VDS ile Oyun İndirip Kendime Nasıl Aktarabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

TYDEUS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Dostlar selam, elimde bir Ubuntu VDS var ve bununla oyun indirip sonrasında kendime aktarmak istiyorum. Bunu yapmamdaki amacım: internetimin download ve upload hızı çok yavaş ve VDS'in internetini kullanarak kendime aktarmam lazım. Öncesinde VDS'in download hızı ile oyunu indirip, sonrasında yine VDS'in upload hızı ile bilgisayarıma yüklemem gerekiyor. Bilgisayarıma FTP sunucusu kurdum fakat nafile, işe yaramadı. TeamViewer ile Anydesk kullanmayı denedim ama onlar da hızı sınırlıyor sanırsam, yavaş yüklüyor. Nasıl yapabilirim bu olayı?

TYDEUS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Aktarırken Kendi İnternetin ile dosyayı alacağından dolayı aynı sonuca varır Sadece İşi Uzatmış Olacaksın
Bunu yapmanın bir yolu olmalı. TeamViewer gibi programlarda VDS'in upload hızını kullanabiliyorum ama programın kendisinde kısıtlama var.

MyNameİsJOHNNY

Doçent
Reaksiyon puanı
362
Bunu yapmanın bir yolu olmalı. TeamViewer gibi programlarda VDS'in upload hızını kullanabiliyorum ama programın kendisinde kısıtlama var.
Kısıtlama olmasa bile aynı şey olacak ben bizzat tecrübe ettim 10 mbps ile GTA V denedim olmadı 3 gün bekledim indirdim bulduğum her yere kopyaladım Kaybolmasın diye ??

TYDEUS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Kısıtlama olmasa bile aynı şey olacak ben bizzat tecrübe ettim 10 mbps ile GTA V denedim olmadı 3 gün bekledim indirdim bulduğum her yere kopyaladım Kaybolmasın diye ??
Bilmiyorum.. Bence bu konularda tecrübeli birileri olabilir. Konu açık, yardım bekliyorum.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
911
Ha kaynaktan direkt bilgisayarina indirmissin, ha VDS'ten bilgisayarina indirmissin. Sonucta ikisinde de bir sunucudan ayni hattin uzerinden veri almis oluyorsun. Mumkun degil kisaca.

Cenkulug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Dostlar selam, elimde bir Ubuntu VDS var ve bununla oyun indirip sonrasında kendime aktarmak istiyorum. Bunu yapmamdaki amacım: internetimin download ve upload hızı çok yavaş ve VDS'in internetini kullanarak kendime aktarmam lazım. Öncesinde VDS'in download hızı ile oyunu indirip, sonrasında yine VDS'in upload hızı ile bilgisayarıma yüklemem gerekiyor. Bilgisayarıma FTP sunucusu kurdum fakat nafile, işe yaramadı. TeamViewer ile Anydesk kullanmayı denedim ama onlar da hızı sınırlıyor sanırsam, yavaş yüklüyor. Nasıl yapabilirim bu olayı?
değişen bir şey olmaz sunucuya indiriyorsun gene aynı şekilde dosya aktarıcaksın. evindeki internet hızına bağlı tamamen.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Mesela Steam'den oyun indireceksin diyelim. Birisi bunu steam adındaki bilgisayara upload ediyor. O bilgisayar upload ederken aynı dosyayı steam download ediyor. Sen upload yapılan bu dosyayı ubuntu adındaki bilgisayara download ediyosun. Ardından ubuntu bunu tydeus isimli bilgisayara upload ediyor. tydeus da upload edilen dosyayı indirmeli. Senin internetin 16mbps ise ubuntu da bunu 16mbps ile upload eder çünkü tydeusun alım hızı sınırlı.
Karışık gibi ama sondaki cümle her şeyi açıklığa kavuşturuyor.

Cenkulug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Mesela Steam'den oyun indireceksin diyelim. Birisi bunu steam adındaki bilgisayara upload ediyor. O bilgisayar upload ederken aynı dosyayı steam download ediyor. Sen upload yapılan bu dosyayı ubuntu adındaki bilgisayara download ediyosun. Ardından ubuntu bunu tydeus isimli bilgisayara upload ediyor. tydeus da upload edilen dosyayı indirmeli. Senin internetin 16mbps ise ubuntu da bunu 16mbps ile upload eder çünkü tydeusun alım hızı sınırlı.
Karışık gibi ama sondaki cümle her şeyi açıklığa kavuşturuyor.
Biraz fazla karışık ve saçma olmuş :)
Ben şöyle özet geçeyim sunucularda genelde 100mbps veya 1000mbps download olur, sunucuya oyunu sorunsuz bir şekilde indirirsin ancak kendi bilgisayarına aktarmak istediğinde evdeki hızın ne ise o geçerlidir. 2 Defa indirmiş olursun yani oyunu.

Reaksiyon puanı
67
İlgili dosyaları kendi cihazınıza kendi ağınızla aktarmaya kalktığınızda yine internet sağlayıcınızın bant genişliği limitlerine takılırsınız. En basit çözüm, ilgili firmaya herhangi bir disk göndererek ilgili dosyaları ilgili diske yazmalarını talep etmektir. Bunu yerine getirmek ilgili firmanın insiyatifi dahilindedir.

Veya bilgisayarınız için veri merkezi ortamında barındırma hizmeti olarak tüm download işlemlerinizi halledip, sonrasında barındırma hizmetinizi sonlandırabilirsiniz.

Ama bu seçenekler arasında en basiti, evinize daha hızlı bir internet bağlantısı almaktır. :)

akilli55

Asistan
Reaksiyon puanı
41
degil bir vds kirk sunucuyu birlestirsende evindeki parasini odedigin hizin ustune cikamazsin. bu kadar kişi olmaz demiş. Artık olmayacagina kanaat etmişsindir herhalde