Türk Telekom Altyapım Olmasına Rağmen Düşük Hız Veriyor.

KTMR

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Öncelikle gelip okuyan herkese teşekkürler.
Konuya gelirsek hemen anlatayım. 1-2 ay öncesine kadar hiçbir sıkıntısı olmayan 30Mbps Download / 4Mbps Upload aldığım internet, yaklaşık 1 ay önce bir anda kesildi. Sorunu çözmek için aklıma ne geldiyse yaptım, düzelmedi. Müşteri hizmetlerini günde 5-6 kez aradım. 2 hafta sonra ne maskesi ne eldiveni olan biri geldi. Güya teknik destek. Ancak o gelmeden 1-2 saat önce de internet geldi. Dedim iyi güzel internet geldi, bir oyun oynayayım, açtım oyunu bir baktım ki 90 ping aşağısı almıyorum (normalde pingim 30-40 arasıydı). Açtım SpeedTest'i hız ölçümü yaptım ve sonuç bu şekilde :
internet.PNG

Tekrardan aradım müşteri hizmetlerini "Düzelttiğinizden beri düşük hız alıyorum." sebebiyle bir arıza kaydı oluşturdum. 2-3 güne biri daha geldi. Başka bir modeme bağladı DSL kablosunu ve "Hat gayet iyi, modemde sıkıntı var." dedi, gitti. O sırada aklıma hız testi yaptırmak gelseydi keşke. Şimdi sizlere sorum ise bu malum firma bilerek mi yapıyor bu vicdansızlığı yoksa modemimde sıkıntı olabilir mi?

(not : Altyapım VDSL2 67Mbps destekliyor. Modemde aynı şekilde VDSL2)
(not 2 : Modemi yaklaşık 2-3 senedir kullanıyorum.)
(not 3 : İnternet kesilene kadar hiçbir sıkıntım yoktu.)

Cevap verenlere teşekkürler.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Ani bir internet kesintisinden sonra 3 ay boyunca indirme yapamamıştım indirmeler başlayıp kesiliyordu aniden ve her aradığımda internetinizde problem yok cevabı almıştım. SuperOnline kullanıyorum ilgisizlik aynı. En sonunda zorla eve getirtip modemi değiştirince internetim normale dönmüştü. Modem değiştirmek işe yarayabiliyor.