Türk Şirin

ZeBaNi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ortaokula giderken kanal D'de akşam haberlerinden hemen önce Şirinler olurdu. Hiç kaçırmadan izlerdim. Bir sürü abuk subuk da şirin vardı. Gözlüklü Şirin, Güçlü Şirin, Şakacı Şirin vs vs ama en önemlisi yoktu! Türk Şirin.

Bir kere Türk Şirin hepsinden farklı olurdu. Ne lan o öyle beyaz taytla ortalıkda dolaşmak falan? Türk Şirin giyerdi altına siyah kumaş pantolonu çekerdi altına da kundura ayakkabıyı öyle dolaşırdı köyde. Ormana da şirin çileği toplamaya değil de hurma toplamaya giderdi.

Abuk subuk konuşmazdı diğer şirinler gibi. Yok efendim "Haydi şirinleyelim", "Şirin topu oynayalım", "Şirin çileği yiyelim", "Şirineyi şirinleyelim" vs vs. "Hadi gel Azman'ın kuyruğuna teneke bağlayalım", "Hadi gel şirineyi köşede sıkıştıralım" falan derdi.

Sonra köydeki işi ya taksicilik olurdu ya da minibüsçülük. Ufacık minibüse 99 şirini de sığdırırdı valla. 50 ŞL (Şirin Lirası) uzatıp da "Şurdan İki Tam Şirin" diyen oldu mu, ters ters bakıp da "Bozuk yok mu birader" demesini de bilirdi.

Şirine'yi bir kenara çekip "Bak şirine bi' süslü şirine kırıtıyorsun, bi güçlü şirine. Hangisine vereceksen karar ver. Delikanlıyı bozar böyle şeyler" de diyebilir, "Şirine gel sana evde pul koleksiyonumu göstereyim sonra da sabahlara kadar şirinleriz" de diyebilir.

Yeri geldiğinde Şirin Baba'ya yalakalık da yapar. "Şirin baba, senin iş de zor be" gibisinden. Veya köydeki şirinleri kışkırtır Şirin babanın iktidarını elinden alır. Şirinli İmparatorluğunun III. Yavuz Sultan Şirin'i olurdu.

Ormanda iğrenç sesiyle "La la lalala la la" diye şarkı söylemezdi. Şarkı söylemesi gerektiğinde de "Komşunu kızını zabdeyle yaylalar yaylalar" şarkısını söylerdi.

Şirinler köyündeki komünist düzeni yıkmaya çalışıp, yerine demokrası getirirdi. Sonra da "Şirine 1ŞL olacak", "Gargamel kalkacak yerine Noel Baba gelecek" gibisinden vaatlerle şirinleri kandırıp iktidara geçerdi.

Not: Uslu bir çocuk olursanız şirinleri bile görebilirsiniz diyordu. Ben hiç göremedim :(

Not2: Mavi insanlar olan bir filme gitmiştim şirinler diye. Şirinler değilmiş, avatar diye yaratıklarmış. Gitmeyin sakın.

Not3: Şirinlerin filmi çekiliyormuş. How I Met Your Mother'daki Barney falan var fragmanında. Tıkla

Özkur - Komidin.com

post34

Doçent
Reaksiyon puanı
37
Tam yatarayak hoş bir tebessüm ettik sayende :D

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
Şirine'yi bir kenara çekip "Bak şirine bi' süslü şirine kırıtıyorsun, bi güçlü şirine. Hangisine vereceksen karar ver. Delikanlıyı bozar böyle şeyler" de diyebilir, "Şirine gel sana evde pul koleksiyonumu göstereyim sonra da sabahlara kadar şirinleriz" de diyebilir.
Süslü şirin köyün topuydu istediği kadar kırıtsın yinede bişi olmaz ondan kardeş kardeş yatarlar

-<( var sende yazışından anladım -<:)B

Not' a cevap: Orda eksik var! "İyi bir çocuk olup OT ÇEKERSENİZ şirinleri görebilir hatta şirineyi elde edebilirsiniz."
orijinali bu

ZeBaNi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Süslü şirin köyün topuydu istediği kadar kırıtsın yinede bişi olmaz ondan kardeş kardeş yatarlar

-<( var sende yazışından anladım -<:)B

Not' a cevap: Orda eksik var! "İyi bir çocuk olup OT ÇEKERSENİZ şirinleri görebilir hatta şirineyi elde edebilirsiniz."
orijinali bu

Orijinali güzelmiş ama sonra uyuşturucu maddeye özendiricilikten ceza almayayım :)

Ayrıca ne var bende? Ne anladım yazışımdan :)

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Eheuheuheue Güzelmiş olsaydı keşke :D

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
huni var sende, gizli daha kendini belli etmemiş ama doğuştan hunicisin
bakış aşısı yapalım sana bak nasıl beliriyo o huni -<:)B

ZeBaNi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
huni var sende, gizli daha kendini belli etmemiş ama doğuştan hunicisin
bakış aşısı yapalım sana bak nasıl beliriyo o huni -<:)B

Yok o huni açığa çıkmış :)
Çevremdekiler görüyor artık huniyi (:)

bakisasisivarmi.jpg

seedless

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hadi gel şirineyi köşede sıkıştıralım" falan derdi.
:mrgreen: :mrgreen: