FPS , Drop , Gecikme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

furkankaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese iyi forumlar.Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var.Oyundan oyuna farklı sorunlar yaşıyorum.

Sistemin;

GPU - 1050 Ti 128 bit 4 GB
CPU - İntel i5 650 3.20 Ghz
8 GB RAM
İntel H55 Anakart
500 GB Samsung HDD
23.5 İnç Casper 60 Hz Monitör

Pes 2021 - Rocket League full ayarlarda gram donma yok monitörden dolayı vsync açıp 60'a sabitliyorum hiç gecikme vs yok.GTA 5 ful ayarlar 35 40 45 o aralarda ondada sorun yok.

Ancak FIFA 21 , ETS 2 , Asetto Corsada 60 fps sabit göstermesine rağmen müthiş bir gecikme akıcı giderken bir anda donma kare atlaması sorunu var.Bunu nasıl çözerim? İşlemci değişmesi gerekiyorsa tavsiyeleriniz neler? Yada sorun yaşamayacağım oyun öneriniz var mı?

Teşekkür ederim.

ScorFy

Doçent
Reaksiyon puanı
361
Herkese iyi forumlar.Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var.Oyundan oyuna farklı sorunlar yaşıyorum.

Sistemin;

8 GB RAM
İntel H55 Anakart
500 GB Samsung HDD

Pes 2021 - Rocket League full ayarlarda gram donma yok monitörden dolayı vsync açıp 60'a sabitliyorum hiç gecikme vs yok.GTA 5 ful ayarlar 35 40 45 o aralarda ondada sorun yok.

Ancak FIFA 21 , ETS 2 , Asetto Corsada 60 fps sabit göstermesine rağmen müthiş bir gecikme akıcı giderken bir anda donma kare atlaması sorunu var.Bunu nasıl çözerim? İşlemci değişmesi gerekiyorsa tavsiyeleriniz neler? Yada sorun yaşamayacağım oyun öneriniz var mı?

Teşekkür ederim.
HDD İçinde olmasından dolayı bendede HDD içindeki oyunlarda aynısı var ama grafik düşürünce daha rahat oluyor

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660

Sistemin;

8 GB RAM
İntel H55 Anakart
500 GB Samsung HDD

Teşekkür ederim.
bu ekran kartına göre o işlemci bence değiştirilmeli ama o anakarta göre iyibir işlemci yok

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660

Sistemin;

8 GB RAM
İntel H55 Anakart
500 GB Samsung HDD

Teşekkür ederim.
işlemci ile ilgili olabilir

ScorFy

Doçent
Reaksiyon puanı
361
bu ekran kartına göre o işlemci bence değiştirilmeli ama o anakarta göre iyibir işlemci yok
ben büyük ihtimalle 6500 yazacaktı eksik yazdı diye düşünüp cevap vermiştim eğer i5 650 ise dediğiniz gibi işlemci ekran kartına göre çok güçsüz kalıyordur. H55 anakart için uyumlu en iyi işlemci dahii ekran kartına yetersiz

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
ben büyük ihtimalle 6500 yazacaktı eksik yazdı diye düşünüp cevap vermiştim eğer i5 650 ise dediğiniz gibi işlemci ekran kartına göre çok güçsüz kalıyordur
hayır anakart 1156 olduğu için i5 650

furkankaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abiler sorunu nasıl çözerim kaça patlar iyi bi işlemci hdd falan fazla bütçemde yok babam yeni vefat etti ekran kartını yeni aldım ne yapmalıyım

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Bence ekran kartı ayarları kontrol etmeniz lazım.

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Abiler sorunu nasıl çözerim kaça patlar iyi bi işlemci hdd falan fazla bütçemde yok babam yeni vefat etti ekran kartını yeni aldım ne yapmalıyım
allah rahmet eylesin
işlemciyi değiştirmeniz durumunda anakartıda değişmeniz şart olur hdd almayın sadece işlemci ve anakart ne kadar bütçeniz var bize söyleyin en iyisini en ucuzunu ayarlıyalım

furkankaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
allah rahmet eylesin
işlemciyi değiştirmeniz durumunda anakartıda değişmeniz şart olur hdd almayın sadece işlemci ve anakart ne kadar bütçeniz var bize söyleyin en iyisini en ucuzunu ayarlıyalım
Ekran kartını yeni 800 tlye aldım turbox 1050 ti yani durumum çok iyi değil biriktirip aldım bu kartı en fazla 500 daha harcayabilirim restoran çalışanıyım iş yok şuan öyle yani

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Ekran kartını yeni 800 tlye aldım turbox 1050 ti yani durumum çok iyi değil biriktirip aldım bu kartı en fazla 500 daha harcayabilirim restoran çalışanıyım iş yok şuan öyle yani
biraz daha bekleyin çünkü o paraya alamazsınız şuan ama elinizdeki anakartı ve işlemciyi satarsanız 500 tl edebilir
toplamda 1000tl eder ve o paraya bir şeyler bulabilirim siz oturduğunuz yeri söyleyin size göre ankart bakayım
2.el olacağı için konum istedim yanlış anlmayın

GBLX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
turbox almasaydın keşke ekran kartını koyuyolar işlemciyi dandik yapıyolar ön planada çıkarmıyolar keşke itopya dan falan alsaydın

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
turbox almasaydın keşke ekran kartını koyuyolar işlemciyi dandik yapıyolar ön planada çıkarmıyolar keşke itopya dan falan alsaydın
alınmış bir kere boşverin
Mesaj otomatik birleştirildi:

biraz daha bekleyin çünkü o paraya alamazsınız şuan ama elinizdeki anakartı ve işlemciyi satarsanız 500 tl edebilir
toplamda 1000tl eder ve o paraya bir şeyler bulabilirim siz oturduğunuz yeri söyleyin size göre ankart bakayım
2.el olacağı için konum istedim yanlış anlmayın
.

Son düzenleme:

tamerdanic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
900 tl ye ryzen var kardeşim anakart işlemci ram git onu al daha iyi :) bu fiyatlarda satıyorlar sahibindende bence bi bak derim hem işini görür

900 tl ye ryzen var kardeşim anakart işlemci ram git onu al daha iyi :) bu fiyatlarda satıyorlar sahibindende bence bi bak derim hem işini görür
Dediğim İlanıda Almışlar Vay be

furkankaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burdayım kral benim bilgisayarcı var mahallede ona götürsem kaça yapar sence mevcutu satsam yeni bişeyler koysa

Benim pc toplama pc ben sadece turbox 1050 ti aldım bundan önce r7 240 vardı

Mevcut sistem pes 21 rocket leaguede kasmıyor o tarz oyun varmıdır bende kasmayacak fifa çok drop yiyor mesela ama 60 fps sabit

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Burdayım kral benim bilgisayarcı var mahallede ona götürsem kaça yapar sence mevcutu satsam yeni bişeyler koysa
ben sizin mahalledeki bilgisayarcıyı bilmiyorum ama bu ülkede bilgisayarcılara güven olmıyacağını gayet iyi kavradım
şöyle seçenekler var
A
i3 10100f(700tl çok güçlü f/p olarak)
2.el 1200 pin anakart
eğer bunu yaparsan ayriyetten ram alman gerekir çünkü ddr4
B
r3 3100
2.el am4 anakart
eğer bunu yaparsan ddr4 ram gerekir

ama benim önerim zaten biraz zorda gibisin 2.el bir anakart al (tek ram slotu çalışıyor)

ayrıca 2.el bir 3.nesil 1155 pin işlemci al elindeki sistemi satacağın fiyata alırsın

Mevcut sistem pes 21 rocket leaguede kasmıyor o tarz oyun varmıdır bende kasmayacak fifa çok drop yiyor mesela ama 60 fps sabit
nerede oturduğunuzu söylerseniz 2.el bakabilirim

senin ekran kartı o oyunlara göre iyi dediğim gibi işlemci ve anakartı yükseltin yeterli , ki elinizdeki anakart+işlemci 500tl eder satarsanız 2.el 250tlye anakart ve benimde şuan kullandığım i3 3240 olan işlemciyide 150 250 tl aralığında alırsınız
toplamda 500 400 arası eder gta 5 i low da kaldırır bir ale gelir

Son düzenleme:

furkankaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben sizin mahalledeki bilgisayarcıyı bilmiyorum ama bu ülkede bilgisayarcılara güven olmıyacağını gayet iyi kavradım
şöyle seçenekler var
A
i3 10100f(700tl çok güçlü f/p olarak)
2.el 1200 pin anakart
eğer bunu yaparsan ayriyetten ram alman gerekir çünkü ddr4
B
r3 3100
2.el am4 anakart
eğer bunu yaparsan ddr4 ram gerekir

ama benim önerim zaten biraz zorda gibisin 2.el bir anakart al (tek ram slotu çalışıyor)

ayrıca 2.el bir 3.nesil 1155 pin işlemci al elindeki sistemi satacağın fiyata alırsın

nerede oturduğunuzu söylerseniz 2.el bakabilirim

senin ekran kartı o oyunlara göre iyi dediğim gibi işlemci ve anakartı yükseltin yeterli , ki elinizdeki anakart+işlemci 500tl eder satarsanız 2.el 250tlye anakart ve benimde şuan kullandığım i3 3240 olan işlemciyide 150 250 tl aralığında alırsınız
toplamda 500 400 arası eder gta 5 i low da kaldırır bir ale gelir
Avcılar

Arjinn

Profesör
Reaksiyon puanı
660
ANAKART ( ram slotlarından biri çalışmıyor ama fiyat 200tl)
pazarlığı iyi yapın
esenyutta umarım sorun olmaz

İŞLEMCİ
A
i5 3470
B
i3 3240
pazarlık kısmı size kalmış eğer becerebilirseniz anakart ve işlemciyi(i3 olan işlemciyi) 300tl ye alabilirsiniz

Açıkçası ben donanım işlerinde 2.el alıp satmadanda çok anlamam ama
yardım için burdayım

Son düzenleme: