Tükürdüğümün N11'i

Bu konuyu okuyanlar

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
N11'den Mehmet Efendi Espresso ve kahve almıştım fakat Aras Kargo yüzünden daha biz aranmamışken veya sms atılmamışken kargomuz geri gitmiş. Gerçekten bu kargo şirketlerine ne gerek var ya :rage:

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
N11'den Mehmet Efendi Espresso ve kahve almıştım fakat Aras Kargo yüzünden daha biz aranmamışken veya sms atılmamışken kargomuz geri gitmiş. Gerçekten bu kargo şirketlerine ne gerek var ya :rage:
Geçmiş olsun, n11 ile iletişime geç karbonun adresine tekrar yönlendirilmesini işte. Aras kargo aynı şeyi bana da yapıyordu, her seferinde genel merkezlerine şikayet etsem bile çözüm olmuyordu. Şubeye geliyor dağıtım yapmadan aynı gün iade gönderiyorlardı kargolarımı.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Geçmiş olsun, n11 ile iletişime geç karbonun adresine tekrar yönlendirilmesini işte. Aras kargo aynı şeyi bana da yapıyordu, her seferinde genel merkezlerine şikayet etsem bile çözüm olmuyordu. Şubeye geliyor dağıtım yapmadan aynı gün iade gönderiyorlardı kargolarımı.

Biz çoktan para iadesini yaptık. Ama 10 TL kargo ücreti bize yansıdı. Onun bile olmaması lazım. Biz mağduruz. Aras Kargo mağduru. 10 tl'de 10 tl dir

Bartuc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Bunu aras kargo hep yapıyor. Geçen 10 günde kargo gelmişti ki İstanbul içi. Gerçi gelmiş olması bile iyi şimdi düşününce. Ama bu kadar sorunlu bir kargo şirketiyle neden ortaklaşa iş yaparlar anlamak zor.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Arkadaşım Trendyol'dan ürün aldı 21 gündür Sürat Kargo aktarma merkezinde bekliyor. İade de alamıyor ürünü de gelmiyor. Senin en azından iade alma şansın var pek takma.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Arkadaşım Trendyol'dan ürün aldı 21 gündür Sürat Kargo aktarma merkezinde bekliyor. İade de alamıyor ürünü de gelmiyor. Senin en azından iade alma şansın var pek takma.

Ürün kaybolmuş belli ki. Trendyol'a başvurun parasını Sürat Kargo'dan alırlar. Yapabilecekleri bir şey yoksa Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurabilir

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Biz çoktan para iadesini yaptık. Ama 10 TL kargo ücreti bize yansıdı. Onun bile olmaması lazım. Biz mağduruz. Aras Kargo mağduru. 10 tl'de 10 tl dir
Şikayetçi olup onunda ücret iadesini iste. Senin adresine gelip bir belge bırakmadan veya SMS göndermeden geri iade göndermezler. Paranı iste.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Nereye şikayet edeceğim ?
N11 e mail at. Aras kargo kargo hareketlerinin görselini al, adresine gelip haber bıraktığını yazıyorsa ve size herhangi bir bildiri yapmadıysa bunu kargo şirketinin ispatlamasını isteyin. Zaten olay dediğiniz gibiyse ispatlayamayacak. N11 e mailinde kargo şirketinin hatalı olduğunu Kargo ücretinin iadesini talep ettiğini aksi halde tüketici hakem heyetine elindeki delil ve görsellerle başvuru yapacağını bildir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Burada N11'in suçu nedir ?
N11 alıcının yanında durmaz, satıcıdan yana olur. Bu zamana kadar bir çok kez alışverişim oldu çoğu sorunluydu sürekli yazışmalar prosedürler, hep hatalı ve outlet ürün gönderen satıcıların yanında olan n11 yüzünden daha n11 den ürün almıyorum, çok nadirdir yani.

demem o ki bu zamana kadar bir çok sorunlu alışverişim oldu ama n11 hiçbir zaman benim yanında olmadı, sürekli satıcıdan yana oldu.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
N11 e mail at. Aras kargo kargo hareketlerinin görselini al, adresine gelip haber bıraktığını yazıyorsa ve size herhangi bir bildiri yapmadıysa bunu kargo şirketinin ispatlamasını isteyin. Zaten olay dediğiniz gibiyse ispatlayamayacak. N11 e mailinde kargo şirketinin hatalı olduğunu Kargo ücretinin iadesini talep ettiğini aksi halde tüketici hakem heyetine elindeki delil ve görsellerle başvuru yapacağını bildir.

N11 e-mail geri dönüş yapmıyorlar KEP adresi kullanıyorlar ve e-posta göndermek için KEP adresinizin olması lazım diyorlar

N11 alıcının yanında durmaz, satıcıdan yana olur. Bu zamana kadar bir çok kez alışverişim oldu çoğu sorunluydu sürekli yazışmalar prosedürler, hep hatalı ve outlet ürün gönderen satıcıların yanında olan n11 yüzünden daha n11 den ürün almıyorum, çok nadirdir yani.

demem o ki bu zamana kadar bir çok sorunlu alışverişim oldu ama n11 hiçbir zaman benim yanında olmadı, sürekli satıcıdan yana oldu.

Benim bulunduğım mahalleye eve getirmiyorlar. Sıkıntı olur mu ispatlamaya çalışırken?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
N11 e-mail geri dönüş yapmıyorlar KEP adresi kullanıyorlar ve e-posta göndermek için KEP adresinizin olması lazım diyorlar
Sen dene.

Benim bulunduğım mahalleye eve getirmiyorlar. Sıkıntı olur mu ispatlamaya çalışırken?
Gönderilen kargoya bak, ihbarlı teslimat mı? İhbarlıysa ve kargo şubeye gelince sana Bilgi verilecekse burada haber verilmediyse haklı çıkarsın ama ihbarlı değilse hata senindir.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Sen dene.

Gönderilen kargoya bak, ihbarlı teslimat mı? İhbarlıysa ve kargo şubeye gelince sana Bilgi verilecekse burada haber verilmediyse haklı çıkarsın ama ihbarlı değilse hata senindir.

Alışveriyi yapan annemdi. Gerekli başvuruyu yapmış bile. Teşekkürler herkese

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Ya güzelim espresso ve kakao en kalitelisinden geri gitti yaw :/ ben ona yanıyorum
Aynen öyle avantajlı fiyattan alıyorsun veya en azından gelecek diye bekliyorsun sorun oluyor çıldırıyorum. Ben hepsiburada alışverişinde sıkıntı yaşamıştım hediye çeki verdiler de biraz olsun sakinleşmiştim ?

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Sorun N11'De değil , kargo ve satıcı'da.

Başlığı düzeltmenizi tavsiye ederim :)

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Mesafeli Satış Sözleşmesi'nin Genel Hükümler Bölümünde: Sözleşme konusu her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcı' nın yerleşim yeri uzaklığına bağlı olarak internet sitesindeki ön bilgiler kısmında belirtilen süre zarfında alıcı veya alıcı’nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürünün alıcı’ya teslim edilememesi durumunda, alıcı’nın sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır. Denilmektedir. 30 günü geçtiği takdirde sözleşmenizi feshederek paranızı geri alabilirsiniz.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Aras Kargo'yla anlaşmalarını bitirsinler

Çoğu satıcı Aras Kargo kullanıyor napalım
Müşteri memnuniyetine önem verilmesini istiyorsanız Hepsiburada'dan başka siteden alışveriş yapmanızı önermem. Satıcı farklı bile olsa müşteri hizmetleri kendi ürünleriymiş gibi müşterinin yanında duruyor.

Ahmetkızıloğlan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
En azından sizin kargonuzdan haberiniz var. Ben 2 yıl önce internetten ayakkabı kitap ıvır zıvır bir şeyler satın aldım. Hala gelmediler galiba tüm Türkiye yi dolaşacaklar.