Televizyonu açınca internet gidiyor!!!

Bu konuyu okuyanlar

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Hızınızın artması ancak altyapı yetersizliği nedeniyle sürekli kopmalarınızın yaşanması anında ilk akla belki de eski olması onu malum suçlu gösterdi ama masum diyebileceğimiz televizyonunuzun bir kusuru yok :) Müşteri hizmetlerine hızınızı 2 Mbite düşürmelerini söylediğinizde sanırım sorununuz ve televizyonla aranız düzelecektir.

Reaksiyon puanı
2,146
[MENTION=62904]webrettin[/MENTION] hocam adam televizyonu açınca oluyor diyorsa televizyonu açınca oluyordur, burada sallayacak hali yok ya, televizyon açık olmadığı zaman neden düşmüyormuş hat :)

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
@__kadıköyRAP__ hocam bende de ilk 8 Mbite geçtiğimde ara ara değişen zamanlarda sık sık kopmalar oluyordu. o sıralar birçok neden sayabilirdim. Modemin adaptörüne kadar değiştirmek zorunda kaldım.Hızımı düşürdüklerinde kopmalar kesildi.O zamanlar altyapı yetersizliğinden dediler 8 Mbiti desteklemiyormuş şimdi değişti çok şükür. Kopma anı televizyona mal etmek yanlış olacağı kanısındayım.

Reaksiyon puanı
2,146
Bi çok kez denemiştir ve her seferinde tam televizyonu açınca net gidiyorsa tesadüf değildir vardır bi bağlantısı yani direk senin dediğin gibi de kestirip atmamak lazım ben elektrikten dolayı olduğunu düşünüyorum. Senin dediğin de olabilir, arkadaş bi iki gün açmasın televizyonu net gitmiyorsa televizyondandır deriz :)

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
............ama anlamadığım esas nokta netlimitsiz paketine geçtikten dakikalar sonra başladı bu sorun. kotalıdayken neden bu sorun yoktu? sanırım televizyonu tamirciye götüreceğim sonunda.
Aslında buradaki yoruma ve kendi yaşadığım soruna bakarak söyledim ama elektriksel sorunda olabilir, sonuç bize tecrübe olacak :D

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
O zaman Zeki Müren de bizi internette görecek mi?? :p

***Sen en iyisi televizyonu elektronikçiye götür bir baksın. Gerekirse TVdeki kabloyu değiştirsin. :)

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
telefondur o telefon :D

benimde evdeki kedi miyavlayınca sular kesiliyo birde doğalgaz kesiliyo :D

şaka bi yanada ya elektiriksel bir sorun vardır yada telefon hattında topraklama olabilir.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
benim evde ara ara olan elektrik dalgalanmalarında modem etkilenip neti kesiyor. pc, monitör, tv vs. hiç biri kapanıp açılmazken, modem bundan etkileniyor. demem o ki televizyonu açtığında arızalı olduğundan böyle bir dalgalanma sorununa meydan veriyor olabilir. zaten diğer televizyonunun aynı sorunu yaratmaması sorunun cevabını vermiş.

echonia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
@ webrettin internet hızı zaten 2mbit. 3ten yukarıyı göremedim ona ayrı ayar oluyorum. ilk aldığımda 2 idi kotayı aşınca 1e düştü sonra 3 oldu televizyonu açınca kopmalar başladı. aradım müşteri hizmetlerini 2'ye düşürdüler ama sorun hala devam ediyor

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Televizyonu interneti olan bir komsuda deneyin :D

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bulunduğunuz yerde voltaj düşük olabilir biliyorsunuz modem adaptörleri artık eskiden olduğu gibi trafolu değil elektronik ve çok kaliteli regüle devreleri yok evde televizyon gibi 70-300 watt arası (televizyonununuz nasıl birşey bilmiyorum ama ) güç çeken bir cihaz çalıştığında adaptör normalde alması gereken 210-240v arası değeri alamıyor modemide doğru besleyemiyordur. genelde tokiler gibi ayrı trafo merkezi kullanan sitelerde bu tür sorunlar olabiliyor.

Reaksiyon puanı
2,146
Ben de alakasız gibi gelen ilginç birşey anlatayım. Abimin laptop biraz dandikti, o fişe takıldığında benim fare donardı çıkarıp takmadan düzelmezdi, aralarında bi bağlantı yok internete bağlanmasa bile bu olurdu, yani birbirinden tamamen bağımsız. Ayrıca wirelessi kapalı bile olsa modemi düşürürdü. Yani hiçbiryerden alakası olmasa bile elektrikten alakaları var bu aletlerin bi şekilde etkiliyor.

Ek olarak monitörde hafif dalgalanma olur ve hoparlörüm cızırdamaya başlardı, ne biçim bi laptoptu ya yenisini aldı da kurtulduk :D

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
çok garip bir durum zor anlatmışsınız kendinizi :)
bikaç bişey sorucam ben
merkezi sisteme direk tv yi mi bağlıyorsunuz yoksa bir receiver kullanıyor musunuz?
receiver kullanıyorsanız tv kapalıyken receiver da mı kapalı oluyor?
modemi başka odada denediniz mi?
modem-tv arası uzaklık ne kadar? olur ya tvde bi problem vardır etrafındaki elektronik aletleri etkiler
tvyi açın sonra modemi bakalım internet gelicek mi?

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
hehe. televizyonu rus istihbarat orgutunden filan ikinci el olarak aldiysaniz olmasi mumlun bisey :p
ayrintilari vermiyim simdi sonra basimiz rus mafyasiyla interpolle felan belaya girer :p
de mumkundur bence .

---------- Post added at 09:21 ---------- Previous post was at 09:15 ----------

@webrettin hocam adam televizyonu açınca oluyor diyorsa televizyonu açınca oluyordur, burada sallayacak hali yok ya, televizyon açık olmadığı zaman neden düşmüyormuş hat :)
belkide plcebo etkisi gibi biseydir.
net dusunce birden anaa. tv kanali degisti kesin ondandir " gibi bisey dusunmesi oldukca olasi. yani kanalin degistiginden internet gitmiyodur da ne zaman net dusse kanali degistirdikleri dikkatini cekiyodur sahsin. tabi turkiyede bikacdakkada bir kanal degistirmeden tv izlemek anca cok yukse felsefi makamlara ulasmis insanlarain dayanabileceyi bi sey. yani normal bi insan bolca kanal degistiriyorur. ki bu teorinin dogruluk payini arttiriyor :D

cperinaz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
benim de mi televizyondan kaynaklanıyo acaba :D bende de 1mbit 4gb kotalı vardı 8mbye kadar kotasıza geçirdi bizi ttnet . geçiş o geçiş internet bi kopuyo bi geliyo . bazen modemin internet ışığı falan da sönüyo bazen de hiç sönmüyor ama yine de internet olmuyor bilgisayarda . tvli ve tvsiz deneyler yapmak lazım :)

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tamam ya bu konudan sonra yakında hapşırınca download hızım yükseliyor diye konuda açan da olacak. :mrgreen:

Bazen burdaki konuların ne kadarı ciddi ne kadarı sırf konu uzasında yorum olsun diye açılıyor kestiremiyorum. :confused1:
Müzdarip olduğunuz bir durum var ama bunun ne kadar mantıklı olduğuna inanmaya zorluyorum kendimi ama kabloların bir birine teması haricinde ortaya çıkacak bir problem olacağını sanmıyorum.
Sorun problemse salla pencereden aşağı kesin çözüm olur sana. :thumbup1:

echonia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
duruma inanmayanları evime davet ediyorum :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
inanmamak diye birşey söz konusu değil dostum sadece durumun komikliği ortada:) yoksa herşey olabilir yani neden olmasın

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Benimde modem ev telefonunun hemen yanında elektrik dalgalanması oluyorsa olabilir normaldir benim internet kesildiğinde ev telefonuyla kendi cep telefonumu aradığımda düzeliyor.Elektrikçi falan çağırmak lazım.

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
şaka gibi bir sorun gelde işin içinden çık

Reaksiyon puanı
2,146
Ben inanıyorum arkadaş, şuradaki durum benim başıma geldi ya ben herşeye inanırım, çok bilmişlik yapıp olur mu öyle şey diye dalga geçmeye gerek yok.

TTNETDestek

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, cep ve Adsl numaranızı direkt mesaj ile gönderirseniz size ulaşıp yardımcı olabiliriz. Teşekkürler.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Bişeyi merak ediyorum sen televizyonu açınca komşuların internetide kesiliyormu kesiliyorsa sorunu çözdüm

comrade_tefo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bina eskimi veya sanmıyorum ama eski tip büşonlu sigorta kullanıyormusunuz eğer öyle bir durum varsa bazen bu tip şeyler olabiliyor. Büyük ihtimalle tv açıldığında normalden birkaç kat fazla akım çeker bundan kaynaklıdır. Modem veya tvyi farklı bir sigorta hattında yada varsa ups/koruma prizi ile deneme imkanı var mı?

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Sorun sanıyorum ki şu binana gelen hat kablosu ile tv anten kablo girişi yan yana? eğer hat kablosunun yanındaki kablodan tv yayını izliyosan belki hat kaldırmayabilir. Şöyle bişeyde deneyebilirsin kesin çözüm kapındaki Türktelekom kutusundan direk hat çektirebilirsin türk telekom görevlilerine

EfsaneFener

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Modeme ups üzerinden besle birde öyle dene. UPS in yoksada komşundan arkadaşından temin etmeye çalış.
Sonucunuda burda yaz.

Son mesajlar