TTNET Fiber İnternet Nerelerde ?

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
tt_fiber_160x125.jpg

TTNET Fiber Nerede?

Şehrinizde, mahallenizde, sokağınızda TürkTelekom & TTNET Fiber İnternet altyapının bulunup bulunmadığını aşağıdaki adreslerden sorgulayabilirsiniz..

http://www.ttnet.com.tr/bireysel/internet/Sayfalar/TTNET-Fiber-Nerede.aspx

http://www.turktelekom.com.tr/tt/portal/Guncel/Detay/Fiber-Internet

Fibernet Kampanya ve Fiyatları

http://www.ttnet.com.tr/bireysel/internet/ttnetfibernet/Sayfalar/TTNET-Fibernet.aspx

Daha fazla bilgi;

FİBER İNTERNET

Türk Telekom olarak, 170 yıllık tecrübesiyle adım adım örerek tüm şehirleri birleştiren dev bir fiber altyapı oluşturduk. Türkiye’yi layık olduğu çağdaş haberleşme altyapısına ve fiber teknolojisine kavuşturan Türk Telekom, evler ve binalara kadar fiber hizmetini tüm müşterilerin ve internet servis sağlayıcıların kullanımına sunuyor. Türk Telekom ile fiber hizmeti 81 ilde internet servis sağlayıcılar tarafından son kullanıcılara sunulabiliyor.

Değişmeyen bir Türk Telekom geleneği olan Türkiye’yi yeni teknolojilerle tanıştırmak misyonumuzla 81 ilde fiber dönüşümünü gerçekleştirerek tüm Türkiye’yi gerçek ve yaygın fiber teknolojisiyle tanıştırıyoruz.

Bu hizmeti sadece yeni yerleşim alanları ve sitelerde değil mevcut yerleşim alanları ve ADSL kullanıcılarının olduğu noktalarda da sağlayacağız.
Fiber Optik Özellikleri:

Fiber optik, temelde bir sinyali iletmek için elektrik yerine ışığı kullanan bir iletim aracıdır. Optik fiberler saf camdan yapılan saç teli kalınlığında uzun ipliklerdir. Bu fiberler yansıtıcı bir kılıfın içine doldurulur, böylece ışık fiberlerin içine hapsedilir. Kablonun en dışı ise koruyucu bir kılıfla kaplanır. Böylece Fiber optik kablolar ile daha uzun mesafelere daha yüksek değerde veri aktarımı ışık hızı diye tabir edilen en yüksek hızla iletilir.

Fiber optik kablolar çevresel şartlara karşı çok iyi korunduklarından çevresel şartların ağır olduğu nemli, rutubetli ve aşırı yağışlı ortamlardan etkilenmeyerek her zaman tutarlı bir bağlantı sunar.

Fiber kablolarda dışarıdan içeriye doğru hiçbir etkileşim olmadığı gibi dışarıdan içeriye doğru da hiçbir sızıntı olmaz ve bilgi en güvenli şekilde çok uzak mesafelere bozulmadan taşınabilir.

Üretildikleri madde, fiziksel boyutları, sızdırmazlık gibi özellikleri dikkate alındığında fiber optik kablolar çok uzun süreler değişiklik ihtiyacı duymaz. Bu özelliği de fiber optik haberleşme sistemlerini çevreye en duyarlı haberleşme sistemleri olarak öne çıkarıyor.
Neler Yapılabilir?

Fiber internet sayesinde, 6 dakikada DVD, 58 saniyede 300 resim, 4 saniyede ortalama 50 dosya indirebilirsiniz*. Fiber internet; gerçek zamanlı etkileşim, kesintisiz bağlantı sağlar. Fiber internet bağlantısı; akıllı ev, kişiselleştirilebilen TV, akıllı iletişim ağı, istediğinde seç izle video, bulut bilişim, online oyun, videokonferans, e-eğitim, uzaktan ameliyat, uzaktan hasta bakımı, akıllı enerji dağıtım şebekesi, yüksek güvenlikli ağ sistemleri gibi çok çeşitli uygulamaları mümkün kılar.
Nasıl Başvururum?

İnternet servis sağlayıcınızla irtibat kurarak Fiber İnternet veya yüksek hızlı internet abonesi olabilirisiniz.

fk555897

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben 20 Mbps'lik Fiber internet kullanıyorum ttnet. İnternet'in hızı 8 Mbps'de kalıyor. Anlamadım nasıl fiber internetmiş.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Ben 20 Mbps'lik Fiber internet kullanıyorum ttnet. İnternet'in hızı 8 Mbps'de kalıyor. Anlamadım nasıl fiber internetmiş.

ama ttnet diyosun normal değilmi hocam çünkü teytenetin en büyük sloganı ne ( TTNETLE HER ŞEY MÜMKÜN) 50 mbs kullanırsın 10 mbs görürsün böyle şirketin taaa

levent26

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ttnet ten hiç memnun değilim,superonline fiber internet henüz bizim buraya gelmedi,geldiği gibi geçicem..

PetyrBaelish

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bizim burada var gözüküyor,Superonline sokakta var yalnız binada yok.

TTNET'ten bir ürün almıştık 6 ayı kaldı taksitin bitmesine,o süreye kadar TTNET fiber kullansam mı? Acaba.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
ttnetten kim memnunki zaten %90lık bir kesim inanıyorum memnun değildir

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
20 mbit süperonline kullanıyorum, 19 mb ve 21 mbit arası değişiyor, 1 yıl olacak ve hep böyle devam etti, fiyat ise 49 tlyi geçmedi :) ttnetin fiberi 20 mbit ise 8mbit neyin nesi anlamadım, uzak durun derim ttnetin fiber internetinden, neyse fazla konuşmayım :)

Roul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar istasyonlara yakın yerlerde hız daha iyi ama uzak kalan yerlerde çekim gücü düşüyor ve siz 20 mbit aldığınız zaman bunu 8 yada daha düşük görebiliyorsunuz. Çünkü kaldırmıyor kablolar.

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
BU HIZA ALIŞ TÜRKİYE !!!! (20mbps lik öde 5mbps lik kullan akk doluncada 3 neyine yetmiyo)

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Kapasiteleri Belli Sokak taki Data Dolaplarını Değiştirerek Hizmeti İyileştereceklerini Sanıyorlar . Mevcut Kablolama Değişimi Hem Maliyetli Hem Zaman Gerektiren bir Durum olduğu İçin Pek Önemsemiyorlar Gözlemlediğim kadarı ile

Daha Doğrusu Bir Yapı ve Projeleri Yok Arıza Oldukça Müdahale Ediyorlar . Ve Herkesi Memnun Edemeyiz Politikasını Fazlasıyla Benimsemişler . Rekabet Artıkça Kendilerini Düzeltme Yolunu Mecburen Seçecekler

Şu Dünyanın En Hızlı İnterneti Şöyle Hız Böyle Hız Sloganlarını Ve Reklamlarını Çekip kendilerini Komik Duruma Düşürmesinler en Azından

St. Benoit

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Peh, az önce aradım ttnet' i. Kadın bölgemde fiber altyapısı olduğunu ancak santral çalışması devam ettiği için şu an hizmet verilemediğini söyledi. Çalışmalar bitince isteyen herkesi otomatik fibere geçireceklermiş. Haritaya kanıp sevinmeyin yani. 2014' de geçeriz artık.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
İyide arkadaşlar bu kablo sistemi değişmeden nasıl fiber olacak??.. Haritaya bakacak olursak buradada fiber internetin olduğunu söylüyor ama ben bakır kablolarla DSL internetten başka bişey görmedim..

Bilen bi arkadaş varsa anlatırsa memnun oluruz.. Nasıl olacak??.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
İyide arkadaşlar bu kablo sistemi değişmeden nasıl fiber olacak??.. Haritaya bakacak olursak buradada fiber internetin olduğunu söylüyor ama ben bakır kablolarla DSL internetten başka bişey görmedim..

Bilen bi arkadaş varsa anlatırsa memnun oluruz.. Nasıl olacak??.

TTnet'in amacı sokaktaki telefon kutularına kadar fiber, oradan sonra bakır kablolarla evlere ulaştırmak. Tabi bu dağıtılan bölgeye göre değişebilir.