ÜCRETSİZ antivirüs programı kullanıyor musunuz?

Gerçek zamanlı koruma sunan ÜCRETSİZ antivirüs programı kullanıyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    91

Bu konuyu okuyanlar

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,787
Belli olmuyor ücretli/ücretsiz farklı antivirüsler.En azından Windows Defender açık durur.:)

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044
Çok sayıda ücretli ve ücretsiz antivirüs seçeneği varken güvenliğinizi nasıl sağlayorsunuz? Ücretsiz antivirüs programlarını yeterli buluyor musunuz? Sizin için en iyi ücretsiz antivirüs programını nasıl seçiyorsunuz? Ücretsiz antivirüs programını kullanmanın sizce herhangi bir riski var mı? Buyurun, tartışalım, fikir alışverişi yapalım. :)

Dip notlar:
* Konu genel bir konudur, işletim sistemi veya cihazdan bağımsızdır.

Kaspersky Free ver. Kullanıyorum

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,867
Eset Kullanıyordum ama Kaspersky sanırım beni Windows lisansı almaya mecbur edicek gibi.

Silmesini istemediğim windows etkinleştirme şeysini buldu sildi.
Ama virüslü siteye daldım şak diye engelledi virüsü. Çok beğendim

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,787
Eset Kullanıyordum ama Kaspersky sanırım beni Windows lisansı almaya mecbur edicek gibi.

Silmesini istemediğim windows etkinleştirme şeysini buldu sildi.
Ama virüslü siteye daldım şak diye engelledi virüsü. Çok beğendim
En iyi antivirüs Kaspersky.Aktif koruması çok iyi.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Anket sonuçları an itibariyle cidden ilginç. ?

Nitekim, konudaki yorumlara bakılırsa, besbelli yanlış işaretlemelerde bulunanlar da olmuş. Mesela; CHOMAR ücretli ama Evet şıkkının seçilmesi gibi.

Ekli dosyayı görüntüle 133332
CHOMAR bazı dönemler indirimler yapar bazen de ücretsiz verir hizmeti, özellikle kovid zamanında öğrenci ve bazı kamu görevlilerine ücretsiz 1 yıllık lisans vermişti yanlış hatırlamıyorsam.

Şunu da yazayım CHOMAR diğerlerine göre gerçekten çok ucuz.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Son kullanıcıyı etkileyecek bir virüs şu anlık neredeyse hiç yok. Sunucu sistemlerini vs. Etkileyebilecek virüsler daha çoğunlukta olması muhtemel.
Bu hiç olmadığı için değil; büyük bir hedef olmadığı için ve kullanıcılarının daha çok bilgili, bilinçli olduğu için. :)

IMG_20210306_060146.jpg
IMG_20210306_060227.jpg

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Neredeyse dedim zaten, son kullanıcı için çok büyük bir tehdit yok dedim sadece. Hiç olmamasının imkanı yok zaten. :)
Oradaki mesajımda görselleri eklerken alıntıdaki *neredeyse ifadesini yazmamışım. Linux için hiç tehdit yok hipotezini çürütmeye yönelik bir mesaj değildi yazdıklarım. Sözel olarak ifade edeyim: virüs varlığı ve çeşitliliği ile kullanıcı sayısı aynı şey değil. :) Kullanıcı sayısı bağımsız değişken, bunun artışı ile birlikte virüs sayısı ve çeşitliliği artması beklenir. Burada aslında Windows dışında sistem kullananların gerçek dünyada neden daha az tehlike ile karşılaştıklarına da bir bakıma ışık tutuyor.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Kaspersky Free ve Malwarebytes Free kullanıyorum. İkisi yetiyor. Ayrıca güvenemediğim programlara ya kendim bakıyorum ya da virustotal üzerinden taratıyorum.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,353
Windows defender kullanıyorum ama 2 ayda bir malwerbytes ile tarama yapıyorun

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Çok sayıda ücretli ve ücretsiz antivirüs seçeneği varken güvenliğinizi nasıl sağlayorsunuz? Ücretsiz antivirüs programlarını yeterli buluyor musunuz? Sizin için en iyi ücretsiz antivirüs programını nasıl seçiyorsunuz? Ücretsiz antivirüs programını kullanmanın sizce herhangi bir riski var mı? Buyurun, tartışalım, fikir alışverişi yapalım. :)

Dip notlar:
* Konu genel bir konudur, işletim sistemi veya cihazdan bağımsızdır.

Windows'ta Malwarebytes kullanıyorum ücretsiz sürümünü
Lubuntu'da antivirüs kullanmıyorum
Android'de Dr Web ücretsiz sürümünü kullanıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasper Sky her zaman başka eposta açıp bedava sürüm kullanıyorum insanın aklı beleşçiliğe çalışmalı ?
Vay öyle oluyor mu

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
CHOMAR bazı dönemler indirimler yapar bazen de ücretsiz verir hizmeti, özellikle kovid zamanında öğrenci ve bazı kamu görevlilerine ücretsiz 1 yıllık lisans vermişti yanlış hatırlamıyorsam.

Doğrudur ancak CHOMAR'ın bir ücretsiz sürümü yok, ücretli sürümlerinin 30 gün süre kısıtlamalı deneme sürümleri var. CHOMAR ücretli bir güvenlik yazılımıdır. Kampanyalar/Avantajlı kullanımlar, diğer bazı güvenlik yazılımları (Bitdefender, McAfee, Avira vs.) için de yapılmaktadır. Sevgiler.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Bende 250 yıldır ttnet mckafe midir nedir ? o yüklü

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697

bende de Chomar var, memnunum.

1615038350967.png

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Anti-virus e ihtiyaç duymayalı yıllar oluyor. Sadece windows la gelen o da birşey indirip kurarken vs kapatıyorum. C harici diskleri dıslıyorum.
Nedeni ise ;
Virus programları hem boşa yük yapıyor, hem herseyi denetledigi için gereksiz işlemci kullanımına yol açıyor. Virüs olmayan çoğu şeyi virus gibi görüyor, her program her virüsü engellemiyor onun için başka bir virus programı kurmak gerekiyor vs vs daha birçok sebep.
Esasen bilinçli bir kullanıcı olursan neye evet neye hayır diyeceğini, ne yükleyip ne yuklemeyecegini, hangi sitenin güvenilmez olabileceğini kestiriyorsun. Bu da zamanla oluyor. Ondan sonra virus bulaşma ihtimali, para verip aldığın programın bulaşan virüsü tanımama ihtimalinden düşük oluyor. Yıllardır bilgisayarıma hiç virus bulasmadi bilgisayarıma ama ilk başlarda virus programı kullanırken, programın tanımadığı bir sürü virüs bulasiyordu.
O yüzden artık benim için gerekli birşey değil, eskiden de ise yaramıyordu..

SCARFACE.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Lisanslı Trend Micro Antivirüs kullanıyorum.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
ben ücretsiz kullanıyorum, üniversite kotasından :)
Ücretsiz kullanıyor olabilirsiniz ancak CHOMAR gerçekte 30 gün deneme sunan ücretli bir antivirüs yazılımıdır. Free (ücretsiz) sürümü yoktur.

Anket sorusu: "Gerçek zamanlı koruma sunan ÜCRETSİZ antivirüs programı kullanıyor musunuz?" şeklindedir. Soru, antivirüs yazılımına para veriyor ya da vermiyor olmanızla ilgili değildir, ürünün ücretsiz olup olmaması ile ilgilidir.