Trend micromu Kasperskymı?

Sizce hangisi daha iyi koruma sağlıyor ve en iyisi hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    76

Bu konuyu okuyanlar

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende trend micro titanium internet security 2012 var türkçe 1 yıllık lisanslı ama bi site kampanya ile kaspersky internet security 2012 1 yıllık lisans veriyormuş ingilizce ve almanca sürümler için
kararsız kaldım trendten memmunum ama kasperskyin marifetlerini duydum size sormak istedim
bide kaspersky is 2012 türkçe sürümü 166 mb civarı ingilizce sürümü 76 mb neden böyle arada baya bi mb farkı var?
sizce hangisi tarafsız bir şekilde ????

ahmtyks

Asistan
Reaksiyon puanı
2
en iyi virüs programı lisanslı virüs programıdır.
uğraşma yani

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
helyum bir kaspersky lisansı karşılıgında 5,6 tane Trendmicro lisansı veriyordu buradan pay biç artık

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben ikisinede verdim ama en iyisi oy sonuçlarıyla ortaya çıkıcak
Eğer isteyen olursa kis 2012 kampanyasını sizlerlen paylaşabilirim 1 yıllık kampanya bu
3 ayda bir kis 2012 kaldırıp yeniden yüklenecek ve galiba yeni lisanslar gönderilecek yeni lisanslar giricek kampanya sadece ingilizce ve almanca sürümlerinde geçerliymiş ve kampanya yapılan siteden indirilmesi gerekiyormuş
yani kasperin sitesinden ingilizce sürümünü veya almanca sürümünü indirirsen olmuyor ben denedim lisans etkinleştirmede hata verdi 2-3 kere isteyen olursa kampanyayı paylaşıcam burada :D

--- Mesaj Güncellendi ---

helyum bir kaspersky lisansı karşılıgında 5,6 tane Trendmicro lisansı veriyordu buradan pay biç artık

nasıl yani anlamadım?
biz helyuma 1 kas keyi verdiğimiz zman o bize 5-6 tane trend keyimi veriyordu :S

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Kaspersky 1 yıllık dediği kampanya 90 günlük lisanslar halinde 3 ayda bir programı kaldrıp kurmanız gereken sürüm. ayrıca türkçe de çalışıp çalışmadığıda bilinmiyor lisansın. Trend Micro Cloud tabanllı çalışıyor tabiki kaspersky ama 1 yıllık lisans olsa ben alırdım hemen ama değil..

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kaspersky 1 yıllık dediği kampanya 90 günlük lisanslar halinde 3 ayda bir programı kaldrıp kurmanız gereken sürüm. ayrıca türkçe de çalışıp çalışmadığıda bilinmiyor lisansın. Trend Micro Cloud tabanllı çalışıyor tabiki kaspersky ama 1 yıllık lisans olsa ben alırdım hemen ama değil..
peki bana hangisini önerirsiniz elimde zaten 1 yıllın trend micro keyi var ve bayadır kullanıyorumda 200 günden biraz fazla kaldı bitmesine
cloud tabanlı çalışıyor derken o kısmı anlamadım :)

peki bu arada neden hemen değil dediniz ??

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
peki bana hangisini önerirsiniz elimde zaten 1 yıllın trend micro keyi var ve bayadır kullanıyorumda 200 günden biraz fazla kaldı bitmesine
cloud tabanlı çalışıyor derken o kısmı anlamadım :)

peki bu arada neden hemen değil dediniz ??

Hemen kapardım lisansı 1 yıllık olsa ama 1 yılılk lisans kampanyası değil aynı kampanyadan bahsediyorsak onu demek istedim hemen derken.

Cloud tabanlı çalışmayı biraz araştırırsanız googleda ve bu forumda bulablirsiniz bende çok bhsettim. Kasperskyı öneririm..

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ipucu vereyim kampanya alman bi sitenin kampanyası
ondan mı bahsediyoruz ??

ayrıca türkçedede çalışmıyormuş denemişler sanırsam

bu arada ben olayı yanlış anlamışım hemen ama değil derken hemen ama şimde değil anlamadım
ama olay keydi hemen alırdım ama 1 yıllık kampanya değil şeklinde anlıyorum şimdi :D

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
hiç biri.bu yazıyı okuduktan sonra antivirüs kullanmıyorum.virüsler daha zararsız bence.
KİM, NEDEN ANTİVİRÜSE GÜVENSİN?
Arf Teknoloji Genel Koordinatörü Erkan Demirkan, makalesinin son bölümünde, Türkiye'de satışı yapılan bütün antivirüs programlarının ithal edildiğini ve ''server''larının üretici ülkelerde bulunduğunu vurgulayarak, ''Bu veri alışverişinin ayrıntıları ve güvenilirliği ülkemizdeki hiçbir kurum tarafından bilinmemektedir. Bu veri alışverişinin güvenli olduğunu düşünsek bile araya girebilecek kötü niyetli kişiler tarafından verilerin başka bir server'a aktarılamayacağının garantisini kim verebilir?'' görüşünü savundu. Sistem üzerinde antivirüs programlarının ''güncelleme'' yaptığı izlenimi verilerek bilgisayarlarda taranan dosyaların başka ''server''a taşınmasının mümkün olduğunu belirten Demirkan, Türkiye'deki antivirüs programı yüklenmiş her bilgisayarın tehdit altında olduğunu ve antivirüsler kullanılarak her bilgi ve verinin kolaylıkla elde edilebileceğinin altını çizdi.
kaynak :

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hiç biri.bu yazıyı okuduktan sonra antivirüs kullanmıyorum.virüsler daha zararsız bence.
KİM, NEDEN ANTİVİRÜSE GÜVENSİN?
Arf Teknoloji Genel Koordinatörü Erkan Demirkan, makalesinin son bölümünde, Türkiye'de satışı yapılan bütün antivirüs programlarının ithal edildiğini ve ''server''larının üretici ülkelerde bulunduğunu vurgulayarak, ''Bu veri alışverişinin ayrıntıları ve güvenilirliği ülkemizdeki hiçbir kurum tarafından bilinmemektedir. Bu veri alışverişinin güvenli olduğunu düşünsek bile araya girebilecek kötü niyetli kişiler tarafından verilerin başka bir server'a aktarılamayacağının garantisini kim verebilir?'' görüşünü savundu. Sistem üzerinde antivirüs programlarının ''güncelleme'' yaptığı izlenimi verilerek bilgisayarlarda taranan dosyaların başka ''server''a taşınmasının mümkün olduğunu belirten Demirkan, Türkiye'deki antivirüs programı yüklenmiş her bilgisayarın tehdit altında olduğunu ve antivirüsler kullanılarak her bilgi ve verinin kolaylıkla elde edilebileceğinin altını çizdi.
kaynak :

benim pcimde öneml, şeyler yok
fotograflar var onlarıda alsalar sorun olmaz çünkü o fotolardan bazıları facemde var
faceyede zaten yılda 1 foto atarım facemde benim toplasan 20 yi gecmez fotom belkide daha azdır
pcimde antivirüs programı kurulu olmazsa kendimi güvende hissetmiyorum

benden alacakları işlerine yaramaz yada en azından şimdilik
ünlü sima olmadıktan sonra veya iş kariyerinde önemli 1 yerde olmadıktan sonra yaramaz
benim hedeflerim doğrusunda eğer aldılarsa ilerde yarayabilir işlerine :D

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aralarında o kadar fark var yani bana göre :)
yani demek istediğin trend micro win 95 için
kasper win 7 içinmi diyorsun
eğer öyle diyorsan tarafsız karşılaştırma testlerine bak kasperin trendden az bişey üstünlüğü var o farkı ise kullanıcı dikkati ile kapatabilir

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Gelişmişlik bakımından Kaspersky yılların antivirüsü.Trend Microda virüs yakalamada iyi fakat netin fişini çekerseniz trend micronunda fişini çekmiş olursunuz. Ben pek sevmiyorum açıkçası Trend Microyu oda yılların antivirirüsü. Eski sdı PC-Cillin idi. Ozamanlar bana daha güven veriyordu ama şimdi pek değil. Bu arada yazdıklarımı doğru anlaşımınız alman bir sitenin kampanyası zaten bu. İşe yaramaz..

Ayrıca Bende Trend Micro Internet Security 1 yıllık 10 adet 5 yıllık 1 adet + Trend Micro Total Security 1 yıllık orjinal yasal lisanslar mevcut fakat Norton 360 kullanıyorum illegal orjinal yasal lisnası 180 günlük..

Trend Micro lisanslarını I-Omega taşınabilir 1TB harddisk aldığımda yanında hediye ediyorlardı. Ürünün seri numarısını sitesine girip 1 yıllık Trend Micro Titanium internet security 2012 türkçe lisansı veriyorlardı. Düşündüm bu seri numarasını seriye çevirirsem istediğim kadar alırım dedim ve aldım 20 tane aldıktan sonra sıkıldım almayı bıraktım.6 ay sonra warez sitelerinde sitedeki açıktan bahsedilmişti benim yönetmi duymuşlar ve sonra açık kapatılmıştı şimdi vermiyorlar artık..

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gelişmişlik bakımından Kaspersky yılların antivirüsü.Trend Microda virüs yakalamada iyi fakat netin fişini çekerseniz trend micronunda fişini çekmiş olursunuz. Ben pek sevmiyorum açıkçası Trend Microyu oda yılların antivirirüsü. Eski sdı PC-Cillin idi. Ozamanlar bana daha güven veriyordu ama şimdi pek değil. Bu arada yazdıklarımı doğru anlaşımınız alman bir sitenin kampanyası zaten bu. İşe yaramaz..

Ayrıca Bende Trend Micro Internet Security 1 yıllık 10 adet 5 yıllık 1 adet + Trend Micro Total Security 1 yıllık orjinal yasal lisanslar mevcut fakat Norton 360 kullanıyorum illegal orjinal yasal lisnası 180 günlük..

Trend Micro lisanslarını I-Omega taşınabilir 1TB harddisk aldığımda yanında hediye ediyorlardı. Ürünün seri numarısını sitesine girip 1 yıllık Trend Micro Titanium internet security 2012 türkçe lisansı veriyorlardı. Düşündüm bu seri numarasını seriye çevirirsem istediğim kadar alırım dedim ve aldım 20 tane aldıktan sonra sıkıldım almayı bıraktım.6 ay sonra warez sitelerinde sitedeki açıktan bahsedilmişti benim yönetmi duymuşlar ve sonra açık kapatılmıştı şimdi vermiyorlar artık..
hocam cloud tabanlı olduğu içinmi fişini çektikten sonra işe yaramz diyorsunuz
ayrıca alman sitesinin verdiği antiyemi işe yaramaz dediniz ???yoksa başka birşeyemi ???

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
hocam cloud tabanlı olduğu içinmi fişini çektikten sonra işe yaramz diyorsunuz
ayrıca alman sitesinin verdiği antiyemi işe yaramaz dediniz ???yoksa başka birşeyemi ???

Alman sitesinin verdiği 3 aylık sadece alman versiyonda çalışan uyduruk lisansa dedim işe yaramaz diye.

evet cloud tabanlı olduğu için öyle dedim. Çünkü içerisinde virüs imzaları barındırmıyor ve güncelleme diye birşey yok elle güncelleme vardı sanırsam oda çok sağlıksız. Ayrıca atıyorum 6 Milyon adet virüsü cloud tabanla yakalıyor. 1 Milyon adet bir takım tehlikeli ve yaygın virüsleri içerisindeki imzalarla yakalıyor diye biliyorum araştırma yapmıştım bi ara. Umarım anlatabilmişimdir gerisi size kalmış sadece bir bilgi bendeki. İyi forumlar..

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu arada sitede açık olur hangi sitede açık olmadıki önemli olan farkedip erken düzeltmektir

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
bu arada sitede açık olur hangi sitede açık olmadıki önemli olan farkedip erken düzeltmektir

Zaten sitede bir açık yoktu. Lisans dağıtım işinde bir yanlışlık vardı açık değil yani tam olarak ayrıca trend micronun sitesi değildi. İomeganın.

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Alman sitesinin verdiği 3 aylık sadece alman versiyonda çalışan uyduruk lisansa dedim işe yaramaz diye.

evet cloud tabanlı olduğu için öyle dedim. Çünkü içerisinde virüs imzaları barındırmıyor ve güncelleme diye birşey yok elle güncelleme vardı sanırsam oda çok sağlıksız. Ayrıca atıyorum 6 Milyon adet virüsü cloud tabanla yakalıyor. 1 Milyon adet bir takım tehlikeli ve yaygın virüsleri içerisindeki imzalarla yakalıyor diye biliyorum araştırma yapmıştım bi ara. Umarım anlatabilmişimdir gerisi size kalmış sadece bir bilgi bendeki. İyi forumlar..
evet anladım cevabınız için çok teşekkür ederim ama bu arada benim eklemek istediğim birşey var benim pc hep nete bağlı ondan sorun olmaz ve kasperde cloud tabanlı yani aynı şey kasperdede olur sanırsam :D

Zaten sitede bir açık yoktu. Lisans dağıtım işinde bir yanlışlık vardı açık değil yani tam olarak ayrıca trend micronun sitesi değildi. İomeganın.
hmm ben yanlış anlamışım olayı özür dilerim :D

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
yani demek istediğin trend micro win 95 için
kasper win 7 içinmi diyorsun
eğer öyle diyorsan tarafsız karşılaştırma testlerine bak kasperin trendden az bişey üstünlüğü var o farkı ise kullanıcı dikkati ile kapatabilir

sonunda bana göre yazıyor :D
nasıl 95'i kesinlikle 7'ye tercih etmiyorsam, trend microyu da kaspersky'e tercih etmem. Verdiğim örnek mübala içeriyor biraz da :)

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sonunda bana göre yazıyor :D
nasıl 95'i kesinlikle 7'ye tercih etmiyorsam, trend microyu da kaspersky'e tercih etmem. Verdiğim örnek mübala içeriyor biraz da :)
valla hocam trend micro bence güzel testlerdede kasperin çok az farkla gerisinde beni tatminde ediyor en azından herhangi bir gün denemeni tavsiye ediyorum en azından yanıldığını görüceğini düşündüğüm için ayrıca en son ne zman trend kullandınız ???

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
valla hocam trend micro bence güzel testlerdede kasperin çok az farkla gerisinde beni tatminde ediyor en azından herhangi bir gün denemeni tavsiye ediyorum en azından yanıldığını görüceğini düşündüğüm için ayrıca en son ne zman trend kullandınız ???

Kullanmadım ama ne zaman kasperskyden farklı birşey kullansam mutlaka beni sinir ediyor. :) Lisansım bittiği zaman (seneye) inşallah hatırlarım da denerim trendi de.

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kullanmadım ama ne zaman kasperskyden farklı birşey kullansam mutlaka beni sinir ediyor. :) Lisansım bittiği zaman (seneye) inşallah hatırlarım da denerim trendi de.
seneyi beklemeye gerek yok ya başka bilgisayarda dene yada 3 günlüğüne kasperi kaldır trendi dene(yinede sen bilirsin) :)