Trafikte makas atanlar hakkında ki düşünceleriniz ?

Yasinbedir

Doçent
Konu başlıkta da belirttiğim gibi trafikte makas atan sürücüler hakkındaki düşünceleriniz nedir ? mümkünse 30 yaş üstü cevap vermesin çünki kendileri zamanında kırdıkları fındıkları unutup şimdi duyar kasmaya gelecekler :) Altınızda fabrika çıkışı 160 hp güce sahip olan bir Scirocco (Volkswagen) düşünün siz neler yapardınız ? Orta şeritte sakin sakin 120 ile gitmek mi ? Yoksa vitesi Sport'a alıp biraz şimarmak mı tercihiniz nedir :)

Son düzenleme:

osos11

Asistan
Çok zorda kalmadıkça yapmamak lâzım. Tehlikeli olabilecek bir hareket. Makas atanlar ise eğer beni ve diğer araçları sıkıştırmıyorsa,panikletmiyorsa problem yapacak biri değilim.

Scirocco adını ilk defa duydum. Bi baktım internetten. Etrafta çok olmadığından bilmiyorum sanırım. Zaten o tipi gördükten sonra da neden olmadığını anladım. :D
Zevk meselesi tabii.

Semih10

Doçent
Yasaklı
20 yaşımdayım magandalıktan başka bir şey değil bence diğer sürücülerin panikleyip kaza yapmasına neden olabilirler ayrıca scirocco'dan hiç haz etmiyorum passat ve arteon varken yüzüne bile bakmam.

bilexsamet

Profesör
En nefret ettiğim şey.

Eğer birisi soldan yavaş gidiyor ve solu kapatmışsa selektör yapar, korna çalar, yolu açmasını istersin. Bir sağ bir sol nedir?

Özellikle şehirler arası yolda sollama değil de sağlama yapana ayar oluyorum.

Makas atanın kendi geberme riski kadar başkalarının haksız olarak canını alma riski de olduğu unutulmamalı.

The Commander

Profesör
Altınızda fabrika çıkışı 160 hp güce sahip olan bir Scirocco (Volkswagen) düşünün siz neler yapardınız ?
Şu sorduğun sorudan dolayı ciddiye alamadım. 160 bg Scirocco araba mı? :D

Ayrıca magandalıktır. Başkalarının hayatını riske atmanın bir tarafı savunulamaz.

Usain

Dekan
Onursal Üye
Altınızda fabrika çıkışı 160 hp güce sahip olan bir Scirocco (Volkswagen) düşünün siz neler yapardınız ? Orta şeritte sakin sakin 120 ile gitmek mi ? Yoksa vitesi Sport'a alıp biraz şimarmak mı tercihiniz nedir :)
Abi Scirocco maganda arabası. Yani o arabayı alıp da düzgün gitmez bir insan. Bizim komşuda vardı yolu süpürüyordu o kadar basık.
Yani o arabayı almış birine ne desen anlamaz adam basmak için almış. Düpedüz maganda. İnsanların hayatıyla oynamak kimsenin hakkı değil.

Alacaksın Golf'ünü. Orta şeritte mis gibi kurallara uyarak süreceksin. :) Ne güzel.

Yasuobilal2007

Profesör
En nefret ettiğim şey.

Eğer birisi soldan yavaş gidiyor ve solu kapatmışsa selektör yapar, korna çalar, yolu açmasını istersin. Bir sağ bir sol nedir?

Özellikle şehirler arası yolda sollama değil de sağlama yapana ayar oluyorum.

Makas atanın kendi geberme riski kadar başkalarının haksız olarak canını alma riski de olduğu unutulmamalı.
Trafik ÖKÜZ dolu maalesef ya sol şeritten kaptırmışsın gidiyorsun adam lank diye önüne kırıyo mecburen makas atmak bazen zorunlu oluyor ama keyfi magandalık yapanların...

Yasinbedir

Doçent
Bir tane düzgün kullanan yok şu scirocco'ları

Scirocco'nun GTS modeli sahibiyim bende. Malum sarı siteye girdiğinizde birtanesinin bile hasarsız temiz olma ihtimali yok hepsi ya takla atmış yada birşeylerin altına saplanmış hepsi ağır hasar kayıtlı :) İnsanı epey tahrik eden bir araba benim aracımda soft yazılım var +20hp gibi bir güç artışı sağladım şuanda beni geçebilen bir 3 kasa henüz karşıma çıkmadı :D makas tarzı hareketlere girmiyorum desem yalan söylemiş olurum dediğim gibi güçlü olduğu için insanı epey tahrik ediyor.

Semih10

Doçent
Yasaklı
Scirocco'nun GTS modeli sahibiyim bende. Malum sarı siteye girdiğinizde birtanesinin bile hasarsız temiz olma ihtimali yok hepsi ya takla atmış yada birşeylerin altına saplanmış hepsi ağır hasar kayıtlı :) İnsanı epey tahrik eden bir araba benim aracımda soft yazılım var +20hp gibi bir güç artışı sağladım şuanda beni geçebilen bir 3 kasa henüz karşıma çıkmadı :D makas tarzı hareketlere girmiyorum desem yalan söylemiş olurum dediğim gibi güçlü olduğu için insanı epey tahrik ediyor.
Fazla tahrik etmez 160-180 hp araba en az 400 hp olacak.Size tavsiyem dikkatli olun ve kendinizi ve çevrenizdekileri tehlikeye atmayın

remaz3442

Asistan
bir yere yetişeceksem yolda akıyorsa şeritlerde çok fazla mesafe var ise ancak o zaman atarım onun dışında arabanın geçmesi için dar alana makas atanlara karşı söylemek istediklerimi burdan söylemeyeyim