Trafikte makas atanlar hakkında ki düşünceleriniz ?

Bu konuyu okuyanlar

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Konu başlıkta da belirttiğim gibi trafikte makas atan sürücüler hakkındaki düşünceleriniz nedir ? mümkünse 30 yaş üstü cevap vermesin çünki kendileri zamanında kırdıkları fındıkları unutup şimdi duyar kasmaya gelecekler :) Altınızda fabrika çıkışı 160 hp güce sahip olan bir Scirocco (Volkswagen) düşünün siz neler yapardınız ? Orta şeritte sakin sakin 120 ile gitmek mi ? Yoksa vitesi Sport'a alıp biraz şimarmak mı tercihiniz nedir :)

Son düzenleme:

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Çok zorda kalmadıkça yapmamak lâzım. Tehlikeli olabilecek bir hareket. Makas atanlar ise eğer beni ve diğer araçları sıkıştırmıyorsa,panikletmiyorsa problem yapacak biri değilim.

Scirocco adını ilk defa duydum. Bi baktım internetten. Etrafta çok olmadığından bilmiyorum sanırım. Zaten o tipi gördükten sonra da neden olmadığını anladım. :D
Zevk meselesi tabii.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
20 yaşımdayım magandalıktan başka bir şey değil bence diğer sürücülerin panikleyip kaza yapmasına neden olabilirler ayrıca scirocco'dan hiç haz etmiyorum passat ve arteon varken yüzüne bile bakmam.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
En nefret ettiğim şey.

Eğer birisi soldan yavaş gidiyor ve solu kapatmışsa selektör yapar, korna çalar, yolu açmasını istersin. Bir sağ bir sol nedir?

Özellikle şehirler arası yolda sollama değil de sağlama yapana ayar oluyorum.

Makas atanın kendi geberme riski kadar başkalarının haksız olarak canını alma riski de olduğu unutulmamalı.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Altınızda fabrika çıkışı 160 hp güce sahip olan bir Scirocco (Volkswagen) düşünün siz neler yapardınız ?
Şu sorduğun sorudan dolayı ciddiye alamadım. 160 bg Scirocco araba mı? :D

Ayrıca magandalıktır. Başkalarının hayatını riske atmanın bir tarafı savunulamaz.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Altınızda fabrika çıkışı 160 hp güce sahip olan bir Scirocco (Volkswagen) düşünün siz neler yapardınız ? Orta şeritte sakin sakin 120 ile gitmek mi ? Yoksa vitesi Sport'a alıp biraz şimarmak mı tercihiniz nedir :)
Abi Scirocco maganda arabası. Yani o arabayı alıp da düzgün gitmez bir insan. Bizim komşuda vardı yolu süpürüyordu o kadar basık.
Yani o arabayı almış birine ne desen anlamaz adam basmak için almış. Düpedüz maganda. İnsanların hayatıyla oynamak kimsenin hakkı değil.

Alacaksın Golf'ünü. Orta şeritte mis gibi kurallara uyarak süreceksin. :) Ne güzel.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Abi Scirocco maganda arabası. Yani o arabayı alıp da düzgün gitmez bir insan. Bizim komşuda vardı yolu süpürüyordu o kadar basık.
Yani o arabayı almış birine ne desen anlamaz adam basmak için almış. Düpedüz maganda. İnsanların hayatıyla oynamak kimsenin hakkı değil.
Bir tane düzgün kullanan yok şu scirocco'ları

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
En nefret ettiğim şey.

Eğer birisi soldan yavaş gidiyor ve solu kapatmışsa selektör yapar, korna çalar, yolu açmasını istersin. Bir sağ bir sol nedir?

Özellikle şehirler arası yolda sollama değil de sağlama yapana ayar oluyorum.

Makas atanın kendi geberme riski kadar başkalarının haksız olarak canını alma riski de olduğu unutulmamalı.
Trafik ÖKÜZ dolu maalesef ya sol şeritten kaptırmışsın gidiyorsun adam lank diye önüne kırıyo mecburen makas atmak bazen zorunlu oluyor ama keyfi magandalık yapanların...

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Bir tane düzgün kullanan yok şu scirocco'ları

Scirocco'nun GTS modeli sahibiyim bende. Malum sarı siteye girdiğinizde birtanesinin bile hasarsız temiz olma ihtimali yok hepsi ya takla atmış yada birşeylerin altına saplanmış hepsi ağır hasar kayıtlı :) İnsanı epey tahrik eden bir araba benim aracımda soft yazılım var +20hp gibi bir güç artışı sağladım şuanda beni geçebilen bir 3 kasa henüz karşıma çıkmadı :D makas tarzı hareketlere girmiyorum desem yalan söylemiş olurum dediğim gibi güçlü olduğu için insanı epey tahrik ediyor.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Scirocco'nun GTS modeli sahibiyim bende. Malum sarı siteye girdiğinizde birtanesinin bile hasarsız temiz olma ihtimali yok hepsi ya takla atmış yada birşeylerin altına saplanmış hepsi ağır hasar kayıtlı :) İnsanı epey tahrik eden bir araba benim aracımda soft yazılım var +20hp gibi bir güç artışı sağladım şuanda beni geçebilen bir 3 kasa henüz karşıma çıkmadı :D makas tarzı hareketlere girmiyorum desem yalan söylemiş olurum dediğim gibi güçlü olduğu için insanı epey tahrik ediyor.
Fazla tahrik etmez 160-180 hp araba en az 400 hp olacak.Size tavsiyem dikkatli olun ve kendinizi ve çevrenizdekileri tehlikeye atmayın

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
20 yaşımdayım magandalıktan başka bir şey değil bence diğer sürücülerin panikleyip kaza yapmasına neden olabilirler ayrıca scirocco'dan hiç haz etmiyorum passat ve arteon varken yüzüne bile bakmam.
Abi naptın ya biri 100 bin liralık araba biri 300 bin liralık araba ?

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Fazla tahrik etmez 160-180 hp araba en az 400 hp olacak.Size tavsiyem dikkatli olun ve kendinizi ve çevrenizdekileri tehlikeye atmayın
o dediğin güç arabalara binmen için epey sağlam bir gelirin olması gerekiyor , ha birde benzinliğin :)

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Yapmasını sevdiğim ve yaptığım ama başkası yapınca ağız dolusu küfrettiğim hareket olur kendisi, yapması güzeldir fakat diğer sürücülerin hayatını riske atmak olduğu için çok çok acil durumlar dışında yapmayın yaptırmayın derim.

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954

remaz3442

Asistan
Reaksiyon puanı
51
bir yere yetişeceksem yolda akıyorsa şeritlerde çok fazla mesafe var ise ancak o zaman atarım onun dışında arabanın geçmesi için dar alana makas atanlara karşı söylemek istediklerimi burdan söylemeyeyim

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,861
Kendim Mercedes Vito 2.2CDİ şöförüyüm. İnan ki hiçkimsenin üzerine araba kırmamaya çalışırken Öndeki arabanın aniden frenlemeleri üzerine artık bende İstemeden makas atmaya başlamışım.

Yani Sabır Sabır diyorumda bakıyorum ki Diğer uyuşuk şöföler yüzünden bu duruma düşüyorum.

Bir bakıyorum 120 Lik yolda 70 le yavaş yavaş sürüyorlar. Fena küfrediyorum
Birde Bakıyorum 120 Lik yolda 130`la gidiyorum Arkada gelen araba diremiş Bana ışık yakıyor yol ver diye.
Önüm dolu zaten yol verip arkasına geçiyorum ama diğerleri hiç yol vermiyor. Ben mi safım ne?

Önden gelen arabanın Ksenon Farlarını hiç söylemesem yerine düşer. Sanki kör yolu görmüyor uzunlarıda yakmış gidiyor.

Reaksiyon puanı
6,381
Eğer araba ile makas atılıyorsa sonuçları çok büyük ve bir kaç kişinin yaralanmasına sebep olunabilir. Ama bir motosiklet ile makas atılıyorsa o zaman sonuçları araba kadar büyük olmayacaktır ve yani siz motosiklet kullanıcısı olsanız sizde aralardan geçmez miydiniz?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Gideceğiniz yere 2 dk geç gitseniz n'olur?

BLackRocco34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ya Rocco hakkında ne kadar sacma yorumlar yapılmıs :)

2015 model makyajı kasa 160 lık CTH Motor scirocco sahibiyim. Gforce motorsport stage 1 yazılımlı 210 beygir gücünde, Aracımı son derece adam gibi kullanırım ve aracım suan türkiyedeki hatasız 15 20 roccodan biri. Bizim neremiz maganda ?

Ben arabamı her hafta sonu yıkarım parlatırım, yol bozuksa yolumu 10 km uzatır baska yerden giderim. Su birikintisi görsem yolumu degiştirirm. Evlat gibi bakarım Benmiyim maganda apaci ?

Trafikte adam gibi bu arabayla gidemezsiniz neden derseniz sürekli size salca olan, sürekli gaza getirmeye calısan sürekli tahrik eden dadanan Eşşeklerlere maruz Kalırsınız. Fakat araba cok gergin Yani söyle söyliyim siz adam gibi gitseniz bile araba sizi hadi sag ayagını bilmem ne yaptıgım bas gazıma diyor :)

Son olarak sahibindende hatasız rocco sayısı maalesef 2 elin parmaklarını gecmiyor, sebebi sudur 160 lık araca yazılım yapınca 200 beygir gibi yüksek bir güce cıkıyor fakat hiç bir alt yapı beslemesi yapılmadıgından dolayı ya araba makas atarken savuruyor yada frenler gücsüz kalıyor durmuyor patlıyor. Roccoların patlak olmasının sebebi budur.

Ya sen yaptın mı peki dersen besleme ; EVET YAPTIM

Yazılımdan önce Önceligim Kavrama idi, Aracım 62.000 kmde suan, DSG Kavramasını tamamen keyfi degiştirdim. Oto yedek parca sektorunde calısıyorum Özel olarak Almanyadan LUK'tan Yeni tip cok daha iyileştirilmiş kavrama getirttim. Suan Aracımda takılı kavrama Bırakın piyasayı yetkili servisde dahi yoktur. Suan aracımda takılı LUK 602000600 Kodlu yeni tip kavrama Türkiye'ye Agustostan sonra giriş yapacaktır.

Fabrikanın taktıgı yag ve gazlı Ön ve Arka Amortisörleri, Sadece GAZ Basınclı BOGE Marka amortisörlerle Degiştirdim. + Eibachın Sportline Spor yayını takarak yere alcalttık.

235 40 18 Olan Lastik ebatını 225 40 18 e düsürdük bu sayede arabanın viraj performansı dahada iyileşti.

Fren sistemini komple ferodo premier serisi ile Degiştirdik ve dot4.1 plus fren hidroligi koyduk.

Aracımın fren ve yol tutusu hat safhada. Aracın orjinalindede cok iyi aslında ama rocco sahibiyseniz veya alacaksanız yazılım yapılacaksa araba mutlaka besleme yapılması gerekiyor.

Yani her roccocu maganda degildir :)

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Dünyada olmamalarının vatan millet adına daha hayırlı olacağını düşünüyorum.

muratbudak54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Her gencin istediği gibi bende son gaz sürmek isterim ama gaz petalına basmadan önce arkanda kalan aileni düşünmeliyim o yüzden yolda öyle birşey yapmam yapacak olursamda boş bir alan bulur orda ne yapacaksam yaparım

Son mesajlar