USB Belleğimin Boyutu Küçüldü

GOLDEN GOLD

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Öncelikle merhaba konuyu yanlış yere mi açtım emin değilim ama burada cevap alabilceğimi düşündüm.
Benim TOSHIBA 16gb flash belleğimin boyutu küçüldü. İlk önce bir şey yoktu taktığımda ve bilgisayarın önündeki ve arkasında ki tüm usb portlarına taktıktan sonra boyutu 16gb dan 4mb a düştü. Bu olay olmadan önce usb yi kullanmak için biçimlendir diye bi yazı geldi ve biçimlendirince bu oldu. Sorunu nasıl çözebilirim? Acil yardım

leanardo

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Hp usb disk formatter ile biçimlendir

Reaksiyon puanı
16,118
nerden aldın? teknosa'dan aldıysan götür faturası ile değiştirsinler.

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Öncelikle merhaba konuyu yanlış yere mi açtım emin değilim ama burada cevap alabilceğimi düşündüm.
Benim TOSHIBA 16gb flash belleğimin boyutu küçüldü. İlk önce bir şey yoktu taktığımda ve bilgisayarın önündeki ve arkasında ki tüm usb portlarına taktıktan sonra boyutu 16gb dan 4mb a düştü. Bu olay olmadan önce usb yi kullanmak için biçimlendir diye bi yazı geldi ve biçimlendirince bu oldu. Sorunu nasıl çözebilirim? Acil yardım
usb ye iso yazdırmışsın anlaşılan :D Rufus ile tekrar yazdır veya rufus u indir başlat de o freedos için biçimlendirsin sonra tekrar formatlarsın :D

GOLDEN GOLD

Asistan
Reaksiyon puanı
11
usb ye iso yazdırmışsın anlaşılan :D Rufus ile tekrar yazdır veya rufus u indir başlat de o freedos için biçimlendirsin sonra tekrar formatlarsın :D
İnşallah işime yarar hocam. ama şimdi şöyle bir sorun daha çıktı aygıt yöneticisinden k sürücüsünü sildim.usbyi taktığımda hiç görmüyor.bunu nasıl düzeltebilirim :D

leanardo

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Usb yi tak Bilgisayarima sağ tikla yönet de ordan disk yönetimine tikla orda gözükmesi lazim biçimlendir

Reaksiyon puanı
16,118
marka,model ve aldığın yer nere?
teknosa ve transcent ise ömür boyu garantisi var teknosa'dan aldıysan götür yeni veriyorlar o sende kalıyor.

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31

yapman gereken şey hp usb disk format yazılımını internetten indirmen ve yönetici olarak çalıştırman ardından flaş belleğini listeden seç ve biçimlendir diyeeksin ardndan flas bellegin eski haline dönmüş olacaktır ;)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu sorunun nedeni . rufus v.b benzeri yazılımlarile içerisinde iso yazdırmak windows diski hazırlamak için yapılan hatalardandır ;)

dediğimi yap düzelecektir.

eğer düzelmezse başka yazılımlar dene başka bilgisayar veya başka usb portlarını dene .. Elbet olacaktır.

en son çare ürün değişimi yaptırırsın

GOLDEN GOLD

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Yardımlarınız için teşekkürler. Yeni bir USB bellek aldım. Bozulan için dediğiniz yolları denemeyi düşünüyorum