmaz.

:)

Gorkem

Profesör
Reaksiyon puanı
1
soruma bile cevap yok ;(

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Gorkem dedi ki:
soruma bile cevap yok ;(

Görkem Türkçe sp1 henüz çıkmadı çıktığı zaman ya güncelleştirme uyarısı çıkar yada sen update yerinden yaparsın.

Gorkem

Profesör
Reaksiyon puanı
1
yani otomatik yapcak pcim heh tşkler bende yarım saattir bu cevabı bekliordum ama kimse yazmadı :(

kerimcem

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2qc0y38.jpg

şekil ada gorulduğu gibi isteyen arkdaşa linkleri gonderirim amacım paylaşım iyigeceler.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Gorkem dedi ki:

Otomatik güncelleniyor. İstersen ayrı da yükleyebiliyorsun ama otomatik güncellemeyi beklemek en iyisi olabilir.

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Illegalitenin en yüksek oldugu 2. ve 3. dünya ülkelerine bir ceza diyebiliriz diye düşünmekteyim bu olayı.RC'de yanlış hatırlamıyorsam ingizlice nin ardından günü birlik çıkmıştı türkçe paket ...

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
şöyle antivirüs kullanmadan bir işletim sistemi kullanamayacakmıyız yahu.

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
mila12 dedi ki:
Gorkem dedi ki:
soruma bile cevap yok ;(

Görkem Türkçe sp1 henüz çıkmadı çıktığı zaman ya güncelleştirme uyarısı çıkar yada sen update yerinden yaparsın.

Ben açıkcası konu başlığını gördükten sonra sevinen, içeriği gördükten sonra üzülenlerdenim.

Çünkü başlık ile konu uyuşmuyor. Açıkcası.

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
evet bencede konu ile başlık yanıltıyor insanı

eozulu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
laptop alırken linux alma konusunda direttim ama kabul etmediler ve laptopın düşük konfigrasyonuna rağmen bu iğrenç işletim sistemini verdiler.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
bugün elime ulasan bir bilgi var. Vista sp1 türkce'nin cikis tarihi bundan 1 ay sonra olabilir. Yani 15 nisan gibi. Acilar icerisindeyiz dostlar :(

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Microsoft Türkiye önünde eylem yapalım :)

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
kahretsin yahu.bu vistayı çözmek bir bela yahu

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Yahu bir anca önce çıksa ne çıkmasa ne sanki çok bişi umut etmeyin, yetindiğinizle devam edin.Sanki kullancıların %90 orj kullanıcı güldürmeyin beni. Adamlar %90 orj satış yapsa ing çıktığı aynı gün Türkiyedede çıkardı, biraz mantıklı düşünmek, gereksiz yorum yapmamak gerekli, ha siz şimdi lisanslı kullanıcıların ne suçu var, bizim ülkemizde yaşın yanında daha çok kuru yanar.

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
masaüstümdeki deneme amaçlı kurdugum ingilizce vistamı update edebildim ama notebook'um üzerimdeki türkçe orcinal vistamı update edemiyorum :) o_O

kerimcem

Asistan
Reaksiyon puanı
0
http://fx.o3000.ru/dova2/Windows6.0-KB936330-X86.exe

bayya bistek olmuş arkdaşlar ozelden bu türkçe final rtm dir emin olun isteyen indirsin yasa dışı bişeyy yok microsoft tun sorunu sızdırmasaydı şubatta. nisanda çıkacak olanın üzerinde sadece ek donanım driverleri olcak okdar.isteyen kursun amacım paylaşım saygılar.

Starscream

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kerimcem dedi ki:
2qc0y38.jpg

şekil ada gorulduğu gibi isteyen arkdaşa]

Çıkmayan bir şeyi nasıl paylaşıyorsunuz hocam?

Ms açıklaması;

''Windows Vista Service Pack 1 (SP1) is an update to Windows Vista that addresses feedback from our customers. In addition to previously released updates, SP1 will contain changes focused on addressing specific reliability, performance, and compatibility issues; supporting new types of hardware; and adding support for several emerging standards. SP1 also will continue to make it easier for IT administrators to deploy and manage Windows Vista. Windows Vista Service Pack 1 Five Language Standalone version can be installed on systems with any of the following language versions: English (US), French, German, Japanese, or Spanish (Traditional).

Wave0 = Only 5 languages JAP-FRE-SPA-ENG-GER

Wave1 = 36 langues (available to download on april 9)''

Yani içinde Türkçe' ninde bulunduğu 36 dil için sp1 release tarihi
19 nisan. Sizdeki sürüm büyük bir ihtimalle bende olduğu gibi RC dir.(release candidate) Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin.
Buyrun o zaman buda benden ss :^)
ssspr1.jpg

uzaktan algilama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gorkem dedi ki:

gücelleştirmelerin açıksa otomatik olarak yapar sp1 güncelleştirmesini ama yarın bir gün bir sebepten format atarsan yeniden baştan kurman gerekiyor. Vista'da nasıl yapılıyor bilmiyorum ama xp de bu tür durumlar için güncelleştirmeleri yedekleme yöntemleri ve programları geliştirilmişti.

SDN uyuma, okuruna sahip çık, en kısa sürede bu güncelleştirmeleri yeniden indirmekten kurtulmak için nasıl bir yöntem izlememiz gerektiği hakkında bir yazı isterük.

tahir2023

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hocam özelden mesaj yazdım cevap gelmedi. linkleri yollayabilirmisin?

kerimcem dedi ki:
Aslında sp1 türkçe final subat başında çıktı ama oem donanım üreticilerine gonderildi bu çıkacak olan pakkette tek değişiklik üzerine driver eklenmiş versiyonu olacak çalışmayan donanımız olursa gidersin yuklersin üreticinin adresinden herkez bilmez diye işte 2 3 ay bekletiler sp1 türkçe final isteyen olursa linleri yollarım özelden]