UEFA Gerekçeli Kararları

Bu konuyu okuyanlar

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
D01.jpg

DK1.jpg

DİSİPLİN KURULU
Var olan deliller ışığında netlik ile birlikte, Kontrol ve Disiplin Organı'nda aşağıdaki maçlar için Fenerbahçe’nin yer aldığının belirlendiği fikri oluşmuştur.
7 Mart 2011’de Gençlerbirliği Sk vs Davalı arasında oynanan maçın sonucunu özellikle Gençlerbirliği Sk. futbolcularına ödemeler yaparak etkilemek
15 Mayıs 2011’de Davalı vs Mke Ankaragücü arasında oynanan maçın sonucunu özellikleMke Ankaragücü futbolcuları ile doğrudan iletişim kurarak etkilemek
1 Mayıs 2011’de Davalı vs İstanbul Büyükşehir Belediyespor arasında oynanan (Özellikle İBB Spor’un futbolcularına yapılan ödemeler ile ),

8 Mayıs 2011’de Karabükspor vs Davalı arasında oynanan (Özellikle diğer takımın bir futbolcusunun oynamaması veya kötü oynaması etkileyerek ),

22 Mayıs 2011’de Sivasspor vs Davalı arasında oynanan (Özellikle diğer takımın bir oyuncusuna paralar teklif ederek, davalının lehine oynamasını sağlayarak ) maçların sonuçlarını etkilemek

Davalının sahtekarlıkla ve kasıtlı olarak Uefa’yı , 27 mayıs 2007’den beri ulusal veya uluslar arası düzeyde bir maçın sonucunu ayarlamayı veya etkilemeyi amaçlayan faaliyetlere karıştığını belirtmeden davalı tarafından gerektiği gibi imzalanan (5 Mayıs 2011) Uefa Kulüp Yarışmaları 2011/2012 kabul kriterleri formunu tamamlayıp , ibraz ederek yanılttığı gerçeği.

tah1.jpg

Tahkim
7 Mart 2011’de oynanan Gençlerbirliği vs Fenerbahçe maçı

Tahkim Kurulu , 2010/2011 sezonunda , 7 Mart 2011’de oynanan Gençlerbirliği vs Fenerbahçe maçında Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Bay Ekşioğlu ‘nun maçta şike yapılmasında doğrudan rol oynadığı hususunda tatmin olmuştur.Çok sayıda delil bu kararı desteklemektedir , bunlar özellikle polis derlemesi , etik kurulu raporu , TFF disiplin organlarının kararları , ve 16. Ağır Ceza Mahkemesinin kararlarının içindedir.

1 Mayıs 2011’de oynanan Fenerbahçe vs İBB Spor maçı

Dava dosyasında ki bütün unsurlar göz önüne alınıp , polis derlemesi ve 16. Ağır Ceza Mahkemesi Kararı incelendikten sonra , Tahkim Kurulu , Fenerbahçe Kulübü Başkanı , Bay Yıldırım’ın 1 Mayıs 2011’de oynanan Fenerbahçe vs İBB Spor maçına yönelik şike aktivitelerini sonuçlandırdığına , tatmin olmuştur.

8 Mayıs 2011’de oynanan Karabükspor vs Fenerbahçe maçı
Tahkim Kurulunun görüşüne göre , polis derlemesi ve 16. Ağır Ceza Mahkemesi gibi bazı dosyaların içerdiği bilgilere dayanan, 8 Mayıs 2011’de oynanan Karabükspor vs Fenerbahçe maçına yönelik şike aktivitelerinin kulübün temsilcileri olan Bay Yıldırım ve Bay Ekşioğlu tarafından yönlendirildiği resmileşmiştir.
15 Mayıs 2011’de oynanan Fenerbahçe vs Ankaragücü maçı

Dava dosyasının tüm unsurları incelendikten sonra , Tahkim Kurulu , 2010/2011 Türkiye Süper Lig’inde 15 Mayıs 2011’de oynanan Fenerbahçe vs Ankaragücü maçında şike teşebbüsü olduğuna tatmin olmuştur.Sonuç olarak Tahkim Kurulu , Fenerbahçe Başkanı Bay Yıldırım’ın , Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Bay Ekşioğlu’nun , Fenerbahçe Asbaşkanı Bay Mosturoğlu’nun ve Altyapı Direktörü Bay Turhan’ın şike faaliyetlerinde aktif bir parça olduklarına inanmıştır.

Tahkim kurulunun bu sonuca ulaşmasını sağlayan deliller , polis derlemesi , etik kurulu raporu , TFF Disiplin Organlarının kararları ve İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi kararlarıdır.

22 Mayıs 2011’de oynanan Sivasspor vs Fenerbahçe maçı

İlk olarak polis derlemesinden , ikincil olarak 16. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği kararlardan çıkan çeşitli deliller hesaba katıldıktan sonra Tahkim Kurulu , Fenerbahçe Başkanı Bay Yıldırım’ın , Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Bay Ekşioğlu’nun 22 Mayıs 2011’de oynanan Sivasspor – Fenerbahçe maçındaki şikeyi yönettiklerinin resmileştiğini göz önünde bulundurmuştur.

* * *

Tahkim Kurulu’nda ki Teşvikli Maçlar

17 Nisan 2011’de oynanan Trabzonspor vs Bursaspor maçı

Tahkim Kurulu , özellikle polis derlemesi ve 16. Ağır Ceza Mahkemesi gibi bazı dökümanların sağladığı bilgiler ile 17 Mayıs 2011’de oynanan Trabzonspor – Bursaspor maçına yönelik teşvik primi ödemelerinin Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım , Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Bay Ekşioğlu ve Bay Alaeddin Yıldırım tarafından yapıldığının belirlenmesi için yeterlidir.
22 Nisan 2011’de oynanan Eskişehirspor vs Trabzonspor maçı

Tahkim Kurulu’nun görüşüne göre , polis derlemesi , TFF disiplin organlarının aldığı kararlar ve 16. Ağır Ceza Mahkemesi gibi bazı dökümanların içerdiği bilgiler temyiz eden tarafın suçluluğunu kanıtlamaya yeterlidir.Sonuç olarak ,Tahkim Kurulu , Fenerbahçe Başkanı Bay Yıldırım’ın , Asbaşkan Şekip Mosturoğlu’nun , ve Yönetim Kurulu Üyesi Ekşioğlu’nun teşvik primi aktivitilerini yönettiğine tatmin olmuştur.

15 Mayıs 2011’de oynanan Trabzonspor vs İBB Spor maçı

Tahkim Kurulu’na sağlanan deliller , temyiz eden tarafın (Fenerbahçe) 15 Mayıs 2011’de Trabzonspor vs İBB Spor arasında oynanan maçın sonucunu teşvik primi ödemeleri ile etkilemeye dahil olduğunu resmileştirmeye yeterlidir.
Sonuç olarak tahkim kurulu , teşvik primi ödemelerinin Fenerbahçe Başkanı Bay Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyesi Bay Ekşioğlu tarafından yapıldığının belirlendiği , kararına varmıştır.

i1.jpg

i22.jpg

* * *

Disiplin ve Tahkim'den gelen gerekçeli kararlarda öne çıkan bölümler haber içeriğinde kullanılmıştır. Gerekçeli kararın tamamı daha sonra yine haydevira.net üzerinden paylaşılacaktır.
Vira grubu olarak sürecin başından bu yana bu davayı unutturmamak için sürdürdüğümüz çalışmalar içinde önemli bir adım olan gerekçeli kararların ana hatlarının yayınlanmasıyla kamuoyunda kulübümüzün de elinde olduğu söylenen ve içeriğinde net ve detaylı bir biçimde şikecileri, teşvik verenleri ortaya koyan kararları kullanarak kulübümüzün artık hiç zaman kaybetmeden gereken adımları atmasını bekliyoruz.

Vira / HÜR VE HESAPSIZ TRABZONSPORLULAR

Kaynak

nedense hiçbir yerde bahsi geçmiyor...

darkshdw

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Ben dünyanın hiç bir yerinde bir suç kanunun, suçluları yakalanıp yargılanırken apar topar değiştirildiğini görmedim. İnsanların hak ve hürriyetlerini, adaleti, eşitliği ve düzeni sağlamak amacıyla çıkarılan kanunların, değiştirilmesindeki art niyetin taraflı tarafsız tüm vicdan sahibi olan ve gerçekten adaletli olan her Müslüman kardeşimin farkında olduğunu biliyorum.

Şimdi soruyorum size, Biz nasıl bir toplumuz? Hak-Hukuk dediğimiz olgu gerçekten nedir? Biz gerçekten de Müslüman bir millet miyiz? Bizim milletimizde 'iyi bir insan' cümlesinin kurulabilmesinin karşılığı nedir?

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ben dünyanın hiç bir yerinde bir suç kanunun, suçluları yakalanıp yargılanırken apar topar değiştirildiğini görmedim. İnsanların hak ve hürriyetlerini, adaleti, eşitliği ve düzeni sağlamak amacıyla çıkarılan kanunların, değiştirilmesindeki art niyetin taraflı tarafsız tüm vicdan sahibi olan ve gerçekten adaletli olan her Müslüman kardeşimin farkında olduğunu biliyorum.

Şimdi soruyorum size, Biz nasıl bir toplumuz? Hak-Hukuk dediğimiz olgu gerçekten nedir? Biz gerçekten de Müslüman bir millet miyiz? Bizim milletimizde 'iyi bir insan' cümlesinin kurulabilmesinin karşılığı nedir?

bir tabir vardır,
Kendine müslüman diye..
işte biz öyleyiz..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
resmen palavra Fenerbahçe'ye iftira attılar...