Uydunet internet kesintileri sorunu !

WhoisWho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlıkta da belirtiğim gibi UyduNET internet kullanıyorum.
Çok sık kesintiler oluyor (Yaklaşık 10 dk. arayla)

Modem ışıklarında ve yerel ağ bağlantılarına girince bir sorun yok gibi görünüyor.
Ama ağ bağlantısını "Onar" deyince " IP Adresi yenilenemiyor" diyor.
Bilgisayarı baştan başlat deyince tekrar geliyor. Ama 10 dakkaya yine gidiyor.
Online oyun oynuyorum ve bu kesintilerden dolayı oyunun içine ediyor insanda sabır falan bırakmıyor.

Modemde reset tuşu yok hiç Uydunet kullanan var mı bilmiyorum ama sorun hep var.
Kaç kere Turksat'ı aradık "Bizde bir sorun yok " diyorlar. Zahmet edip eve baktırmak için görevli arkadaş falan da göndermediler (!)

Bilgisayardan mı kaynaklıyor dedim ama üç farklı bilgisayarda denedim hepsinde böyle. Modem ışıkları hepsi normal.Ama işte sorun var " IP Adresi yenilenemiyor" .

Şimdiden teşekkürler.

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
uydunet kullanıyorum 2-3 yıldır. ortalama 4-5 ayda sadece 1 kesinti oluyor ondada pc kapatıp açınca düzeliyor:)

kaplan42

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Bana dün bi mesaj gönderdiler türksattan.Bakım onarım çalışması yapacaklarmış gece saat bilmem kaçtan sabah bilmem kaça kadar.
geçici bi durum , düzelir merak etme

bayadres

Profesör
Reaksiyon puanı
4
2 gündür çok sık olmasada bendede kesinti oluyor var bi terslik hadi hayırlısı.

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
11
modemin dandiktir... reset tuşu olmayan modemden hayır mı gelir...

HARBİKIZ

Profesör
Reaksiyon puanı
135
6 yıldır kullanıyorum çok memnunum.........

BaradduR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
modemin kalitesiz oluşundan oluyor bende resetlemek zorunda kalıyorum bende bazen modemi görmüyor bilgisayar bir anda kayboluyor..

.45 ACP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
modem kablosuz netmaster mi?ayarlarina girip guvenlik duvari / guvenlik duvari korumasi secenegini kaldirin.tam olarak ayni sorun bizde de vardi boyle cozduk.

barbunyaza

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar 2 gün önce hem tv hem internet gitti aradım izmirde genel bi sorun var dediler iyi dedik. fakat 2 gündür internet nerdeyse tüm gün yok. 10 dakika geliyorsa 1 saat gidiyor. sürekli okulda olduğum için serviste çağıramadım. 3 yıldır kullanıyorum daha önce böyle bir şey olmadı. belki senede 2 defea bir gün süre ile gidiyordu ondada genel bakım vs die pek aldırmıyordm. ttnet kullanan varmı ben ttnete geçmeyi düşünüyorum açıkcası uydu netten memnun değilim.

darqLovE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam Uydunette Genelde pek sorun yaşanmıyor ama yaşanıncada geri dönüş konusunda tereddütler olablir. Senin sorunun modemden kaynaklanıyor olabilr.

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
ben birkaç sene önce kullanmıştım. ilk 4 ay hiç sorun çıkmadı sonra birden senin gibi kesilmeler başladı sık sık. çağırdım adamları sinyal düşüyor daire içerisinde dediler. sinyal yükseltici taktılar. 10 gün sonra yine kesilmeye başladı kablolarınızı değiştirin sinyal kalitesi yükselir dedi. dedim ki kabloları siz döşediniz eskiyse yenisini takın dedim olmaz dediler. parası neyse veririz yapın dedim yok olmaz dediler. ben de sinirlendim kapattırdım 160 liraya aldığım modemi de ucuzdan sattım internetten sırf onlara sinirimden.

ekleme: bırak uydunet'i şuan kullandığım kablotv de bile bazı kanallar karlı göstermeye başladı yine son 2 gündür, kendimi yine kavga etmeye hazırlasam iyi olacak :D

aynı zamanda teledünya 'da kullanıyorum onda hiçbir problem yok. teledünyayı önerebilirim laf arasında :D

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
cevabımı tekrar yineliyorum. 5 yıldır falan uydunet kullanıyorum daha hiç problem yaşamadım..