Format sonrası oyunlarda fps düşüşü.

Bu konuyu okuyanlar

santanke

Asistan
Reaksiyon puanı
40
merhaba bilgisayarıma yaklaşık 1 2 hafta önce format attım fakat oyunlarda gözle görülür şekilde donma fps düşüşü aldım bazı oyunlarda 200 alırken şu an 120 100 bazen oyun içlerinde 60 dan aşşağı düştüğünü görüyorum anlayamadığım bir şekilde driver booster uygulaması ile driverları yükledim ne kadar doğru yükledi bilmiyorum fakat bunu kullandım ama hala fps drop yiyorum(BİOS güncelledim) yardımcı olursanız çok sevinirim ....

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Driver booster gibi driver uygulamaları tamamen virüstür yani virüsden ibarettir. Gereksiz programlar ile bilgisayarını doldurur. En sağlıklı driver yükleme Windows 10 da güncelleştirme yaparak yüklenendir en fazla ekran kartı driverını kendin bulursun.
Ben senin yerinde tekrar format atardım içim rahat etmez mi. Öyle menşei belli olmayan olsa bilgisayarı yoran uygulamalar bilgisayara yüklenmez. Deneye yanıla öğrenirsin bu tarz şeyleri

santanke

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Driver booster gibi driver uygulamaları tamamen virüstür yani virüsden ibarettir. Gereksiz programlar ile bilgisayarını doldurur. En sağlıklı driver yükleme Windows 10 da güncelleştirme yaparak yüklenendir en fazla ekran kartı driverını kendin bulursun.
Ben senin yerinde tekrar format atardım içim rahat etmez mi. Öyle menşei belli olmayan olsa bilgisayarı yoran uygulamalar bilgisayara yüklenmez. Deneye yanıla öğrenirsin bu tarz şeyleri
demek istediğini anladım da şu an yapabilecek bir şey yokmu yani hangi driver yüklü hangisi yüklü değil anlamak mümkün değilmi ya da bu sorun driverlarla mı ilgili bilmiyorumki

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Şu anda hangi yüklediğin program veya yazılım ,windowsu etkilediği bilinemediği için bi şey söylemek mümkün değil. Siz,tekrar temiz bi format atıp,sadece e.kartı driverini kendi sitesinden indirip yükleyin.
Bi de ryzen kullanıyorsanız anakartın driverini AMD nin kendisitesinden indirip yükleyin. Başka bi şeye gerek yok.

santanke

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Şu anda hangi yüklediğin program veya yazılım ,windowsu etkilediği bilinemediği için bi şey söylemek mümkün değil. Siz,tekrar temiz bi format atıp,sadece e.kartı driverini kendi sitesinden indirip yükleyin.
Bi de ryzen kullanıyorsanız anakartın driverini AMD nin kendisitesinden indirip yükleyin. Başka bi şeye gerek yok.
Anladım teşekkür ederim yanıtınız için ama bir sorun daha var bilgisayar biraz eski amd radeon hd 7850 ekran kartı kullanıyorum ve amd driverlarını hiç beğenmiyorum indirdikten sonra daha fazla takılma oluyor oyunlarda ben bilgisayarı oyun amaçlı kullanıyorum sadece ekran kartı driverı ile olacak bir şey mi ki bu ?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
AMD nin driverini indirmeden, e.kartından tam verim alamazsınız. Şart o yani.AMD nin kendi sitesinden indirin. Gerisini ,win 10 hallediyor zaten.

santanke

Asistan
Reaksiyon puanı
40
AMD nin driverini indirmeden, e.kartından tam verim alamazsınız. Şart o yani.AMD nin kendi sitesinden indirin. Gerisini ,win 10 hallediyor zaten.
Bu ekran kartı driverı dediğiniz şey adrenalin 2020 falan yazıyor o mu ?

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Bu tamamen sürücü sorunudur. Gidip ekran kartınızın sitesine gidip sürücüsünü yükleyin, diğer sürücüleri Windows Update hallediyor.

santanke

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Bu tamamen sürücü sorunudur. Gidip ekran kartınızın sitesine gidip sürücüsünü yükleyin, diğer sürücüleri Windows Update hallediyor.
Tamam tekrar format atıcam ve denicem teşekkür ederim ama bi sorum daha olucak windows10 mu yoksa windows 8.1 mi yüklesem iyi olur ?

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Tamam tekrar format atıcam ve denicem teşekkür ederim ama bi sorum daha olucak windows10 mu yoksa windows 8.1 mi yüklesem iyi olur ?
Windows 10 çünkü hem sürücüler Windows Update ile geliyor hem özellik güncellemeleri alıyor, Windows 8.1 eskidi sadece güvenlik güncellemesi alıyor ve ordaki Windows store kapatılmış durumda diye duydum.

santanke

Asistan
Reaksiyon puanı
40
BİLGİSAYARIMA format attım tekrardan windows güncellemelerimi yaptım aygıt yöneticisinde ekran kartı driver görünüyor yine de yükleyeyimmi dediğiniz siteden ? amd nin kendi sitesinden ?

Alperus

Asistan
Reaksiyon puanı
51
BİLGİSAYARIMA format attım tekrardan windows güncellemelerimi yaptım aygıt yöneticisinde ekran kartı driver görünüyor yine de yükleyeyimmi dediğiniz siteden ? amd nin kendi sitesinden ?
Yükleyin tabi ki hocam en iyisi en güncelidir.

Canberk61ts

Doçent
Reaksiyon puanı
250
Virüslü değil, yanlış bilgi yayma

Lexa Silverhand

Asistan
Reaksiyon puanı
134
merhaba bilgisayarıma yaklaşık 1 2 hafta önce format attım fakat oyunlarda gözle görülür şekilde donma fps düşüşü aldım bazı oyunlarda 200 alırken şu an 120 100 bazen oyun içlerinde 60 dan aşşağı düştüğünü görüyorum anlayamadığım bir şekilde driver booster uygulaması ile driverları yükledim ne kadar doğru yükledi bilmiyorum fakat bunu kullandım ama hala fps drop yiyorum(BİOS güncelledim) yardımcı olursanız çok sevinirim ....
Driver booster yanlış driverları yüklüyor. Bence şu an yapman gereken kökten driver boosteri silip onunla beraber yüklediğin driverları silip kendin yeniden kurmak

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Offf yine bir kişi daha driver booster kullanmış, kimseye anlatamıyoruz ki o program firüslü, sorunlu diye, driverleri el ile yükleyin ?

Driver booster %95 doğru driver kuruyor
Güzel espriymiş

Son düzenleme:

Canberk61ts

Doçent
Reaksiyon puanı
250
Ne dediginiz umrumda bile değil:)
Bikere bu program eskiden hataliydi, şimdi taş gibi bir program.
Driver booster şuan virüslü driver veya hatalı driver kurmuyor.
4 tane arkadşım var, onlarda severek kullanıyor. Pc leri donmuyor kasmıyor takılmıyor.
Bazılarınız çok boş yapmış. Bilip bilmeden konuşmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eski sürücülerini kuruyor. Örneğin ekran kartı driverı, sadece aygıt yöneticisinde olarak kuruyor. Ekran kartının denetim masasını kurmuyor.
Bende kuruyor. :)

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Ne dediginiz umrumda bile değil:)
Bikere bu program eskiden hataliydi, şimdi taş gibi bir program.
Driver booster şuan virüslü driver veya hatalı driver kurmuyor.
4 tane arkadşım var, onlarda severek kullanıyor. Pc leri donmuyor kasmıyor takılmıyor.
Bazılarınız çok boş yapmış. Bilip bilmeden konuşmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende kuruyor. :)
Sende kuruyor diye herkeste kuracak diye bir şey yok, şans işi. Ve işini şansa bırakmamalısın. Ben Windows 7 kurmuştum, kablosuz ağ sürücüsü kurulmamıştı, USB ile Driver Booster yükledim ve kurmak istedim, sonucu tahmin et :)

Tek yaptığı şey bilgisayarımda yer kaplamak ve zamanımı harcamak oldu.

Son mesajlar