[TRANSLATE] No Man's Sky Türkçe Yama - erdeminoff'un Devamı

[BİLGİ]
Selamlar. @erdeminoff arkaşımız askere gidene No Man's Sky'ı türkçe yapmaya çalıştığı için teşekkür ederim. O süre zarfında "Çeviri" üzerinden çevirdim. İsteyen arkadaş deneyebilir veya devamını bekleyebilirsiniz.
Çeviriyi %99'a kadar getirdim. Birkaç yer gözden kaçmış olabilir. Eksik bir çeviri görürseniz, bana mesaj göndererek çevirebilirim. Google Translate gayet anlaşılır çeviri yapabiliyor ama halen insan kadar iyi çeviri yapamıyor orası kesin.
We Happy Few'in "Translate" çevirisini de bitirdim. Birkaç gün sonra onuda yükleyeceğim.
Tekrar [erdeminoff] ardaşımıza teşekkür ederiz. İyi oyunlar.

İndirme Linki
NMS_TR_FINAL >> MEGA.NZ


Oyun İçi Görüntü
Desktop Screenshot 2018.10.19 - 07.02.47.42.png.jpgDesktop Screenshot 2018.10.19 - 07.01.29.54.png.jpgDesktop Screenshot 2018.10.19 - 07.01.29.54.png.jpgDesktop Screenshot 2018.10.19 - 07.01.33.43.png.jpgDesktop Screenshot 2018.10.19 - 07.02.22.74.png.jpgDesktop Screenshot 2018.10.19 - 07.02.28.68.png.jpgDesktop Screenshot 2018.10.19 - 07.02.38.77.png.jpgDesktop Screenshot 2018.10.19 - 07.02.47.42.png.jpg

Yükleme Talimatı:
-"No Man's Sky\GAMEDATA\PCBANKS" dizinine gidin. Eğer Steam sürümüyse "Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\No Man's Sky\GAMEDATA\PCBANKS" dizininden bulabilirsiniz. Bulamazsanız ise masaüstündeki "Bu bilgisayar" 'ı açıp, sağ üst köşeden "No Man's Sky" 'ı aratarak gerekli dizinlere erişebilirsiniz.
-PCBANKS klasöründe bulunan "DISABLEMODS" metin dosyasını silin.
-Ardından aynı dizinin içinde "MODS" adında bir klasör oluşturun.
-İndirdiğiniz dosyayı oluşturduğunuz "MODS" adlı klasöre taşıyın.
-Artık oyuna girebilirsiniz. Eğer yamayı kaldırmak isterseniz MODS klasörü içindeki çeviri dosyasını silmeniz yeterli olacaktır.
 
Son düzenleme:

BerkKoca

Üyecik
Emeğin için teşekkür ederim. Oyuna her hafta gelen güncellemelerle yeni içerikler ekleniyor. Sürekli güncellenmezse oyunda boş diyalog kutucukları oluşmaya başlıyor ve türkçe yamanın kullanılabilirliği azalıyor. Bu yüzden sürekli güncellemen dileğiyle. ;)
 

gustavo

Üyecik
Emeğine sağlık,sayende oyuna devam ediyorum ama çok fazla google translate kullanılarak çevirilmiş cümleler var :(
 

hasancebir

Üyecik
Yama güncellendi mi acaba? Yamada çok bozukluklar var. Anlamsız cümleler dolu. Yine de emek harcamışsın fakat düzeltilmesi gerek. Bazı kodlar hatalı olmuş. Hatalı kısımlar da bulunmakta. Önceki arkadaş umarım yamaya kaldığı yerden devam eder.
 
Oyunun bende orijinali yok eğer bana güncel dil dosyasini atarsaniz uzerinde çalışabilirim. Boyutu baya düşük ve 1 dosya. Eğer oyununuz son surumse surumunu belirterek atın lütfen.
Oyununuzun kurulu olduğu klasorde GAMEDATA>PCBANKS> burada
NMSARC.86055253.pak adlı dosya. Maksimum 50 mb falandır.

google drive yüklerseniz memnun olurum.
 

ravenaige

Üyecik
oyunu steamden 2 gün önce indirdim, 1.75 midir tam bilmiyorum. İndirdikten sonra da updateler gelmiş olabilir. bu en güncel hali yaniBenim merak ettiğim bir nokta var. Ben oyunun sadece diyaloglar kısmının türkçe olmuş halini oynamak istiyorum. yani menu, görevler, pencereler içinde yazanlar vs. normal dilde kalacak, sadece npclerle diyaloglar, trading postta karşılaştığımız yaratıklarla yapılan konuşmalar, ancient ruin vs gibi taşlarla yapılan konuşmaları çevirmek istiyorum, yani sadece oyunun hikaye kısmının çevrilmiş halini oynamak istiyorum.

"Multi Tool" ibaresinin "Çoklu Araç" olarak çevrilmiş olması gerekmiyor. Hatta bu şekide olması beni rahatsız ediyor. bunu bir şekilde dil dosyası içinde ayrıştırma imkanım var mıdır. sadece diyaloglara etki edecek bir müdahalede bulunabilir miyim dosya içinde
 
Son düzenleme:

Son mesajlar

Üst