Yardım Uyku Modu Sonrası Bozulmalar

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

astraldede

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
LÜTFEN CEVAP VERMEDEN ÖNCE DRİVER GÜNCELLE,FORMAT AT GİBİ HERKESİN AKLINA GELEN GENEL ÇÖZÜMLERİ YAZMAYIN,İNTERNETTEN DİREK ARATIP İLK KARŞINIZI ÇIKAN SONUÇLARI YAZMAYIN.
BU SORUNU 7 AYA YAKINDIR YAŞIYORUM VE BU ÇÖZÜMLERİ ÇOKTAN DENEDİM

Bilgisayar: asus rog g752vy oyuncu notebooku
Ekli dosyayı görüntüle 157310Ekli dosyayı görüntüle 157311
driverlar sistemlerin kendi sitelerinden,asus kendi sitesinden defalarca kez yenilendi ve hepsi şuan tam.BIOS driverları da dahil.

bilgisayarım iknci el ve önceki kullanan 5 yıldır böyle bir sorun yaşamadı,bilgisayarımı 2 ay normal kullandım sonra bir gün bi anda oyun oynarken kastı,15 fps civarı fps aldım.
restart attım düzelmedi,açılış süresi amma yavaşladı.
format attım düzelmedi
internette derin araştırma yaptım ama akla gelebilecek herhangi hiçbirşey işe yaramadı.
çok fazla virüs programı kurdum ve en baştan yeni bir windows yükleyerek sıfırdan format attım,yaklaşık 1 hafta sorun çözüldü ama tekrar başladı ama bu sefer farklı.
burayı dikkatli okuyun lütfen

şuanda bilgisayarım normal bir şekilde açılıyor ama 3-5 dakika sonra kasma başlıyor.ben bir şekilde bilgisayarı direk hızlı bır şekilde uyku moduna alıp geri açarsam sorunun çözüldüğünü farkettim.bu kolaydı altı üstü her bilgisayarı açtığımıda 30 saniye -45 saniye içinde uyku moduna alıp çıkcaktım.
ama uyku moduna almak kasmayı çözmesine rağmen bilgisayarı berbat duruma sokuyor,

1-bilgisayarın sesi aşırı tilt edici bir hale geliyor,bazı tanıdıklarım odada duramıyor bile,bilgisayarın sesi aşırı aşırı cızırtılı geliyor,konuşmalar,şarkılar falan dinlenilmeyecek seviyeye geliyor.ayrıca sesler yavaşlıyor.bir şarkı dinlediğinizde şarkının normalden daha çok yavaş oldugunu farkedebilirsiniz.tabi eğer cızırtılardan şarkıyı tanımlayabilirseniz.
bu yükses basslı seslere daha çok etki ediyor ve tiz seslerde çok az oluyor.bilgisayarın sesini açıp kısmak da cızrtı sesini azaltıp çoğaltıyor,
herhangi bir hoparlör veya kulaklıktada ses aynı.yani bilgisayar hoparlörü bozuk değil.

2-mikrofonumdan normalde gayet güzel konusıurken artık arkdaşlarım sesimin inanılmaz fazla yankı yaptıgını söylüyorlar.ayrıca sesimin çok kesildğini söylüyorlar,kendimde denedim ve öyle,

sanki MERHABA diyorsam biglisayar sadece M-A-B-? alıyor gibi.

3-normalde böyle miydi hatırlamıyorm oyuzden emin değilim ama bilgisayar çok ısınıyor,fan olmadan hep kasıyor.

EK OLARAK:ilk farkettim ses cızırdaması olunca hoparlör satın alarak durumun düzelceğini sandım ama olmadı ben yinede kullanmaya devam ediyorum,ve şöyle birşey farkettim,belki normaldede oluyordu ama ben sadece ek goparlörleri takınca duymaya başladım...
olay şu:bilgisayar kapalıykan (uyku modu değil,tamamen kapalıyken)höparlörlerden tiz bir ses duyuluyor.yanıp sönen bir ışık gibi sanki bu ince seste alçalıp çoğalıyor.bilgisayara mouse,fan veya harici bir usb girişi soktuğumda bu sesin hızı ve tizliği artıyor.fanımı çalıştırdığımda bu ses kesiliyor.bu yüzden belkide tüm problemlerin sebebi fandır dedim ve fanın usb kablosunu çıkartarak biglisayarı en baştan açtım ama kasma sorunu devam etti,uyku moduna alıp açıncada yine ses sorunları... artı dediğim gibi fansız oyun oynayamıyorum oyuzden tekrar taktım...

EK OLARAK:bilgisayarın içini de açıp bozuk parça varmı diye baktım,yok...

7 aydır falan böyle kullanıyoruum ve artık gına geldi,teknik servise defalarca yazdım ve hep farklı birşey söylediler.en sonunda beni aradılar ve servise vermemi söylediler.bilgisayarın garantisi falan çoktan bitmiş durumda ve servise vermeden önce son bir kez şansımı burda denemek istiyorum,sorun hakkında en ufak ipcucusu olanlar yazsın lütfen.elimden geldiğince kısa sürede cevap vermeye çalışacağım.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,154
1. Yeni bir konu başlığı açılmadan önce açmış olacağınız konu hakkında bilginin forum içerisinde olup olmadığını kontrol ediniz. Forum içerisinde aynı yada bir benzeri olan içeriğe sahip konu var ise farklı bir konu açmamanız rica olunur. Buna benzer bir konu var ise bölüm moderatörlerimiz tarafından açmış olduğunuz konu tespit edilir ise kaldırılacak ve sizlere bilgi verilecektir. (Aynı konudan farklı kategoriler üzerinde konu açmak yasaktır.)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...