Ubuntu'dan Yeni Sürüm!

Akhun Aktosun

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Koala, giderek daha sağlam bir şekilde Linux ağacına tırmanıyor.

Linux dağıtımları arasında oldukça sağlam bir yere sahip olan Ubuntu, 9.10 Alpha sürümünü yayınladı. Altıncı Alpha sürümü olan 9.10 Alpha'nın, aynı zamanda son Alpha sürümü olması da bekleniyor. Ubuntu 9.10 Karmic Koala'ya bir adım daha yakınız artık. Bu yeni Alpha sürüm ile birlikte kullanıcıların dikkatini çekecek ilk değişiklik, Usplash'ın yer almaması olacaktır. Linux açılış ekranına görsel bir arabirim katan yazılımdan vazgeçilmiş gibi gözüküyor.
karmic_koala1253281890.jpg
GNOME masaüstü çevre birimini kullanan Ubuntu, 9.10 Alpha ile birlikte versiyonunu 2.28 RC1'e yükseltmiş. Linux kernel paketleri de 2.6.31-10.34'e yükseltilmiş. 9.10 Alpha'nın önceki versiyonlara göre çok daha iyi olması, Linux kullanıcılarının Ubuntu 9.10 Karmic Koala ile ilgili büyük beklentiler içerisine girmesini sağlıyor.
:: Ubuntu 9.10 Karmic Koala ile Linux dünyasına girmek istemez miydiniz?
 Yazan: Akhun Aktosun
SDN - http://shiftdelete.net

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Akhun Hocam ne diyorsun, Ubuntu 29 Ekim'de patlama yapar mı?

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Ne zaman çıkacak, tam tarih? Hemen CD isteyeyim. :) Gerçi Jaunty Jackalope güzel ancak her zaman için bir üst sürüm daha kararlıdır.

ubuntulu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pardus nasıl şaşırttıysa, Ubuntu da öyle şaşırtacak.

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Sanalda deneyeceğim. Keşke indirmek için adreste verseydiniz?

fatihak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese selamlar hem forumda hem linux de yenıyım hazır Ubuntu denmısken bir sorunum hakkında yardım ıstıyeyım : )

giris ekraninda shift tusu kombinasyonu ile karakter yazabilmeme ragmen desktop ortaminda bunu yapamiyorum.
bu sebeble girdigim parolalar eksik karakterli kalıyor bu sebeblede sorun yasıyorum.
su ve sudo da yetkilendirme hatası vb.

kısacası sorunum giriş ekranında shift kombınasyonlu karakter kullanabılmeme ragmen desktop ortamında bunu yapamıyorum.
klavye ayarlarında ise bır sorun gozukmuyor.
turkce klavye tanıtılmıs durumda.

Sistem Ubuntu 9.04 (kurulum sonrası guncellenmıs durumda)

tesekkurler.