Turkcell mi Türk telekom mu

YAGM17

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Şuanda Turkcell kullanıyorum paketleri biraz fazla pahalı sabah 4gb gece 4gb konuşma sms falan 40 tl Türk telekom da 10 gb konuşma sms 45 tl Hazir yeni geçenlere 2Gb verirken geçmek mantıklı mi

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Yaşadığınız bölgelerde TT'nin çekim yönünden problemi yoksa durman hata olur.

Ben 4-5 yıldır TT kullanıyorum, hem uygun fiyat, hem yaşadığım yerde çekim kalitesi çok iyi internet hızı da çok iyi, müşteri temsilcilerine hemen ulaşabiliyorum. Yani bu 3 kriter önemli. Bu 3 kriteri bir operatör sağlayamıyorsa kullanmak doğru olmaz, dediğim gibi TT senni yaşamını sürdürdüğün bölgede çekim gücü iyiyse geç derim.

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
yaşadığın bölgede tt çekiyorsa geçilebilir

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,074
benim bulunduğum bölgede mesela Turkcell olsun Vodafone olsun aynı kalitede kötünün iyisi işte paket şartları tt de daha hesaplı idi gectim hiç sıkıntısını görmedim aynı paraya daha fazla imkan oldu

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Turk telekom yaşadığım gölgede ve bir çok bölgede çekiyor hemde avantajlı bu yüzden kullanıyorum ;)

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Çekim gücü konusunda turkcell'in gerçekten bir kalite avantajı olduğu gerçek. Ama bu durum artık günümüzde çok farklılık gösteriyor. Mesela türk telekom'un 3 diş çekim seviyesinde olduğu bir noktada turkcell kesin 5 diş çeker denemez. Çünkü o çevredeki sinyal sağlayıcı kimin daha varsa o daha avantajlı oluyor. Yani bu hangisi daha kalitelinin cevabı aslında sizin çevrenize göre değişir. Yakınınızdaki genellikle aynı ortamı paylaştığınız turk telekom kullanıcılara sorun. Eğer çekim sorunu yaşamıyorum diye olumlu geri dönüşler alırsanız turk telekoma geçin. Paket fiyatları çok avantajlı diğer firmalara göre.

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Ben buluğunduğum şehir açısından söyleyim. Vodafone evimde odamda bir nebze olsun çekerdi, işyerine giderdim açık alana çıkardım. T.Telekom abonesi arkadaşlarım var, Şehir merkezinde birçok noktadan 4.5G falan hak getire. Turkcell'e abone oldum. Evimde heryerde rahatlıkla konuşuyorum. İnternete girebilmek için yer aramama gerek kalmadı. T.telekom'a geçen tanıdığım bir kişi bile memnun değil. Bir arkadaş M.Temsilcisinden bahsetmiş, gerçekten doğru çok kısa süre içinde bağlıyorlar ama yetkinlik yok, bilgi yok, bugüne kadar internet ve tivibu için aradığım zaman hiçbiri konuya hakim değil. Önlerine kitapçık konmuş gibi ezbere iş yapıyorlar. Hani belki bulunduğunuz yerde TT iyi çekebilir, ancak bu şehirde birçok yerde sorunlu 10 değil isterse 20gb internet, 10.000 dakika versin isterse kullanamadıktan sonra. Ben işyerine gidince birçok arkadaşım telefon yeterli çekmediğinden ufak şeylere bakmak için benim telefonumu, internetimi kullanıyor.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ben buluğunduğum şehir açısından söyleyim. Vodafone evimde odamda bir nebze olsun çekerdi, işyerine giderdim açık alana çıkardım. T.Telekom abonesi arkadaşlarım var, Şehir merkezinde birçok noktadan 4.5G falan hak getire. Turkcell'e abone oldum. Evimde heryerde rahatlıkla konuşuyorum. İnternete girebilmek için yer aramama gerek kalmadı. T.telekom'a geçen tanıdığım bir kişi bile memnun değil. Bir arkadaş M.Temsilcisinden bahsetmiş, gerçekten doğru çok kısa süre içinde bağlıyorlar ama yetkinlik yok, bilgi yok, bugüne kadar internet ve tivibu için aradığım zaman hiçbiri konuya hakim değil. Önlerine kitapçık konmuş gibi ezbere iş yapıyorlar. Hani belki bulunduğunuz yerde TT iyi çekebilir, ancak bu şehirde birçok yerde sorunlu 10 değil isterse 20gb internet, 10.000 dakika versin isterse kullanamadıktan sonra. Ben işyerine gidince birçok arkadaşım telefon yeterli çekmediğinden ufak şeylere bakmak için benim telefonumu, internetimi kullanıyor.
Türk telekom mobil ve türk teleko msabit internet/telefon temsilcilerinin farklı departmanlarda olduğunu düşünüyorum. Sabit ve ev interneti konusunda yetersiz bilgiye sahipler mobil konusunda evet 1-2 takoz kişi çıkıyor ama genelde sorun yaşamadım.

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Valla şehir merkezinde oturuyorsanız köye falan çıkmıyorsanız türk telekom iyi gibi gözüküyor diğerlerinin fiyatları uçuk malum öğrenci milleti o kadar parayı nasıl ödeyecek karlı olanı seçin bence :)

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Ucuzluk (her yönden) için Telekom Kalite için Turkcell.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Kampanyalar açısından artık turkcell daha iyi. 10gb internet veriyor haftada. Türk telekom un şehir dışında ve kapalı alanlarda çekim problemi var.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
şimdi açık konuşayım Türk Telekom kullanıyorum ve çekmediği olmuyor şu hala çekmiyor diyenler çoğu yerde halen Turkcell bile çekmiyo, kullandığım paket ise 40 tl ye 6gb internet 1000 dk ve 1000 sms şeklinde. Elin Beytepesinde bile çekiyo gevur .s Git geç TT'ye.

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
şimdi açık konuşayım Türk Telekom kullanıyorum ve çekmediği olmuyor şu hala çekmiyor diyenler çoğu yerde halen Turkcell bile çekmiyo, kullandığım paket ise 40 tl ye 6gb internet 1000 dk ve 1000 sms şeklinde. Elin Beytepesinde bile çekiyo gevur .s Git geç TT'ye.
Hala çekmiyor diyenler, hala kullanıcısı olanlar. Mesela bende diyorum, zamanında çekmiyordu, hala kullananların en büyük derdide çekmemesi. Türkiye, sadece 4-5 büyük şehirden ibaret değil. Kaldı ki İstanbul, Ankara, İzmir gibi yerlerde de çekmediği bizzat kullanıcılar tarafından söyleniyor. Tabi internet üzerindeki bilgilere itibar etmek doğru değil, yani bunu bilemeyiz; ama kendi gözlemlerimde tamamının bu durumdan şikayetçi olması. Bundan 4 sene önce Bursa Çekirge'de çekmiyordu. Hele internet 2g bile sidik zoruyla, tecrübeyle sabit. Şu an Çorum'dayım. Evime gelen misafirden, yukarıda belirttiğim gibi işyerindeki T.Telekom kullanan kişilerden de bizzat biliyorum. Kullananlar bina dışına çıkmadığı zaman Alo! Alo! diye binayı inletiyor. Hele biraz şehir merkezinden uzaklaş bakalım. Bağ, bahçe falan varsa zaten o gün iletişim iptal :) Şehir merkezinde bina içersinde bile Lütfen! çeken bir operatör. Hani eğer arkadaş istanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehir'deyse alsın kullansın TT. bende Turkcell'e geçtim. 6 GB, 500dk, 500 sms, 35TL. Bu rakamlar seninkide, benimkide aslında internet için çok para.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Beyoğlu'da Ofiste Turkcell çekmiyor. 2g bile yok.

Yani çekip çekmeme olayı değişebiliyor. Eskisi gibi değil eskiden 100 yerde vermiyorsa şuan 10 yerde çekmiyor. Bu her operatör için geçerli.

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Beyoğlu'da Ofiste Turkcell çekmiyor. 2g bile yok.

Yani çekip çekmeme olayı değişebiliyor. Eskisi gibi değil eskiden 100 yerde vermiyorsa şuan 10 yerde çekmiyor. Bu her operatör için geçerli.

Kesinlikle katılıyorum. Bu durum Amd-intel olayı gibi. sene 2005'te Amd aldım. Herkes ısınıyor, patlar olayı yaptı. Halbuki sadece bir serisinde öyle kötü bir deneyim olmuş. Ama ben alırken ısınma olayı normale dönmüştü. Geçenlerde yine aynı konu, Amd çok ısınıyor alma diyene rastladım. Ben deeyimlerimi söylüyorum. keşke bütün operatörler her yerde her şart altında çekse. Olay zaten bina içinde çekmeme olayı. Misal Vodafone binanın çevresinde açık havada rahat çekiyor. Bina içine gelince cacıklıyordu. Çoğu zaman balkonda konuştum. Geçen sene Turkcell'e geçtim. Şimdi oturduğum, yattığım heryerde her şekilde konuşuyorum. Ama bu Turkcell her yerde çeker demek değil. Hatta Turkcell iyi de değil. Ancak karşılaştırma yapılırsa öne çıkıyor. Kullandığımız internet olayı gibi Tekel TT, memnun muyuz, ödediğimiz para ile aldığımız kalite aynı mı? örneği. Dünya genelinde bizden ortalamada 3 kat daha hızlı internet kullanıllıyor, 3-4 dolar; bizde ise söylenen hızdan bile çok düşük hız değeri varken 20+ dolar veriyoruz. Hayır işin garibi AKK var ve AKK artsa diyenlerde var. Ama AKK nedir kalksın, böyle saçmalık olmaz diyen çok çok az. İşte zaten bu çok garip. Mobilde de durum aynı sayılır. Hepsinin işine geliyor bu durum. Çünkü fahiş fiyatlar var. Yurtdışında asgari ücretler bizden çok daha fazlayken, aldıkları hizmete verdikleri paralar bizim verdiklerimizden bile oldukça cüzi.

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Turkcell ile türk t arasında kalite farkı var. Şehir merkezinde bi yerde oturuyorsan bu fark o kadar hissedilmiyor. Ama yinede bina içinde filan çekmediği oluyo. Ki ben kırsal bi kesimdeyim burda türk telekom ölü

AtknKOCA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Eğer çekim gücünde problem yoksa tt öneririm az miktar parayla Turkcell den daha çok imkanın oluyor

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Bende Ankara'da Bilkent'te yurtta kalıyorum özel yurt, eskişehir yoluna hayli yakın ancak Turkcell çekmiyor yurtta .s Makul olmayan tek şey FİYATLAR..

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
En iyisi o bölge de yaşayan arkadaşlarınıza danışın şimdi şehir merkezinde TT kullanıyorum paket fiyatı uygun. Hattın acelesi yoksa yeni yıl kampanyalarını takip etmenizi öneririm misal ben hat taşıma ile 30 lira olan paketi 19 liraya kullanıyorum.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Şuanda Turkcell kullanıyorum paketleri biraz fazla pahalı sabah 4gb gece 4gb konuşma sms falan 40 tl Türk telekom da 10 gb konuşma sms 45 tl Hazir yeni geçenlere 2Gb verirken geçmek mantıklı mi
Yaşadığın bölgeye göre karar ver Doğu'da Kayseri'den sonra Turkcell hari. diğer operatörler benim testlerimde hep zayıf çıktı. İstanbul'dada Turkcell zayıf çıktı bana göre sizin bölgenizde nasıldır bilemem en kalitelisi Turkcell ama pahalı

J.WinchesteR

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Fiyatların Paket içeriklerine göre uygun olması bakımından kesinlikle Türk Telekom.

Türkcell içinse çekim gücünde en iyisi denebilir.

Doğu hudutlarında yaşamıyorsan tabi ki Türk Telekom :D

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Turkcell eskiden çok pahalı deyildi ama bu yıl tt yi 3e katladı

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Turkcell ile TT kıyaslamak çok tuhaf. Turkcell şuan ülkede en iyi baz istasyonlarına sahip bi oparetör, TT ise şebeke konusunda insana kalıcı sinir hastalıkları verecek bi oparetör. Ama gel görki Turkcell'in herhangi bir paket ücreti yerine TT'den 2 aylık paket alabiliyorsunuz.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Oturduğun yerde Türk Telekom iyi çekiyorsa düşünme bence geç derim. Ben 2 yıl Turkcell VINN kullandım tam bir felaket üstelik çok iyi çekmesine rağmen. Turkcell kaşıkla veriyorsa kürekle alıyor. Müşteriyi aptal yerine koyuyor. Avea Jet kullandım acayip memnun kaldım arayüzü daha sade ve 21.6 mbps yi görüyordum çoğu zaman. Biz 4 kişilik aile paketi kullanıyoruz 3000 dakika her yöne kendi aramızda sınırsız mesaj sınırsız 6 gb internet ve dahası sadece 80 TL. İnterneti bitirsen bile 90 lirayı hiç geçmiyor kaç gb hediye ediyorlar. Şimdi yurtta kalıyorum ve Jet Wi-Fi aldırdım bizimkilere 1-2 güne elimde olur sınırsız 15 gb paket kullanınca detaylarını paylaşırım.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Jet Wi-Fi 15 GB AKN'li Sınırsız modelini 2 gündür kullanıyorum yurtta. Bulunduğum yerde 4.5G çekmiyor o yüzden çok hızlı değil ama 3G 5 diş çekiyor. Program kurmanıza gerek yok Ubuntu GNOME'da kullanıyorum sıkıntısız site üzerinden kontrol ediyorsunuz programı. Yürüyen modemim oldu benim için 4.5G çeken yerlerde çok hızlanıyor. Pili 8 saate yakın gidiyor çabuk şarj oluyor. Tavsiye ederim almak isteyenlere.