Vista Service Pack 2 Ne Zaman?

Frostban3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Microsoft'un zavallı işletim sistemi Windows Vista'nın Service Pack 2 RC sürümü yayınlandı.

Yazılım devi Microsoft, Vista işletim sistemine yeni bir yama paketi yayınlamayı planlıyor. Service Pack olarak adlandırılan bu paketlerin ikincisinin RC sürümü Escrow, test edecek kişilere gönderildi. Tam 656 tane düzeltme sağlayan yeni paket, tek başına exe dosyası olarak indirebilir veya Windows Update aracılığıyla kurulabilir halde yayınlandı. Tam sürümü 2. çeyreğin sonu ile 3. çeyreğin başı gibi bir zamanda yayımlanması beklenen yeni Service Pack'in Vista'ya ne kadar fayda sağlayacağını merakla bekliyoruz.

:: Yakın zamanda da Windows 7 çıkabilir. Vista SP2 mi, Windows 7 mi?

SDN - http://shiftdelete.net

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Bak microsoft şunları kabul edersen win 7 satın alırım:
Dünyadan çekil
açık kaynak koduyla devam et
Win 7 1 dolar olacak
home basic ten ultimateye geçiş olacak hemde 1 dolara olursa belki:)

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Bana daha sp1 bile otomatik güncelleme ile gelmedi :D

systemplus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 Vista tabanlı olduğunu duymuştum.
İsterse Microsoft bu SP2'de Windows Vista'yı Windows 7 gibi yapabilir...
Şahsen ben şuan Windows Vista Home Basic SP1 kullanıyorum ve diğer kişilerin aksine memnunum. :)

2fast2furious

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bak microsoft şunları kabul edersen win 7 satın alırım:
Dünyadan çekil
açık kaynak koduyla devam et
Win 7 1 dolar olacak
home basic ten ultimateye geçiş olacak hemde 1 dolara olursa belki:)

:surprised::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
kardes istersen evine gelip bedava kurulum yapsinlar;)

2fast2furious

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 Vista tabanlı olduğunu duymuştum.
İsterse Microsoft bu SP2'de Windows Vista'yı Windows 7 gibi yapabilir...
Şahsen ben şuan Windows Vista Home Basic SP1 kullanıyorum ve diğer kişilerin aksine memnunum. :)

vistanin ultimate'ten baskasi kullanilmaz ya
hakketen
ve en kotusu de basic,zaten vistadan sogutan oydu

Aliapaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Windows 7 Beta Build 7000 kullanıcısıyım. Hiçbir Windows bu kadar keyif vermemişti bana. Beta aşamasında olmasına rağmen hiçbir uygulamada sorun çıkarmadı bana. Ayrıca ATI ekran kartım var ve ATI Win7 için en son sürücülerini yayınladı. Onlarca oyunum var ve hiçbirinde gram sorun yaşamıyorum. Grand Theft Auto IV, Assassins Creed, Prince of Persia 2008, PES 2009, Test Drive Unlimited, The Sims 2, Tomb Raider Underworld, Race Driver GRID, Mirrors Edge, Call of Duty World At War, Moto GP 2008 vs.vs.vs Bu oyunların hepsini sorunsuz oynayabiliyorum. Beta bir işletim sistemi için muhteşem. Makinam 2 gb ram Pentium D 1.8 ghz, Ati HD2600 özelliklere sahip. Ama Windows 7'yi 512 mb ram, AMD Sempron, ATI m200 ekran kartlı bir dizüstü bilgisayara kurdum. Onunla da sorunsuz çalışıyor. En az XP kadar hızlı bir sistem.

Bütün bunlar hangi işletim sistemini tercih etmeniz gerektiği konusunda ipucu olabilir bence. :D

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
yaw ne yaptıqları belli deqil en iyisi xp ama hala wista bussinese devam ben :D

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
vistanın etiket ve vista basic dışında hiçbir suçu yok bence. gayet de güzel bir işletim sistemi olmuş bir programcı olarak söylüyorum ki gayet stabil çalışıyor xp ye göre ve xp de görüp kullanamadığımız sistemin kendini tamir etmesi etkili back up gibi özelliklerin hepsine sahip. fakat sistemi yetmeyen herkez laf attı çamur attı bazıları farketti kullandı vistayı bazıları önyargılı kaldı xp de süründü.

vistanın getirdiği özellikler elbetteki fazla sistem kaynağı isteyecektir. fakat vistanın çekirdeğini savunmuyorum miladını doldurduğu bir gerçek. nihayetinde 7 de yeni bir çekirdek ile çok çok performans artışı da beklememeli. yeni çekirdek aynı ram i kullanacak aynı işlemciyi kullanacak tek farkı mevcut gereksiz kodlardan gereksiz işlemlerden arındırılmış olacak olması. bu da bir parça performans getirsede eklenicek yeni özelliklerle bu performans farkı kapatılacak yine yüksek sistem istiyen bir işletim sistemi çıkacaktır.

chip testlerinde görünüyorki beta sürümündeki 7 vistadan(sp1 li) çok da ileride değil. ama bu ilk defa oluyor yani ilk defa windows eskisinden daha performasnlı bir işletim sistemi çıkarıyor bunu taktir etmek gerek

orionuke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Win7'nin şuan hızlı olmasının nedeni, bence sadece BETA olması. Final sürümü piyasaya düşünce performans açısından Vista'dan pek farkı olacağını sanmıyorum.

ircmsn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows Vista Home Basic kullanıcısıyım. Yayımlamakta olduğunuz bu yama'yı kurayım mı? Gerekli mi? Sistemim için gerekli ise, sizden yanıt bekliyorum. Teşekkür ederim.