Varsayılan uygulamaları silme(silersem sorun olur mu?)

Reaksiyon puanı
2,146
Unofficial portların hepi çöp hocam hiç stabil değil sürekli telefon res atıyor telefonun dokunmatik tuşlarının ışığı açık kalıyor :D

SlimBean önerecektim o da AOSP tabanlı ama bu 9500 ne lanet bi modelse SlimBean de yok, işin garibi 9505 için de yok. :D
CM isteyen Qualcomm işlemcili almalı bu devirde. :)

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bu konuda bana yardım edenlere teşekkür ederim :) [MENTION=163013]OnurFK[/MENTION] kardeşim:) [MENTION=300206]Milton Sirotta[/MENTION] kankam :) [MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION] abim :)

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
eğer ramdan yemesin dersen devre dışı bırak ama yerden kazanmak için (önemli olmayanları) taşı. ama geri yerine koyunca da bazen sorun çıkabiliyor.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Gio kullanırken silme ya da taşıma kaynaklı sorun yaşamadım. Hafıza kartında yedek klasörüne taşıyordum hepsini. Ram kullanımını da olumlu etkisi oluyordu.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Gio kullanırken silme ya da taşıma kaynaklı sorun yaşamadım. Hafıza kartında yedek klasörüne taşıyordum hepsini. Ram kullanımını da olumlu etkisi oluyordu.
bende aynısını yapıyorum :
arka planda çalışsan servisler bölümüne bakıyorum.
işime yaramayanları yedekliyorum :)

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bu işlerden anlayan birisi bi bakıversin :)

cpuset uygulaması ile bu CPU profil ayarlamasını yaptım. gece-gündüz-ekran kapalı modu
5kqi.png

gece cpu
max:320
min:122
cpu governor:conservative
I/O scheduler:noop
profil önceliği:3 (en yüksek öncelikli profil bu.)
(gece ekran kapalı olacağından, gece modunun önceliği "ekran kapalı modu önceliğinden" yüksek olmalı)

gündüz cpu
max:800
profil önceliği:1 (en düşük öncelikli profil. gündüz ekran kapandığında gündüz modu yerine ekran kapalı modu devreye girsin diye.)

ekran kapalıyken cpu
max:480
profil önceliği:2 (ekran kapalı modunun önceliği gündüz modunun önceliğinden yüksek olsun ki "gündüzleri ekran kapalıyken" bu mod öncelikli olduğundan gündüz modunun yerine devreye girsin.)

biraz karmaşık oldu ama
böyle bir ayarlamayla pil tasarrufu olur mu :)

çünkü kontrol ettim de CPU bu uygulama devre dışı iken 480 nin altına inmiyor. (ekran kapalıyken-boşta bile)
bu ayarlarla ekran kapalıyken belli bir seviye, gece belli bir seviye, gündüz ekran açıkken belli bir seviye oluyor.

pil tasarrufu mümkün mü?

(evet her şeyi bu soru için yazdım :D)

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
bu işlerden anlayan birisi bi bakıversin :)

cpuset uygulaması ile bu CPU profil ayarlamasını yaptım. gece-gündüz-ekran kapalı modu
5kqi.png

gece cpu
max:320
profil önceliği:3 (en yüksek öncelikli profil bu.)
(gece ekran kapalı olacağından, gece modunun önceliği "ekran kapalı modu önceliğinden" yüksek olmalı)

gündüz cpu
max:800
profil önceliği:1 (en düşük öncelikli profil. gündüz ekran kapandığında gündüz modu yerine ekran kapalı modu devreye girsin diye.)

ekran kapalıyken cpu
max:480
profil önceliği:2 (ekran kapalı modunun önceliği gündüz modunun önceliğinden yüksek olsun ki "gündüzleri ekran kapalıyken" bu mod öncelikli olduğundan gündüz modunun yerine devreye girsin.)

biraz karmaşık oldu ama
böyle bir ayarlamayla pil tasarrufu olur mu :)

çünkü kontrol ettim de CPU bu uygulama devre dışı iken 480 nin altına inmiyor. (ekran kapalıyken-boşta bile)
bu ayarlarla ekran kapalıyken belli bir seviye, gece belli bir seviye, gündüz ekran açıkken belli bir seviye oluyor.

pil tasarrufu mümkün mü?

(evet her şeyi bu soru için yazdım :D)
bende cyagonen modda işlemci ayarları var böyle max 1000 min 100 de interactive işlemci davranışı ekranı kapatınca bataryayı resmen kokluyor min'e çekiyor demekki otomatik.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ondan yazmadım zaten :D baktım herkes beğeniyo farklılık yarattım :D (niyeyse artık beynim öyle emir verdi :D)
farkımı ortaya koyarım diyorsun :D
sen yukardaki denklemi çöz.(ben yatıcam) :biggrin: (mesaj 39)

pile faydası olur mu?

android ile tanışalı 2 gün 7 saat oldu :D

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
biraz etkisi olur heralde :D ben bu tür uygulamaları pek bakmıyorum ama olur gibi geldi :D

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
biraz etkisi olur heralde :D ben bu tür uygulamaları pek bakmıyorum ama olur gibi geldi :D
çözüm için sağol :D

yani diyosun ki gece uyumadan önce bataryayı sök. pil bitmez :D

ben okula hazırlık yapıyorum :D
>sözlük yükledim.
>office suit pro yükledim.
>en önemlisi müzik ve beden dersinde ders çabuk geçsin diye bir sürü oyun yükledim :D

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
çözüm için sağol :D

yani diyosun ki gece uyumadan önce bataryayı sök. pil bitmez :D

ben okula hazırlık yapıyorum :D
>sözlük yükledim.
>office suit pro yükledim.
>en önemlisi müzik ve beden dersinde ders çabuk geçsin diye bir sürü oyun yükledim :D

sözlük sözel derslerin sınavında kopya için :D ben anlarım zeka fışkırıyom :D :dirol:

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
sözlük sözel derslerin sınavında kopya için :D ben anlarım zeka fışkırıyom :D :dirol:
senden de bir şey kaçmıyor :)
ama ingilizce ve almancadersini unuttun :)

3 yıldır bana almanca öğretiyorlar(en azından işleri gereği deniyorlar) ama ben öğrenmiyorum. :D
üstüne hocalara bildiklerini unttururum :lol:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

kimseye çaktırma(aramızda öğretmen olabilir):
>>kopyayı telden okumak daha kolay. Office Suit ile çok daha kolay:D
bakalım üstteki kırmızı >> ile başlayan yazıyı nasıl okuyacaksın :)

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
senden de bir şey kaçmıyor :)
ama ingilizce ve almancadersini unuttun :)

3 yıldır bana almanca öğretiyorlar(en azından işleri gereği deniyorlar) ama ben öğrenmiyorum. :D
üstüne hocalara bildiklerini unttururum :lol:

kimseye çaktırma(aramızda öğretmen olabilir):
>>kopyayı telden okumak daha kolay. Office Suit ile çok daha kolay:D
bakalım üstteki kırmızı >> ile başlayan yazıyı nasıl okuyacaksın :)

>> bunlara baktım sonra gülücüge baktım :D bide Türkçe yi zor konuşuyom bana gelmiş ingilizce almanca anlatıyolar :D

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
>> bunlara baktım sonra gülücüge baktım :D bide Türkçe yi zor konuşuyom bana gelmiş ingilizce almanca anlatıyolar :D
hiç deme ya :D
3 yıldır şu almanca da daha 10 a kadar saymayı öğretemediler bana :D
ama nedense almanca sınavlarında en düşük notum 70 :D

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ön sırandaki çokmu çalışkan :D
en ön sırada ben oturuyorum :) valla :D
bir tane arkadaşım va rzaten. onla en önde tahtanın karşısında oturuyom :D

ama canım sıkılırsa çaktırmadan teli açıp orada bile oyun oynama kaabiliyetim var :D

kopya anısı :D
ders: inkılap
konu: çalışmadığım için bilmiyorum :D

>>sınavdayız.
benim uzun kollu okul tişörtünün kolunun içinde bir tane küçük kağıt var. minicik bir şey. :) ama hazine :)
ben o kağıdı sınav kağıdını alınca sınav kağıdının altına koyuyorum. hoca arkasını döndükçe bende sınav kağıdını aralayıp alttaki minik kağıda bakıyorum :D (mecburum çünkü aynı gün matematik sınavı vardı ve bn matematiğe çalıştım :) cidden)

>>o sırada bir baktım hoca ışık hızıyla bana yaklaşıyor. hemem o minik kağıdı yuvarladım. parmaklarımın arasına aldım :D
hoca geldi sağı solu inceledi.
bir şey bulamayınca sen neye bakıyon dedi. bende hiiiiiç dedim. (3 yetime bakıyom hocam dedim. dövdü dışarı attı :D)
sınavnotu:80 (şimdi e okuldan baktım :))

o gün matematik ten de 80 almışım :D şans :D

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
en ön sırada ben oturuyorum :) valla :D
bir tane arkadaşım va rzaten. onla en önde tahtanın karşısında oturuyom :D

ama canım sıkılırsa çaktırmadan teli açıp orada bile oyun oynama kaabiliyetim var :D

kopya anısı :D
ders: inkılap
konu: çalışmadığım için bilmiyorum :D

>>sınavdayız.
benim uzun kollu okul tişörtünün kolunun içinde bir tane küçük kağıt var. minicik bir şey. :) ama hazine :)
ben o kağıdı sınav kağıdını alınca sınav kağıdının altına koyuyorum. hoca arkasını döndükçe bende sınav kağıdını aralayıp alttaki minik kağıda bakıyorum :D (mecburum çünkü aynı gün matematik sınavı vardı ve bn matematiğe çalıştım :) cidden)

>>o sırada bir baktım hoca ışık hızıyla bana yaklaşıyor. hemem o minik kağıdı yuvarladım. parmaklarımın arasına aldım :D
hoca geldi sağı solu inceledi.
bir şey bulamayınca sen neye bakıyon dedi. bende hiiiiiç dedim. (3 yetime bakıyom hocam dedim. dövdü dışarı attı :D)
sınavnotu:80 (şimdi e okuldan baktım :))

o gün matematik ten de 80 almışım :D şans :D

bizde genelde kağıt değiştirme oluyo hocanın boş anında konu nereye gidiyo gel muhabbete konu dışında devam edelim :D

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bizde genelde kağıt değiştirme oluyo hocanın boş anında konu nereye gidiyo gel muhabbete konu dışında devam edelim :D
bekle geliyom :D

hem konuyu ben açtım millete ne :D
yukarda bir sürü konuşan vardı ben bir şey dedim mi :D

erhan49

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@NGungor96 bu hep böyle bu tehlikeli makaratik biri:4:

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
@NGungor96 bu hep böyle bu tehlikeli makaratik biri:4:
ben psikiyatrimi delirttim. her gittiğimde aynı soruyu sordum. kadın bana kırmızı gözlerle bakıyordu :D ama çok iyi bir doktor :)

evet tehlikeliyim :D
havaya girdim mi adamı gülmekten öldürürüm.baktım gülmekten ölmüyor. çeker vururum :D ne uğraşıcam espri için :D

onuboşverde sen ne yaptın komşunun lnb sine dürttün mü ya da kaplosundan iğne geçirdin mi:D

erhan49

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben psikiyatrimi delirttim. her gittiğimde aynı soruyu sordum. kadın bana kırmızı gözlerle bakıyordu :D ama çok iyi bir doktor :)

evet tehlikeliyim :D
havaya girdim mi adamı gülmekten öldürürüm.baktım gülmekten ölmüyor. çeker vururum :D ne uğraşıcam espri için :D

onuboşverde sen ne yaptın komşunun lnb sine dürttün mü ya da kaplosundan iğne geçirdin mi:D
yok daha atraksiyon olmadı o yüzden aşırı gürültü yapmalarını bekliyorum:lol:.LNB yi dürtmek en mantıklısı bencede görüntü gittiği zaman delirşin şeref yoksunları:hammer:

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
yok daha atraksiyon olmadı o yüzden aşırı gürültü yapmalarını bekliyorum:lol:.LNB yi dürtmek en mantıklısı bencede görüntü gittiği zaman delirşin şeref yoksunları:hammer:
darda kalırsan çağır :D
elimdengeleni yaparım.
elektronikten anlarım biraz :)

erhan49

Asistan
Reaksiyon puanı
0
darda kalırsan çağır :D
elimdengeleni yaparım.
elektronikten anlarım biraz :)
o değil de bende galaxy ace var omo değil hee ace:mrgreen: ben bu cihaz için tek tık la telefonu yeniden başlatacak(reset) bir program bulamadım!

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
o değil de bende galaxy ace var omo değil hee ace:mrgreen: ben bu cihaz için tek tık la telefonu yeniden başlatacak(reset) bir program bulamadım!
:D:D
derdin o olsun be kardeşim :D
bu resim :)
dp3h.png

sol alta reboot var :) tıkla ve reset :)

>>tabi kırmızı reset simgesini oraya sen koyacaksın :)
>>uğraşamam diyorsan sağdaki güç tuşuna 10 sn basılı tut. tel zaten reset atar hemen :)

özelden sana android uygulmasının linkini atıyorum.
ayarılarını orda anlatırım.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ekran 1 ve ekran 2 :)
nmnd.png
4dwd.png

benim telefonun son hali:)
daha üzüerinde çalışıyorum :D
şu CWM Recovery nedir tam kavrayayım da :)

erhan49

Asistan
Reaksiyon puanı
0
:D:D
derdin o olsun be kardeşim :D
bu resim :)
dp3h.png

sol alta reboot var :) tıkla ve reset :)

>>tabi kırmızı reset simgesini oraya sen koyacaksın :)
>>uğraşamam diyorsan sağdaki güç tuşuna 10 sn basılı tut. tel zaten reset atar hemen :)

özelden sana android uygulmasının linkini atıyorum.
ayarılarını orda anlatırım.

verdiğin link .apk uzantılı değil yani android ile uyumsuz açmadı:(