Türkiye'de ki teknoloji satıcılarında iş ahlakının olmadığını ve cahillik olduğunu düşünüyorum.

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Bana bu tarz yerlerden almaktansa internet'ten almak bana daha makul geliyor.

Bu tarz yerlerden almaya kalkınca senin fikrini değiştirmek için elinden geleni yaparlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Karışmak istemedim yoksa herkese yardım ederdim.
Boş ver karışma zaten kavga çıkar orada sonra ki seni haksız duruma düşürmeyi'de başarırlar.

ChaosBoost

Müdavim
Reaksiyon puanı
696
abiciğim ya hiçbir şey söylemeyin ya da doğruyu söyleyin niye yalan söylüyorsunuz yalan söylemek zorunda değilsiniz?

Lisans Bul

Doçent
Reaksiyon puanı
593
Firmalar satis temsilcisi arkadaslara aylik satis kotasi vs sart kosuyorlar, konuda bir arkadasimizinda dedigi gibi maas+pirim almak icin kendine dikte edilen ürünü daha cok satmak icin bu tür eylemlere yöneliyorlar! Dogru mu? asla degil ama günümüz gercegi bu maalesef. Günümüzde esnaf dedigin; müsterinin istedigi ürünü degil de, müsteriye kendi istedigi ürünü satandir!

ChaosBoost

Müdavim
Reaksiyon puanı
696
Firmalar satis temsilcisi arkadaslara aylik satis kotasi vs sart kosuyorlar, konuda bir arkadasimizinda dedigi gibi maas+pirim almak icin kendine dikte edilen ürünü daha cok satmak icin bu tür eylemlere yöneliyorlar! Dogru mu? asla degil ama günümüz gercegi bu maalesef. Günümüzde esnaf dedigin; müsterinin istedigi ürünü degil de, müsteriye kendi istedigi ürünü satandir!
Bir de bunun adını artık iyi ticaret olarak gösteriyorlar.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Bana bu tarz yerlerden almaktansa internet'ten almak bana daha makul geliyor.

Bu tarz yerlerden almaya kalkınca senin fikrini değiştirmek için elinden geleni yaparlar.

Boş ver karışma zaten kavga çıkar orada sonra ki seni haksız duruma düşürmeyi'de başarırlar.
Ya aslında tek geziyordum annemler başka mağazadaydı. Yanımda olsalar karışacaktım.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
İşte bu yüzden mağazadan bir şey almıyorum. Bizim burda da var elimdeki telefon adamın sattığı 10 telefonun rahat 8inden daha iyi. Bana gelmiş çin malı o edebiyatı yapıyor. Sanki kendi sattığı telefon başka yerde üretiliyormuş gibi...

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
A71 de Snapdragon işlemci var.
Hem exynos u kötülesem de hiç bir şey olmaz. Bu forumdaki herkes biliyor exynos işlemcilerin sorunlu olduğunu ?
Sorunlu değil. Sadece birkaç modeli fiyatına göre pahalı. Bence hiç uzatmayalım sırf bunu tartışdığım için ban yemiştim. Bence bu tarz şeylere hiç gerek yok.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Yav bence gerçekten zerre bilgi yok. Neredeyse hepsi satmak istediği cihaza yönlendiriyor ve yanlış yönlendirme yapıyor. En ucuz telefonları alıp ucuzluğu ile göz boyuyorlar sadece. Ki sattıkları fiyatlar da kazık oluyor.

Xiaomi diyen müşteriye o yeni geldi garantisi yok falan diye kandırıp A51, A71, A30 aldıranlar var. Müşterinin sorduğu soruların çoğuna sadece kağıtta yazanları okuyup cevap veriyor neredeyse hepsi. Mesela "Birinin işlemcisi snapdragon birinin işlemcisi exynos" gibi. Hangisinin daha iyi olduğunu söylemedin? Her müşteri hangisinin ne olduğunu biliyor mu?

Mesela düşünelim ki (Ben elimde P40 Pro incelerken bunu yaşadım) bir müşteri "Yüksek para vermişken en iyisini alayım" diyor ve 11 Pro Max ile Note 20 Ultra arasında kalıyor. Gidiyor bir teknoloji mağazasına çalışana soruyor, hangisi daha iyi diye. Çalışan SD 865 plus kullanan versiyonu bile daha kötü batarya performansı vermesine rağmen bataryası daha büyük olduğu için Note 20 Ultra'nın bataryasının daha iyi olduğunu söylüyor. En şaşırtıcısı kamerasının da daha iyi olduğunu söylüyor. Ki bunu duyduğum yer MediaMarkt. Sonra müşteri 13.000 TL verip exynos 990'lı Note 20 Ultra alıyor...

İnsanları satmak istedikleri modellere yönlendirip, markasıyla, ucuzluğuyla göz boyuyorlar. Se 2020 diyen birine saçma sapan bir fiyat gösterip Mi Note 10 gösteren bile var. Kullanıcıların da hatasının olduğunu düşünüyorum, bilinç yok, bilgi yok, telefonculara aşırı bir güvenleri var öyle kullanıcıların.

Hala Samsung'un en çok satmasını örnek gösterip A71 satan, M31 satan, A20 satan, A01 satan satıcılar var. S20 FE'yi rakipsiz gösteren satıcılar var. Redmi Note 7'nin en iyisi olduğunu söyleyenler var. Geçen Mi Store'da Mi Note 10'u sordum Dünya'nın en iyi kamerasına sahip 108 mp'lik bir telefon dedi çalışan bana. Direk çıktım. Kim bilir kaç kişiye Dünya'nın en iyi kamerası dedi.
o kadar haklısınki seni çok çok iyi anlıyorum insanlarda en pahalı olan daha iyi diye algılanmaya başladı birde ben mediamarkt a gittim babamla babam samsung note 10 ile mi note 10 arasında kaldı bende bişeye bakcaktım ulan gıttım geldim adam babamı oyle manipüle etmişki az daha a51 aldırıyodu adamı baya azarladım dedım say lan ozellıklerını bunun ne artısı var dıye adam dondu kaldı hemen gelıyorum dıye gıttı gelme4dı bızde cıktık

Reaksiyon puanı
91
geçenler benim arkadaş evkurdan pc almıştı adam demişki bu fiiyata alınabilcek en iyi pc
arkadaşım aldığı zaman pc 7000 tlydi Quadro Intel Core I5 9400F 2.9Ghz İşlemci 8Gb Ram 480Gb Ssd GTX1050TI 4Gb Ekran Kartı FreeDos İşletim Sistemli Gaming Bilgisayar

geçenler benim arkadaş evkurdan pc almıştı adam demişki bu fiiyata alınabilcek en iyi pc
arkadaşım aldığı zaman pc 7000 tlydi Quadro Intel Core I5 9400F 2.9Ghz İşlemci 8Gb Ram 480Gb Ssd GTX1050TI 4Gb Ekran Kartı FreeDos İşletim Sistemli Gaming Bilgisayar
kesinlikle bu fiyata alınmaz diye düşünüyom

ChaosBoost

Müdavim
Reaksiyon puanı
696