Yardım videolu anlık fps düşüşü sorunu

yavuzme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar videoda gösterdiğim gibi hangi oyun olursa olsun gpu ısısı belli seviyeyi geçince fps m 30 lara kadar iniyor oyuna göre belli zaman sonra tekrar fps yükseliyor döngü böyle tekrar ediyor. youtube da ne kadar çözüm gördüysem denedim bir türlü bu problemi aşamadım
videodaki oyun rocket league ayarları düşürmem vs hiçbirşey etki etmiyor gta rdr gibi oyunları zar zor oynuyorum
rtx 3060 i5 12500h 16 gb ram

DarkPickaxe

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Dostum bilgisayarında arka planda başka şeyler çalışıyor mu? Antivirüs programları, reklam engelleyici vs.

DarkPickaxe

Asistan
Reaksiyon puanı
16
İşlemcinizin kullanımı azaldığı için böyle yapıyor. İşlemciniz çok ısınıyor olabilir. İşlemciniz ısınıyor mu peki?

yavuzme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemcinizin kullanımı azaldığı için böyle yapıyor. İşlemciniz çok ısınıyor olabilir. İşlemciniz ısınıyor mu peki?
hayır çok fazla ısınma yok başka oyun olsa zaten anlarımda rocket league sonuçta ısınma yok

DarkPickaxe

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Yani veri yollarında sıkıntı olabilir veya işlemciniz yeterli güç alamıyor olabilir bilgisayarınızı şarja takılı oynayın %90 sorunu çözer.

WindStone

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,677
hayır çok fazla ısınma yok başka oyun olsa zaten anlarımda rocket league sonuçta ısınma yok
Isınıyor olabilir oyunla alakası yok. Msi afterburner ile oyun içi sıcaklıkları kontrol edebilirsiniz. Bir de güç kaynağınızı yazarsanız iyi olur.

yavuzme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani veri yollarında sıkıntı olabilir veya işlemciniz yeterli güç alamıyor olabilir bilgisayarınızı şarja takılı oynayın %90 sorunu çözer.
şarja takılı oynuyorum her zaman hatta şöyle söyleyebilirim şarja takılı olmadığı zaman böyle bir sorun olmuyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Isınıyor olabilir oyunla alakası yok. Msi afterburner ile oyun içi sıcaklıkları kontrol edebilirsiniz. Bir de güç kaynağınızı yazarsanız iyi olur.
laptop kullanıyorum şimdi onu indirip deneme yapacağım

şimdi sıcaklığı kontrol ettim ortalama 80 90 derece arası seyrediyor 90 ı geçtiğide oldu ama o sıralar hep 300 fps idi neden oldunu çözemedim halen

Son düzenleme:

WindStone

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,677
şarja takılı oynuyorum her zaman hatta şöyle söyleyebilirim şarja takılı olmadığı zaman böyle bir sorun olmuyor

laptop kullanıyorum şimdi onu indirip deneme yapacağım

şimdi sıcaklığı kontrol ettim ortalama 80 90 derece arası seyrediyor 90 ı geçtiğide oldu ama o sıralar hep 300 fps idi neden oldunu çözemedim halen
Peki bu fps düşüşleri yaşandığı sırada 90'ı mı geçiyor işlemci? Ayrıca ram kullanımı ne durumda oyun açıkken ?