Ubuntu 9.04 kurulumu - Video (HD)

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Hocam hata olmasa gerek, paintte benzetmeye çalıştım buyrun;
"(initframs)'ın karşısına koutlar yazıyoruz, dediği gibi 'help' yazınca komutlar listeleniyor, daha birçok komut var."
cmdn.png

PROVDR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kuracak olan ve kendine güvenen(yeterli bilgiye sahip olduğunu düşünenler) korkmayın, zor bir olay değil başlarsanız gerisi gelir, şahsen ben daha önce hiç linux kurmamıştım:)
Bu arada video size ait öyle değil mi?

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
@Haps o ses senin mi? Kulağa hoş geliyor.

@Majeste sen ne yaptın. Senin mesajına Linux kulübünde cevap yazdım ama sen bakmadın herhalde.

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
:D ben şarkı söyledimmi kargalar yaz ortası göç'e kalkışır :D

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
@yusufsan21; vazgeçtim :S sonra pardus 2009'da denedim o da kurulmadı. Anlayamadım. Okul başlamadan kurmak istiyordum.

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
@yusufsan21; vazgeçtim :S sonra pardus 2009'da denedim o da kurulmadı. Anlayamadım. Okul başlamadan kurmak istiyordum.

Büyük ihtimalle optik okuyucun cdleri beğenmiyordur.Ben de laptopta aynı sorunları defalarca yaşadım.Mecburen gidip farklı marka boş cdlerle deniyorum.En son aldığım philips cdlerde henüz bir problem yaşamadım.

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Büyük ihtimalle optik okuyucun cdleri beğenmiyordur.Ben de laptopta aynı sorunları defalarca yaşadım.Mecburen gidip farklı marka boş cdlerle deniyorum.En son aldığım philips cdlerde henüz bir problem yaşamadım.
Yani orjinal cd'yi boş Philips cd'sine mi kopyalayacağım?

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63

majeste seçeneklerden noapic nolapic gibi seçenekleri deneyip boot ettin mi bunlarda olmazsa alternate cd ile kurulum dene anakartınla ilgili google da bir arama yap

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
majeste seçeneklerden noapic nolapic gibi seçenekleri deneyip boot ettin mi bunlarda olmazsa alternate cd ile kurulum dene anakartınla ilgili google da bir arama yap
O seçeneklere hiç bulaşmadım açıkçası, donanım hakkında da kurulum adına bi problem yaşacağımı düşünemiyorum. Bir sorun olsa, kurulumu yarı kesmez, kuruluma hiç başlamazdı bence.

Başka bir CD ile denemeyi düşünüyordum, ancak internetten indiremem. Okulda bilgisayar topluluğundan bulurum diye düşünüyorum. Okulun başlamasını bekliyorum şimdilik. Cidden uğraştığım süre içinde bezdirdi beni. :mad: Olmadı kasayı alıp giderim okula.

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
ubuntu 9.10 da güncelleme yapacam EnziM

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
:D ben şarkı söyledimmi kargalar yaz ortası göç'e kalkışır :D

Haps'taki ses tonu gerçekten çok başarılı. Kendisi bir ara profesyonel olarak sesini de satıyordu. Ben bunu gözümle gördüm. Yalansa yalan desin. Desin de ağzını burnunu kırayım.

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
Haps'taki ses tonu gerçekten çok başarılı. Kendisi bir ara profesyonel olarak sesini de satıyordu. Ben bunu gözümle gördüm. Yalansa yalan desin. Desin de ağzını burnunu kırayım.

sesimi sattım ama ruhumu asla :D

Reaksiyon puanı
2,146
o kadar uğraştım 9.04 ün dvd sini indirdim ya 9.1 mi çıkacak şimdi :(
haps kardeşim 10 gb lık bi alana kurabilirmiyim? Anca o kadar yerim var olmuyorsa hiç başlamayayım kurmaya

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
kurabilirsin yeterde artar bile 10 gb

hun2028

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle haps in hazirladigi video icin tesekkürler, gercekten güzel olmus.
Fakat benim simdi 2 problemim var :)

1. Ubuntuyu videoda anlatildigi sekilde kurdum fakat sildim 110GB D diskini windows ortaminda göremiyorum tek hdd varmis gibi gözüküyor bunun icin ne yapabilirim???

2. olarak Pardus 2009 da kurdum fakat giris sifrem dogru oldugu halde bir türlü giremiyorum. Bu sifreyi tekrar bulmak veya yeni olusturmak icin bir yöntem varmi acaba?

Tesekkürler...

blgram

Profesör
Reaksiyon puanı
18
arkadaşlar ben de ubuntuyu denemek istiyorum ama bir turlu kuramiyorum benim bilgisayar mac os virtual boxla kurmaya calisiyorum kur dedikten sonra bir sey olmuyo ole bekliyom

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
arkadaşlar ben de ubuntuyu denemek istiyorum ama bir turlu kuramiyorum benim bilgisayar mac os virtual boxla kurmaya calisiyorum kur dedikten sonra bir sey olmuyo ole bekliyom

Virtualbox'ın başka sürümünü dene.

Yönetim notu:
Lütfen aynı mesajı başka başlıklar altında tekrarlamayınız, bo konu başlığını takip eden insanlar, zaten birşey biliyorlar ise konu hakkında size yardım edecektir.

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
alanı biraz cok ayırın ceşitli prgramlar oyunlar deneyin :D bn 30 gb ayırdım mesela :d