Soru Vergisiz telefon çift hat kullanırsam sorun olur mu?

WindStone

Profesör
Reaksiyon puanı
2,597
Merhabalar. Telefonumu aldım bugünde yeni bir hat aldım kendi üzerime. Şimdi babamın üzerine olan hatta bende duruyor tüm bankalarım uygulamalarım arkadaşlarım ona kayıtlı. Bunları kendi numarama geçirmem çok uzun sürecek. Bu yüzden vergisiz telefonumu çift hat ile kullanırsam(mesela 1. hattan arama yapsam veya 1. hattın internetini kullansam) sorun olur mu? Bu telefonu başkası kullanıyor derler mi?

IncludeTak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Pasaportun üzerine kayıt yaptırdın mı? Eğer kayıt yaptıysan sadece kendi hattını kunlanabilirsin. Kayıtlı değil ise süresi dolana kadar 2 hat kunlanabilirsin.

WindStone

Profesör
Reaksiyon puanı
2,597
Pasaportun üzerine kayıt yaptırdın mı? Eğer kayıt yaptıysan sadece kendi hattını kunlanabilirsin. Kayıtlı değil ise süresi dolana kadar 2 hat kunlanabilirsin.
Hocam vergiyi geri almakla ilgili bir sorunum yok şuanlık. Benim sorum 2 hat kullanırsam telefonu benden başka biri kullanıyor gibi gözüküp parayı geri isterler mi?

IncludeTak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Senin pasaportun üzerine kayıtlı ise zaten başkası kunlanmıyor. 2 sene sadece sen kunlanabilirsin

WindStone

Profesör
Reaksiyon puanı
2,597
Senin pasaportun üzerine kayıtlı ise zaten başkası kunlanmıyor. 2 sene sadece sen kunlanabilirsin
Hocam pasaport ne alaka? Pasaportum bile yok. Öğrenci indiriminden bahsediyorum telefonu yurt içinden aldım zaten kayıtlı telefon.

IncludeTak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben yurt dışından aldın sandım. Sorun olmaz kunlanabilirsin

WindStone

Profesör
Reaksiyon puanı
2,597
Ben yurt dışından aldın sandım. Sorun olmaz kunlanabilirsin
hattın biri benim birisi babamın üstüne sorun olur mu? iki hattıda kullansam başkası kullanıyor gibi gözükür mü?

WindStone

Profesör
Reaksiyon puanı
2,597
Peki şimdi vergi indirimi kaydını yaparken çift imei mi seçmeliyim ? yoksa faturada yazan tek imei yi mi girmeliyim ?

WindStone

Profesör
Reaksiyon puanı
2,597
Arkadaşlar bugün başvuruyu yaptım. İmei girme kısmında 2 imei var ı seçip telefonun arkasında olan imei2 kısmınıda girdim doğru mu yapmışım? İmeinin birinde benim üzerime olan hat diğerinde babamın üzerine olan hat var sorun olur mu ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Böyle bir şey mümkün olmayacaktır. Çünkü alacağınız telefon sizin TCKN ile eşleşeceği için üzerinizde olmayan hat ile telefon çalışmayacak, sinyal almayacaktır.
Birisi böyle demiş. Sizce nasıl olur ?

Son düzenleme:

Hakannacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bugün başvuruyu yaptım. İmei girme kısmında 2 imei var ı seçip telefonun arkasında olan imei2 kısmınıda girdim doğru mu yapmışım? İmeinin birinde benim üzerime olan hat diğerinde babamın üzerine olan hat var sorun olur mu ?

Birisi böyle demiş. Sizce nasıl olur ?
Hocam bende aynı senin yapmaya çalıştığını yapacağım da sende çift sim kart kullanma sorun oldu mu?

WindStone

Profesör
Reaksiyon puanı
2,597
Hocam bende aynı senin yapmaya çalıştığını yapacağım da sende çift sim kart kullanma sorun oldu mu?
Daha telefon desteğim onaylanmadığı için bilemiyorum. Hala soruya bende yanıt alamadım.

theheisenberk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler nasıl sonuçlandı? Aynı durumu yapmak istiyorum da bir hat babamın bir hat benim problem yasadiniz mi? Vergi iadesi filan alabildiniz mi?

WindStone

Profesör
Reaksiyon puanı
2,597
Beyler nasıl sonuçlandı? Aynı durumu yapmak istiyorum da bir hat babamın bir hat benim problem yasadiniz mi? Vergi iadesi filan alabildiniz mi?
Ne telefon indirimi ne internet onaylandı daha. Hala da kesin bir bilgi yok elimde bekliyorum onaylanmalarını.

DarkPickaxe

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Hocam öncelikle ben hepsini okumadım yazılanların. Benim anladığım şu yeni bir hat aldınız. Lakin eski hattınız babanızın üzerine kayıtlı, ayrıca arkadaşlarınız banka hesaplarınız vb. hesaplarınız onun üzerine kayıtlı. Ve Çift sim kullanmak istiyorsunuz. Kullanabilirsiniz bir sorun teşkil etmez benimde babam çift sim kullanıyor istediği zaman istediği operatörü kullanabiliyor bir sorun teşkil etmez hiç bence değiştirmeye uğraşmayın. Babanızın üzerine olan hat ile arama yapın mesela diğer yenisi ile internetini kullanın. Umarım doğru anlamıştırım.

Ayrıca babamın ikinci hattı benim üzerime kayıtlı mesela. Benim adım ile açıldı. Zaten muhasebe
işlerinde kaçak kullanımlar falan tespit edilir. Fatura ödeniyorsa bir sıkıntı olmaz. Ama illegal işler yapılırsa büyük suç. Bu ayrı bir konu zaten :) Kısacası faturalar ödensin bir sorun olmaz. İki şekilde de kullanılır.