Ubuntu Türkiye'den atıldım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
zaten ubuntu'yu da debian'ı da hiç sevmem, ne diye girdiysem oraya:devil:
siz de onlar gibi düşünüyor olabilirsiniz, beni üzecek yorum yapmayın tamam mı:dil:

İmzam hakkında uyarı

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
İmza dedin de, SDN'de sanki imzalar gösterilmiyor gibi geldi. Yoksa, imzaları ben mi göremiyorum?

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
adamlar kendi isteklerini forum kuralı yapmışlar, bana dayatmaya çalışıyorlar
bunların hepsi kendini birşey zannediyor, sadece bu konuyla alakalı değil, genelde öyle

bu arada SDN'de imzalar sadece profilde gösteriliyor

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
foruma bir bakın
bir tane adam gık diyemedi
nasıl sindirmişler üyeleri karaktersizler

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ya o forumda tanıdığım biri var, müsbet biri. Bir de yönetici var, adını söylemiyim şimdi. Tam ateist. Tabi ki özgür iradesiyle vermiş kararını karışmam da dediğin gibi kendi fikirlerini dayatıyor ve herkese kök söktürüyor maşallah.

Neyse SDN yeter sana otur burda sen ;)

enrooy

Profesör
Reaksiyon puanı
14
iyi ki çıkmışsın abi helal olsun tavrını koy iş bitsin sonuna kadar arkandayız

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
teşekkürler arkadaşlar
yazık, sırf imza için üye attılar
başka biryerde görülmemiş olay
özgürlük özgürlük diye bağıranlar özgürlüğümüzü almaya çalışıyor

keretta denilen üyeye'de buradan cevap vermek istiyorum
evet senin masanın üzerinde sahih-i buhari, ilmihal ve nur risalelerinden şuâlar var
peki senin masanın üzerinde ne eksik biliyor musun
Kur'an-ı Kerim
senin gibi insanlar Kur'an a rehber edinecekleri yere ne olduğu belli olmayan insanları kendilerine rehber seçtiler
sizin gibi cemaatler dini kendi kafasına göre değiştirip insanları dinden soğuttular
benim bu işi gösteriş için yaptığımı ima edenleri Allah'a havale ediyorum, onlar haklılarsa ben cezamı bulacağım, onlar iftira atıyorlarsa sonuna kadar cezalarını çeksinler

andydufy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen de çok fevrisin.
En başında forum kuralları arasında böyle bir kuralın var olmadığını ifade edebilirdin.
İnatlaşmak mı ,yoksa hakkını savunmak mı daha doğru?

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
ben sert çıktım kabul edebilirim ama haklıyım, haksız değilim

en ufak şeyin bile hesabı sorulduğu için bu günün de hesabı sorulacaktır
beni atan o adama diyecekler ki tony_almeida isimli üyeyi neden attın
ne cevap verecek acaba o adam
o sitede Allah'a inanmayanlar da vardı, onlar rahatsız olabilirler diye ben de bu kulu attım
unutmayın ki bu dünyada yüksek makamların(uyduruk forum bile olsa) öbür dünyada hesabını verilecektir

konuyu şimdi de kıvırıyorlar, diyorlar ki yok aslında imza için atmadık da inatlaştı diye attık, insan en iyi kendi kendini kandırırmış derdi ilkokul öğretmenlerimiz, o zamanlar anlamazdım, şimdi anlıyorum

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
teşekkürler arkadaşlar
yazık, sırf imza için üye attılar
başka biryerde görülmemiş olay
özgürlük özgürlük diye bağıranlar özgürlüğümüzü almaya çalışıyor

atılma nedenini açıklamışlar orada..

keretta denilen üyeye'de buradan cevap vermek istiyorum
evet senin masanın üzerinde sahih-i buhari, ilmihal ve nur risalelerinden şuâlar var
peki senin masanın üzerinde ne eksik biliyor musun
Kur'an-ı Kerim
senin gibi insanlar Kur'an a rehber edinecekleri yere ne olduğu belli olmayan insanları kendilerine rehber seçtiler
sizin gibi cemaatler dini kendi kafasına göre değiştirip insanları dinden soğuttular
benim bu işi gösteriş için yaptığımı ima edenleri Allah'a havale ediyorum, onlar haklılarsa ben cezamı bulacağım, onlar iftira atıyorlarsa sonuna kadar cezalarını çeksinler

bu konuya da cevap vermiş kişi ayrıyetten..

Not : yanlış anlaşılmasın kimseyi savunmuyorum da yermiyorum da ama ortada bir yanlış anlaşılma var gibi. Bunu bu şekilde sağa sola bulaştırmaya gerek yok diye düşünüyorum.

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
antiggs yanlış anlaşılma yok, herşey ortada, merak etme
"islamiyeti kurtarmaya değil, islam ile kurtulmaya çalışın" dediğim için atılıyorsam
vay Atam vay
ülke , memleket ne hale gelmiş
artık müslüman olduğumuzu bile belli edemeyeceğiz

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Walla arkadaşım sana yapılan haksızlık...
İmzan eğer İslamiyet üzerine değil de Başka bir din üzerine olsa yine yapılan haksızlık olurdu...

Forumlarda imza genelde kullanıcıların sevdikleri hayran oldukları şeyleri gösterir... bir nevi yakaya takılan rozet gibidir...

Senin imzan ne bölücülük yapıyor ne diğer inançları aşağılıyor ne de inanmayanları baskı altına alıyor... O halde senin bu imzandan rahatsız olanlar gerçekte niyetlerini açık açık söyleyemiyorlar...

yazılı bir kural olur... İmzalarda bölücü ifadeler Dini ifadeler bulunamaz gibi o zaman haklılar... ancak olmayan bir kuralı bir durum üzerine varmış gibi gösterip uygulamaya kalkarsanız bunun arkasında insanlar art niyet ararlar...

O forumda da arkandan seni savunacak çok kimse bekleme sonuç olarak forumlar yönetimlerin yalakaları ile doludur...

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
sırf şu imzadan dolayı beni her türlü bölücülükle, yobazlıkla, fanatiklikle suçlayanları Allah'a emanet ediyorum
Allah gereken cezayı verecektir
benim şu anki bütün yazılarımda kendi çıkarım yoktu, Allah rızası için yaptım
doğru yaptım, yanlış yaptım ama onların niyetleri belli
görüyorum ki o insanlar ve yardakçıları kendi çıkarları için bazı şeyleri yapıyorlar
Elbruz46 haklısın, sadece o forumda değil, yardakçılar her yerde
süslü yazılar yazıp insanları kandırmaya çalışıyorlar
ne o forumda ne bu forumda bu kadar din hakkında bu kadar çok konuşmadım belki ama
yapılması gereken birşey olduğunda elbette geri kalmam
Allah'tan tek isteğim, insanlara gerçeği göstermesidir müslümanları doğru yola iletmesidir,

cakabuba

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence imzanda hiçbir anormallik yok. Moderatörlerin iyi niyet beslediğini düşünmüyorum. Sen islamla alakalı değil de ne bileyim; incilden bi alıntı yazsaydın ya da dalaylamanın bi cümlesini imzana koysaydın durum böyle olmazdı, kimse sana bişey demezdi.

Ubuntu forumundaki başlığını okudum. Aslanlar gibi hakkını savunmuşsun. Bence bu kadarı yetmez, bunun arkasını bırakmamalısın. Bunlar gibi tipler her yerde var ve çok rahatlar. Çünkü tepki gösteren yok. Geçenlerde bir arkadaşım işkurun düzenlediği bir kursa katılmıştı. Eleme sonucuna bakmaya beraber gitmiştik. Seçilenler arasında başörtülü bir bayan vardı. (Tahmin edeceğin gibi) kurs işi başörtüsüne takıldı. Kız görevlilerle tartışıyordu. Akıbeti ne oldu bilmiyorum.

Ne kadar etkili olacağı tarışılır ama sana tavsiyem vaktin varsa bunun için bir blog vs. bişeyler kur, güzel bir yazı döşe, ekran görüntüleri, vs. ekle... Moderatörler neye çarptıklarını bilsinler.

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
teşekkürler cakabuba
aslında başlarda ben umursamıyordum bile bu insanları
daha sonra bir hikaye okudum
bir gün adamın biri peygamberimize bu din düşmanlarından bıktığını bir mağaraya gidip sessiz sakin orada yaşamını devam ettireceğini söylemiş
peygamberimiz de dinini hakkıyla savunmanın, ortamı ne olduğu belli olmayan insanlara bırakmamanın orada kılacağı 100 yıl namazdan hayırlı olacağını söylemiş
ben de bu yüzden artık ortamı bunlar gibi dengesizlere bırakmıyorum
benim mesajım islamiyet ile ilgili olmasaydı da hristiyanlık, yahudilik özellikle masonluk üzerine olsaydı bu kadar tepki almazdım, daha fazla kişi çıkar ve beni savunurdu, birçok kişi farklı inançlara saygı gösterelim derlerdi
ama fazla da kızmıyorum onlara, çünkü şeytan bastırıyor, hepsine vesvese veriyor farkındayım, sadece bu alanda değil her alanda
dünya ne hale geliyor birlikte görüyoruz
ilk müslümanlar da çok sıkıntı çektiler ancak hiçbir yerde öleceğini bilseler bile müslüman olduğunu gizlemediler, söylemekten kaçınmadılar
söylenecek çok söz var ama en anlamlısı yeniden
Allah inşallah herkesi doğru yola iletir

ktohan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Gerçekten de böyle bir kural yok atılmışın yine de. İkinizde nezaket kuralları çerçevesinde konuşmuşsunuz ancak bir noktada buluşma gerçekleşememiş.
Ben şahsi olarak imzanda sorun olduğunu düşünmüyorum.Konuyu buraya taşımanda da sorun görmüyorum ama yorumlarını katmasaydın keşke.Neyin ne olduğunu okuyan anlıyor zaten:yes:

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
haklısın ktohan
neyin ne olduğunu, okuyan anlıyor zaten
kim neyi anlamak istiyorsa onu anlıyor, o da doğru
ne yapayım tutamıyorum kendimi, haklısın soğukkanlı olmak lazım

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Tony: Bence hatalısın. Dediklerin yüzünden iki forumdan atıldın. Gelip burda o güzel insanlara atacağına biraz kendine hata aramalısın.

Ben senin imzanı çok sevdim. Hoşuma gitti ve o imzayı gördüğümden beri seni daha yakın hissettim kendime ama o yöneticiler bence dediklerinde haklılar.
Bence yaptığın hata orda diretmendi. O hatanın daha büyüğünü Mandriva forumlarında konu açarak ve kendini attırarak yaptın. Şimdi de kalkıp burda konu açmışsın.

Kusura bakma ama bence kendini küçük düşürmüşsün.
Bir Müslüman akıllı olmalı. Nefret ettirmemeli sevdirmeli. Daha gençsin okursan ileriki yıllarda ne demek istediğimi daha iyi anlarsın umarım.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
hocam %100 haklısınız :) hatta kuralları bile açıkken bu yapılan size haksızlık :hammer: heartsmagic denen admini buradan kınıyorum :mad: kurallarında olmayan maddeleri sırf keyfi olarak millete dayatmaya çalışıyorlar :hammer:

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Kimse kimseye bir şey dayatmıyor arkadaşlar. Adamların bu tür işlerle uğraşacak vakti yok. Orası bir yardımlaşma forumu ve başka tür tartışmaların çıkmasını istemiyorlar.

Tamam imzada bir şey yok ama güzel bir şekilde uyarmışlar. Tony açık açık beni atın diyor. Başka ne yapılabilir ki.

Ubuntu da Mandriva da harika forumlar. Yöneticiler çok iyi insanlar ve kesinlikle hiçbir fikir ve kişi için ayrımcılık yapmıyorlar.

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
yusufsan21 seni hep yakın arkadaşım olarak gördüm hala öylesin
sana diyeceğim tek cümle
bazı kişilere hoş gözükmek için lafı eğip bükecek değiliz, gerçek neyse odur
arkadaşlar güçlü olanın yanında yer almayın, haklı olanın yanında yer alın
mandriva forumundaki o adam da bu imzadan dolayı bana kıllanıp duruyordu atacaksa o da atsın istedim
desperado64 desteğin için teşekkür ederim
hiç kimseye beni atın demedim, sadece aman beni atma diye yalvarmamı bekleme dedim, hala da öyle derim
şimdi lafı eğip büküyorlar, kendilerini kandırıyorlar

alın bir kez daha söylüyorum

islamı kurtarmaya değil, islam ile kurtulmaya çalışın

bu ülkede müslümanlar haricindeki diğer bütün herkes düşünce özgürlüğü altında yemedikleri halt yokken biz heryerde kısıtlanıyoruz, özgürlük forumlarında bile
işte bir satır yukarıda görülen cümle yüzünden atıldım
delikanlı bile değillermiş, millet tepki gösterince şimdi de inatlaştığı için attık diyorlar

ben onlara hakaret etmedim
en ufak kötü söz söylemedim
tartışmamız gayet modern bir ortamda normal cümlelerle geçti
yusuf sen beni tanırsın benim imzam o ama bir kez bile dini konu açmadım, bu konular hakkında fazla konuşmadım
sonra iki yönetici de birden çıktı o imzayı değiştireceksin dediler
neden
çünkü forumdaki atheistler ve benzerleri rahatsız oluyorlarmış
burada en çok Haps denilen üyeye kızıyorum
sen ne kadar herneyse işte adam sırf yalakalık için foruma üye oldu ilk mesajları beni attıkları için teşekkür etmek
destek veren herkese teşekkür ederim

Ertan ERBEK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
" zaten ubuntu'yu da debian'ı da hiç sevmem, ne diye girdiysem oraya:devil: "

Bir Müslüman olarak böyle sorunlarım yok, kimseyi dinime sövdürmem kimseninde dinine sövmem.

Bence şu yukarıda yazdığın yazının sonunda bulunan smile çok güzel bir ifade, uyma ona yanlış yaparsın bu şekilde insanlarla dost olunmaz, arkadaş olunmaz bilgi ile irfan ile kendini ispatlarsın insanlar seninle arkadaş olurlar. Birileri birşeylere sövüyor diye sende sövme, birileri bir şeyi yüceltiyor diye sende yüceltme. Sen sence ve dinince ne güzel se onu yücelt ne kötü ise onu yer. Yanlış yoldan gitmeye çalışma vebali büyük olur.

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
tony sen bu insanlara hem hakaret ediyorsun hemde amaçlarını anlamıyorsun dinsizlikle islam düşmanlığıyla suçluyorsun vs. biraz objektif olsan kişileri tanısan ne kadar hatalı olduğunu anlarsın bak bu adresde ubuntu-tr nin gezegeni Ubuntu Türkiye Gezegeni kişisel bloglari vs.

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
o insanların arkasından konuşmuyorum
bana konuşma hakkı vermiyorlar
hiçbir kuralı ihlal etmediğim halde atıyorlar
onları savunup durma, onlardan farkın kalmamış
" Daha kutlanmasının doğru olup olmadğını bile bilmediğim kandil gecesi için"
şu cümlen için çok üzüldüm, ben tekrar söylüyorum
din hakkında birşey konuşmadım
HİÇBİRŞEY HEM DE
isterseniz girin profilime bakın
tek yaptığım şey imzamın "islamı kurtarmaya değil, islam ile kurtulmaya çalışın" olması
bu imza için atılmaya razıyım
BU İMZA İÇİN ÖLÜME RAZIYIM
işte o kadar:D

Ertan ERBEK
sen değil misin bu imza yazdığım için
beni yobazlıkla, bağnazlıkla, fanatiklikle suçlayan
bana ne hakkında ders veriyorsun
ne demeye çalışıyorsun açık açık söylesene
bu imzayı yazma desene

Ertan ERBEK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"islamı kurtarmaya değil, islam ile kurtulmaya çalışın"

Ben bu imzayı okuyunca şu an senin yaptığının tam tersini söyleyen bir cümleyle karşılaşıyorum, ya benim anlam bilgim yok ya da sen bu yazdığının ne anlama geldiğini bilmiyorsun. Bu güzel sözüde böyle heba ediyorsun.

Bence oturup bu yazdığının ne anlama geldiğini bir düşün, Dinimizin savunucuzu Allahın ta kendisidir onun ne sana ne da bana ihtiyacı yoktur, sen kendini kurtarmaya bak.

bthnktn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ya tony iyi güzel yaptın kendince haklısın.. Bence de haksızsın ama herneyse artık olan olmuş bunu bu kadar uzatman bana biraz reklam gibi geldi.. Konuyu büyütmene gerek yok olan olmuş biten bitmiş..

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Bak Tony'ciğim sen hakaret etmedim demişsin ama karaktersiz demişsin. Bu senin ağzına yakışıyor mu.

Ayrıca ben kimse gibi olmadım. Ben Müslüman'ım ve olgunum. Yani kanım kaynamıyor. O cümleye gelince. Kandil geceleri hakkında istersen biraz araştırma yap ne demek istediğimi anlarsın.

Daha önce de dedim daha çok gençsin. Daha çok okumalı ve öğrenmelisin.

tony_almeida

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bir cümle onu söyledikçe güzelleşir, ben de güzelleştirmeye çalışıyorum
anladım ki konuyu saptırmaya çalışıyorsunuz
ben kendi hakkımı arıyorum, başka birşey yaptığım yok
reklam diyen arkadaşı anlıyorum ancak ben de bitmesini istiyorum ancak cevap vermek zorundayım kendimi savunmak için
neyse en iyisi kimse yazmasın ben de yazmayım
yazacaksanız da konuyu saptırmayın, gereksiz yorum yapacaksanız hiç yapmayın

not:ben karaktersizler kelimesini atıldıktan sonra dedim, onlar neler demiş önce ona bak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...