ÜCRETSİZ antivirüs programı kullanıyor musunuz?

Gerçek zamanlı koruma sunan ÜCRETSİZ antivirüs programı kullanıyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    91

Bu konuyu okuyanlar

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Anket sonuçları an itibariyle cidden ilginç. ?

Nitekim, konudaki yorumlara bakılırsa, besbelli yanlış işaretlemelerde bulunanlar da olmuş. Mesela; CHOMAR ücretli ama Evet şıkkının seçilmesi gibi.

ucretsiz_güvenlik.JPG

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Çok sayıda ücretli ve ücretsiz antivirüs seçeneği varken güvenliğinizi nasıl sağlayorsunuz? Ücretsiz antivirüs programlarını yeterli buluyor musunuz? Sizin için en iyi ücretsiz antivirüs programını nasıl seçiyorsunuz? Ücretsiz antivirüs programını kullanmanın sizce herhangi bir riski var mı? Buyurun, tartışalım, fikir alışverişi yapalım. :)

Dip notlar:
* Konu genel bir konudur, işletim sistemi veya cihazdan bağımsızdır.

PC nin yanında ücretsiz verildi diye McAfee LiveSafe kullanıyorum.

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
899
Laptop ta eset internet security, masaüstünde Norton. 1 Haftaya 2dinide Kaskpersky'a geçirmmyi düşünüyorum.

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Bana kalsa sileceğim ama Avast var ücretsiz olarak. Malum HDD çok gecikiyor ve bana göre en iyi antivirüs programı kullanıcının kendisidir. :cool:
Edit: Hangisini oylasam bilemedim

yedek1000

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
Bir bilgisayarımda Kaspersky (ücretli, 2 yıl kullanımı vardı bitmek üzere. Avusturalyalı bir siteden aldım o zamanki dolar kuruyla çok uygundu bence hala uygun) 3 kişi ortak alınabilir.
İkinci bilgisayarda F-secure var. Buda 1 yıllık ücretsiz kullanım vermişti Alman sitesinden bulmuştum galiba. Bir forum sitesi var orada kampanyalardan haberdar olmak mümkün oluyor.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Evet, anket oylaması devam ediyor. :)

Gerçek zamanlı koruma sunan ÜCRETSİZ antivirüs programı kullanıyor musunuz?

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Windows defender ama istemeyerek birde kullanıma dikkat edersek bir problem olmaz diye düşünüyorum.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Arkadaşlar biraz fazla iddialı konuşmuş. Güvenli ama bu kadar abartılmaması gerek. Aslında bununla ilgili konu açılabilir. @Ram_kafasi
Son kullanıcıyı etkileyecek bir virüs şu anlık neredeyse hiç yok. Sunucu sistemlerini vs. Etkileyebilecek virüsler daha çoğunlukta olması muhtemel. Bu arada kullandığım çoğu dağıtımlarda neredeyse her hafta güvenlik güncellemeleri alıyordum neredeyse, güvenlik konusuna geliştiriciler gereken önemi fazlasıyla veriyor aslında. Şu anlık son kullanıcıyı telaşlandıracak bir tehlikenin olduğunu sanmıyorum fakat şunu da belirteyim. Her sistem zarar görebilir, bunu engellemek aşırı zordur. Tedbirli davranmakta fayda var.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
911
Arkadaşlar biraz fazla iddialı konuşmuş. Güvenli ama bu kadar abartılmaması gerek. Aslında bununla ilgili konu açılabilir. @Ram_kafasi
Abartmadik aslinda, %100 demedik ama cayimizi yudumlayabiliyoruz :) Sunuculari saymazsak Linux kullanici sayisi %2-3 falan ancak oldugundan dolayi dogal olarak Linux icin uretilen virus sayisi da hayli az. Ayrica yanlis bilmiyorsam Linux'un yapisindan dolayi viruslerin Windows sistemler kadar kolay zarar vermeleri de mumkun degil.