Yardım Asus Dual RX 6700Xt Coil Whine

Bu konuyu okuyanlar

Agony13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar herkese merhaba, ben 8 Haziran'da (12 Haziran'da elime ulaştı) gamingen TR'den MARANELLO-6700XT / INTEL I5-12400F/ ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB / 16GB RAM / 500GB NVMe M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bu sistemi aldım PSU ve kasa farklı linktekinden kasa Vento VG15FE PSU FSP Hyper 650W sanırım. Oyun indirmeye fırsatım dün oldu Resident Evil 4 en yüksek ayarlar 1080p 100 FPS altına düşmüyor ama oyunu açtığım gibi şu coil whine sesi geliyor bir abime attım bu fan sesi dedi ama sonra sesi kendim dinledim o ince sinek sesi gibi cızırtı duyulmamış zaten kulaklıkla hiç duyulmuyor beni rahatsızda etmiyor benim için ses hiç önemli değil performansa ısınmaya vb bir etkisi olmasın yeter bunu iadeye veya garantiye göndermek istemiyorum çünkü hem ucuza aldım bu fiyata bir daha bulmam çok zor hem jelatinlerini söküp attım kartın. Hem de hediye gelen oyunu Steam'den etkinleştirdim ve oynadım yani sizce herhangi bir şeye gerek var mı dediğim gibi performans ısınma vb etkisi yoksa ses çok önemli değil kulaklıkla hiç duyulmuyor zaten.

Videolar örnek benim değil ama ses çok benzer buradakiyle cızırtı gibi kasa camını açmak istemedim videodaki aynı kart ve seste çok benzer. Ok rastlanan birşerymiş galiba bu.

böyle bir video gördüm adam sadece sinir bozucu diyor sorun çıkartmaz diyor technopatında videosuna baktım onlarda sadece ses diyor bence iadeye gerek yok sizce?

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Kart ısındıkça seste artış olabilir, coil-whine problemi olan kartların iadesi yapılmıyor gibi bir yanılgı var ancak uğraşıp iade edenler oluyor. Coil-whine zararlı değildir, ileride bir soruna yol açmaz.

Agony13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Kart ısındıkça seste artış olabilir, coil-whine problemi olan kartların iadesi yapılmıyor gibi bir yanılgı var ancak uğraşıp iade edenler oluyor. Coil-whine zararlı değildir, ileride bir soruna yol açmaz.
Hocam zararsız ve fps ve ısıya etkisi yoksa sıkıntı yok ses sinir bozucu olsada sadece sesten ibaret benim için çok önemli değil sonuçta fanlar da sesli yapıcak bişey yok alışacağım iade veya değişimle hem uğraşmak istemiyorum hemde ucuza aldım ekran kartını bu fiyata bir daha bulmam çok zor hem jelatinlerini söküp attım kartın. Hem de hediye gelen oyunu Steam'den etkinleştirdim ve oynadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

@CapScroLL