Uçak Teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

Not Afraid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Özel bir üniversitede Uçak Teknolojisi bölümü 1. sınıf öğrencisiyim, ilk dönem ortalamam 3.8 geldi bu dönem de minimum 3 civarı gelir diye tahmin ediyorum, bunların yanı sıra orta derecede İngilizce de biliyorum, iş bulma konusunda sıkıntı çeker miyim acaba? Bir de sektörü iyi bilen birisi varsa "kesinlikle şu programları öğrenmelisin" diyebileceği bir program var mı?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Uçak Teknolojisi ---> Uçak Mühendisliğinin süslü şekli mi..?

Hani bi zamanlar devlet bazı geçerli mühendislikler tanıyordu ama özel üniversiteler bu tanınan programların yeterliliğini sağlayamadıklarından bi işe yaramaz süslü adlara sahip başkaca bölümler/ programlar açarlardı, bilmiyorum acaba onlardan bi tanesi mi ? Bi araştırayım, denkliği, tanınırlığı filan var mı diye...!

Not Afraid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Hani bi zamanlar devlet bazı geçerli mühendislikler tanıyordu ama özel üniversiteler bu tanınan programların yeterliliğini sağlayamadıklarından bi işe yaramaz süslü adlara sahip başkaca bölümler/ programlar açarlardı, bilmiyorum acaba onlardan bi tanesi mi ? Bi araştırayım, denkliği, tanınırlığı filan var mı diye...!
Okuduğum üniversite Arel Üniversitesi, bu okulda bu bölümden mezun olan öğrencilerin modül 3 ve 8'i SHGM tarafından muaf tutuluyormuş, okul hakkında bende pek bir yorum yapamıyorum çünkü daha uygulamalı ders görmedik onları seneye göreceğim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Önlisasans programıymış, ilk mezunlarının iş bulma şansı daha yüksek olur ama sonrası meçhul...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Okuduğum üniversite Arel Üniversitesi, bu okulda bu bölümden mezun olan öğrencilerin modül 3 ve 8'i SHGM tarafından muaf tutuluyormuş, okul hakkında bende pek bir yorum yapamıyorum çünkü daha uygulamalı ders görmedik onları seneye göreceğim.
İlk mezunlar hep iş bulur ama sonraki yıllarda teknolojinin gelişimi dikkate değerdir. Fakat ülkemizde bu alanda çokça yatırım planlandığından ve eğer başarı puanın da yüksek olur ise iş bulabilirsin.

Sen ileride aslında ne okumak istiyordun? Bu arada BURSLU okuyorsan veya derece ile bursluluğa hak kazanırsan devlet seni daha çok dikkate alır.

Son düzenleme:

Not Afraid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Önlisasans programıymış, ilk mezunlarının iş bulma şansı daha yüksek olur ama sonrası meçhul...

İlk mezunlar hep iş bulur ama sonraki yıllarda teknolojinin gelişimi dikkate değerdir. Fakat ülkemizde bu alanda çokça yatırım planlandığından ve eğer başarı puanın da yüksek olur ise iş bulabilirsin.

Sen ileride aslında ne okumak istiyordun?
Ben bu bölümden uçak mühendisliğine geçiş yapmayı düşünüyordum veya imkanım el verirse pilotaj bölümünü düşünüyordum ama yaşım 22 olduğundan dolayı artık okul işini daha fazla ilerletmeyi düşünmüyorum.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Uçak Bakım ve Onarım
Uçak Elektronik ve Elektrik
Uçak gövde ve motor bakımı...

Bunlar fakülte düzeyinde sanırsam geçiş yapma ihtimali en yüksek bölümler... Sen hangisini daha çok isterdin?

Not Afraid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Uçak Bakım ve Onarım
Uçak Elektronik ve Elektrik
Uçak gövde ve motor bakımı...

Bunlar fakülte düzeyinde sanırsam geçiş yapma ihtimali en yüksek bölümler... Sen hangisini daha çok isterdin?
Sıralayacak olsam ilk sıraya bakım ve onarım, sonra gövde ve motor en sona da elektrik ve elektronik gelirdi.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sen burslu mu okuyorsun, programa giriş puanı sanırsam DGS sınavında dikkate alınıyor, o yüzden soruyorum yoksa şu aşağıda yazılanlara dgs ile girebilirsin ama çok çok zor bölümler var :)

1618239979448.png

1618240478214.png

1618240499721.png

RESMİ GEÇİŞ YAPILABİLİNECEK PROGRAMLAR BUNLAR...

Son düzenleme:

Not Afraid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ben bu bölümden uçak mühendisliğine geçiş yapmayı düşünüyordum veya imkanım el verirse pilotaj bölümünü düşünüyordum ama yaşım 22 olduğundan dolayı artık okul işini daha fazla ilerletmeyi düşünmüyorum.

Sen burslu mu okuyorsun, programa giriş puanı sanırsam DGS sınavında dikkate alınıyor, o yüzden soruyorum yoksa şu aşağıda yazılanlara dgs ile girebilirsin ama çok çok zor bölümler var :)

Ekli dosyayı görüntüle 147406

Ekli dosyayı görüntüle 147409
Ekli dosyayı görüntüle 147410

RESMİ GEÇİŞ YAPILABİLİNECEK PROGRAMLAR BUNLAR..
Geçiş bölümlerini biliyorum zaten fakat ben daha fazla okumak istemediğimi, Uçak Teknolojisi bölümümden mezun olduktan sonra iş hayatına girmek istediğimi ve iş bulup bulamama mevzusunu sormuştum :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Geçiş bölümlerini biliyorum zaten fakat ben daha fazla okumak istemediğimi, Uçak Teknolojisi bölümümden mezun olduktan sonra iş hayatına girmek istediğimi ve iş bulup bulamama mevzusunu sormuştum :)
İlk mezunlarından olursan iş bulman biraz olsun kolaylaşır ama baktığımda çokça senin gibi mezun olacak bu yüzden kendini daha iyi hazırlaman için DGS de fakülte düzeyinde kolay bir bölüme geçmeni tavsiye ederim. Mesela 3-5 üniversitede sadece bu bölüm mezun verseydi hemen iş bulurdun ki zamanında böle çok program olmuştur fakat senin okuduğun bölümden çok mezun veriyolar. :( Onun için Uçak bakım onarım düşünmeye başla, dgs tercih kılavuzunu indir ve puanları netleri incele! Belki çabucak para kazanmak istiyorsun ama bunun için biraz daha çaba sarfetmen gerekebilir.

1618240973766.png

1618241549493.png

Bi de şöle bir durum olabilir, bir an önce askerliği ve okulu bitirip sevdiği kızı almak durumunda kalanlar olur ?? Bu durumda oturup ilgili kişilerle de istişare yapmak gerekir.

Son düzenleme:

BeaJaw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Hocam merhabalar. Bende bu bölümü yazmayı düşünüyoruma ama siz de bu bölümün mezunu olarak bu bölümü bana tavsiye eder misiniz ? Beni bilgilendirirmisiniz rica etsem
UÇAK TEKNOLOJİSİ

Özel bir üniversitede Uçak Teknolojisi bölümü 1. sınıf öğrencisiyim, ilk dönem ortalamam 3.8 geldi bu dönem de minimum 3 civarı gelir diye tahmin ediyorum, bunların yanı sıra orta derecede İngilizce de biliyorum, iş bulma konusunda sıkıntı çeker miyim acaba? Bir de sektörü iyi bilen birisi varsa "kesinlikle şu programları öğrenmelisin" diyebileceği bir program var mı?
Hocam merhabalar. Bende bu bölümü yazmayı düşünüyoruma ama siz de bu bölümün mezunu olarak bu bölümü bana tavsiye eder misiniz ? Beni bilgilendirirmisiniz rica etsem
UÇAK TEKNOLOJİSİ