Bu konuyu okuyanlar

OrTheDev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dizüstü bilgisayarıma format attıktan sonra modem aracılığı ile internet kullanmaya çalıştığımda evdeki bütün cihazlar sorunsuz kullanırken ben bilgisayarımdan kullanamıyorum" bağlı ve internet var" diyor ama aslında "yok..." farklı tarayıcılar kullandım yine bir sonuç alamadım...modeme farklı cihazlar ile bağlandığımda sorun olmuyor, ancak dizüstü bilgisayarımı da başka modemlere sorunsuzca bağlayabiliyorum.Modemde mac filtrelemesi gibi bir önlem almıyorum.Ne olduysa format attıktan sonra oldu ve çok fazla program var tekrar format atıp onları kurmak çok zor...ağ kartı wireless kartı gibi donanımların sürücülerini kaldırıp tekrar yükledim güncel sürümlerini.. windowsu da güncelledim uydudan çıkan cat6 kablosunu modem yerine bilgisayara takınca internet alabiliyorum ama o zamanda evdeki diğer cihazlar felç...
fikirlerinizi bekliyorum

intel ağ kartı
win10 SL
Huawei modem

cnr

Asistan
Reaksiyon puanı
5
bu sorunu birkaç gün önce bende yaşadım win10 kullanıyorum, uzun zamandır güncelleme yapmamıştım deyip tüm windows güncellemelerini yaptım fakat sonrasında internette kopmalar oldu. sürücüleri güncelledim sorun düzelmedi. pc modeme bağlı, modemde internet var ama bilgisayarda internet yok modeme bağlı olduğu halde. modemde ünlem işareti bile çıkmıyordu. sorun windows update ile ilgili olabilir diye bir dünya vakit kaybederek pc yi sıfırladım ve windows update'i kapattım. sorun düzeldi. Bu sorun ya windows update de ya da intel driverin bir güncellemesi ile ilgili. ben driver sorunu olduğunu pek düşünmüyorum çünkü kendi bilgisayarımda eski sürücüleri de kurduğumda sorun düzelmemişti.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,081
Windiws 10 ilk önce hdd kullanımına göre millete Ssd aldırdı.
Şimdide modem aldıracak sanıyorum :D

OrTheDev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
bu sorunu birkaç gün önce bende yaşadım win10 kullanıyorum, uzun zamandır güncelleme yapmamıştım deyip tüm windows güncellemelerini yaptım fakat sonrasında internette kopmalar oldu. sürücüleri güncelledim sorun düzelmedi. pc modeme bağlı, modemde internet var ama bilgisayarda internet yok modeme bağlı olduğu halde. modemde ünlem işareti bile çıkmıyordu. sorun windows update ile ilgili olabilir diye bir dünya vakit kaybederek pc yi sıfırladım ve windows update'i kapattım. sorun düzeldi. Bu sorun ya windows update de ya da intel driverin bir güncellemesi ile ilgili. ben driver sorunu olduğunu pek düşünmüyorum çünkü kendi bilgisayarımda eski sürücüleri de kurduğumda sorun düzelmemişti.
sıfırlama olayı sıkıntılı... geliştirici programları yüklü ve projelerim var başka bir çözümü olmalı

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
sıfırlama olayı sıkıntılı... geliştirici programları yüklü ve projelerim var başka bir çözümü olmalı
elle ip atayıncada durum değişmezse ifi kanalını değiştir komşuların yüzünden wifi kopuyordur... vede services.msc ile kablosuz ağda enerji tasarufu varsa vede olay olunca yeniden başlatı kontrol et enerji tasarufu kapalı olay olunca yeniden başlat işaretli olarak bi dene...

OrTheDev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Windiws 10 ilk önce hdd kullanımına göre millete Ssd aldırdı.
Şimdide modem aldıracak sanıyorum :D
hahha zaten açık kaynak yazılımlara geçicem artık sıkıldım microsoft çakallıklarından

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,081
hahha zaten açık kaynak yazılımlara geçicem artık sıkıldım microsoft çakallıklarından
Doktorlar hastayı bir birisine pas şeklinde ötürüyor ya.
Elektronik Piyasasınıda aynen bunun gibi bir sisteme oturtmaya çalışıyorlar. Bir şeyi kullanmak istersen illa önerdikleri veya kullanabildiğin ve yazılımın desteklediği cihazları almalısın.

Para kazanmak için yapmadıkları şey kalmadı bunların. Biz köle gibi çalışarak Zor bela para kazanalım ama adamlar oturdukları yerden para kırsınlar. Zaten Robotlar gece gündüz cihaz üretiyor.