ÜCRETSİZ antivirüs programı kullanıyor musunuz?

Gerçek zamanlı koruma sunan ÜCRETSİZ antivirüs programı kullanıyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    91

Bu konuyu okuyanlar

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Çok sayıda ücretli ve ücretsiz antivirüs seçeneği varken güvenliğinizi nasıl sağlayorsunuz? Ücretsiz antivirüs programlarını yeterli buluyor musunuz? Sizin için en iyi ücretsiz antivirüs programını nasıl seçiyorsunuz? Ücretsiz antivirüs programını kullanmanın sizce herhangi bir riski var mı? Buyurun, tartışalım, fikir alışverişi yapalım. :)

Dip notlar:
* Konu genel bir konudur, işletim sistemi veya cihazdan bağımsızdır.

security.JPG

Son düzenleyen moderatör:

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Çok sayıda ücretli ve ücretsiz antivirüs seçeneği varken güvenliğinizi nasıl sağlayorsunuz? Ücretsiz antivirüs programlarını yeterli buluyor musunuz? Sizin için en iyi ücretsiz antivirüs programını nasıl seçiyorsunuz? Ücretsiz antivirüs programını kullanmanın sizce herhangi bir riski var mı? Buyurun, tartışalım, fikir alışverişi yapalım. :)

Cevap:antivirüs programı kullanmıyorum,bir GNU/Linux dağıtımı kullanıyorum ve şu anlık Antivirüs programı kurma ihtiyacı hissetmedim.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Ücretsiz ve gerçek zamanlı koruma sunan yazılımlara ilişkin detaylı ve karşılaştırmalı bir tablo içeren konu açmayı düşünüyorum. Bu konudan çıkacak sonuca göre konuyu hazırlamayı planlıyorum. Bakalım, ÜCRETSİZ antivirüs programı kullanan kaç kişi forumda var. :)

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938

Dip not: Konu genel bir konudur, işletim sistemi veya cihazdan bağımsızdır.

Windows defender kullaniyorum:)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Konudaki ankette ufak bir düzenlemeye gidildi. "Sadece Windows Defender kullanıyorum." şıkkı eklendi. Bu şekilde daha iyi oldu sanırım. Farklı bir şıkkı seçmek için oyunuzu değiştirebilirsiniz.

Harici ÜCRETSİZ antivirüs programı kullanan sadece 4 kişi mi var? :)

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,844
Mükemmel üstü sezgileriniz varsa koruma yazılımına ihtiyacınız yok! Sistemde bir sorun fark ettiğiniz zaman iki elinizi açmaya başlayın ama.

mlh61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
NOD32 ücretsiz kullanıyorum :)

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,107
Normalde anti virüs kullanmayan biriydim. Geçen PC virüs yedi. (İndirdiğim dosyanın içine atmışlar.) Bende Kaspersky indirdim , sildi. Fazlada kaynak kullanmıyor. PC'yi yavaşlatmadı. Bende silmedim. Hayla duruyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Öncesinde COMODOnun ücretsiz koruma programından yararlanmıştım sonrasında CHOMAR ile tanışınca hem cepte hem Bilgisayarda onu kullanmaya başladım, şuana kadar bi sıkıntı da yaşamadım. CHOMAR ücretlidir ama nispeten çok daha hesaplıdır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullanmayacağım iki program vardır, biri defender bir de daha berbat olan esettir...

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356

mlh61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Antivirüs için para ödemiyor olabilirsiniz ancak ESET'in ücretsiz bir sürümü yoktur.

Bende ki de ESET, bir düşün bakalım birazcık ücretsiz nasıl kullanıyorum :)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bende ki de ESET, bir düşün bakalım birazcık ücretsiz nasıl kullanıyorum :)
Antivirüse para verip vermediğinizle veya ücretli sürümü nasıl bedava kullandığınızla ilgili bir konu değil bu. Dolayısıyla üzerine düşünülecek bir durum da yok. Soru gayet açık: Gerçek zamanlı koruma sunan ÜCRETSİZ antivirüs programı kullanıyor musunuz? ;)