Thunderbird Kurulum

Bu konuyu okuyanlar

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar,

Arkadaşlar şimdi ilk kez Ubuntu kurdum. Ben de arkadaş bir linux kullanmak ne demektir dedim bir denemek için aklıma ilk gelen maillerime ulaşmak için Outlook programı benzerini kurmak istedim.

Thunderbird isimli programı daha önce duymuştum fakat varsa sizin de bildiğiniz mail programı rica edebilir miyim?

Ayrıca Thunderbird programını kuramadım yahu nasıl bunu kullanıyoruz :D Exe'de olmayınca boşluğa düştüm sanki :D

UngaBunga

Asistan
Reaksiyon puanı
0
uygulama merkezinden kurabilirsin ama sanırım ön yüklü geliyordu

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
---- Gördüm tamamdır. Peki böyle indirilen programı nasıl yüklüyoruz kabataslak onu sorayım madem :)

--- Mesaj Güncellendi ---

Arkadaşlar, thunderbird programına Exchange mail kurulumu nasıl yapıyoruz?

İnternette bir çok yerde bahsediyor fakat bir yere geldiğimde tıkanıyorum. Mesela mail kurulumunu yaptım fakat Incoming ve Outgoing ayarları konusunda yardımcı olabilir misiniz?

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Yazılım yöneticsinden gdebi 'yi kur. İnternetten edindiğin .deb paketlerini onunla kurabilirsin. Fakat depoların dışından program indirip kurmak önerilmez. Zaten ihtiyacın olan herşeyi depolarda bulursun sadece isimlerini bilmediğin için biraz araştırma yapman lazım.

Windows ile ilgili herşeyi kafandan atarsan daha kolay öğrenirsin Linux'u. Sadece fare ve klavye kullanmayı bildiğini düşün gerisini unut. :) Gördüğüm kadarı ile alışkanlıklar seni zorlar, o nedenle böyle yapman gerek.

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Evet kurulumunu yaptım biraz desteğinizle biraz etrafımdaki destekle. Daha sonra sildim :D

Redhat 6.0 Desktop kurdum, dedim kendime yahu ha bu destop ha windows desktop tekrardan sildim.

Şimdi de Redhat 6.1 Enterprise Server kurdum. Console ekranındayım şu anda :D Doğru yolu bulacam.

DarkDance

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yeni başlıyorsanız Ubuntu kurmanızı tavsiye ederim.

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Red Hat ile ne işiniz var ben onu anlamış değilim. :) Gerçi başlarda bende de merak vardı ama bu kadar da değil. :) Size tavsiyem o taraflara fazla bulaşmayın, Debian tarafı iyidir.

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Distribütör olduğumuz ürün RedHat. Bende madem böyle ürün var biraz öğrenmeye çalışayım dedim :)

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
O zaman ilgilenmekte haksız da değilsiniz ama bu ilgiyi virtualbox ile sanal makine üzerinden sürdürebilirsiniz. Ben Red Hat'ın son kullanıcı açısından ideal dağıtım olduğunu düşünmüyorum. Ancak sunucu ve şirketler için durum başka.