TTNET abonelik iptali

Bu konuyu okuyanlar

kamacı61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba. Benim ttnet ile şuan sürmekte olan başlangıç tarihi 24.01.2019 olup bitiş tarihi 24.01.2021 olan 24 aylık 16 mbps kadar sınırsız internet taahhütüm var. Ozamanlar yaşandığım eve gelen internet hızı sadece buydu. Şuan türknetten 50mbps kadar internet hızı alabiliyorum ve ttnet in 5mbps internet hızından sıkıldığım için türknet e geçmek istiyorum. Lakin ttnet bana 800 küsür tl ödemem gereken bedel çıkarıyor. İnternette biraz araştırmam sonucunda ( Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. ) böyle bir hakkımız olduğunu öğrendim. Yani yasa diyor ki sen cayabilirsin sana ceza bedeli ödetemez lakin burada şöyle bir problem var. Ttnet benden ceza bedeli istemiyor bana 24.01.2021 tarihine kadar yaptığımız taahhüt gereği her ay alacağım internet karşılığındaki ücreti istiyor aslında birnevi cayma bedelinin ismini değiştirerek kanunun etrafından dolaşıyor. Sonuç olarak benden kullanmayacağım internetin parasını istiyor üstelik bana bu zamana kadar 10 mbps hızını bile verememişken. Sorum şöyle: Tüketici hakem heyetine giderek feshetmek için benden istedikleri 800 tl ödemekten kurtulabilirmiyim.